TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W ferie dzieci pojadą za darmo Kolejami Śląskimi
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.01.2020 13:15:40
W ferie dzieci pojadą za darmo Kolejami Śląskimi

Dzieci i młodzież z całego kraju będą mogły w czasie tegorocznych ferii zimowych w tym regionie skorzystać z darmowych przejazdów pociągami Kolei Śląskich.

Regionalny samorząd przekonuje, że chodzi o promocję kolei jako bezpiecznego i ekologicznego środka transportu. W ub. roku, w ramach pierwszej edycji organizowanego w ferie zimowe przedsięwzięcia, z bezpłatnych pociągów skorzystało blisko 152 tys. młodych ludzi.

Oferta Kolei Śląskich w tym roku będzie obowiązywała od 11 do 26 stycznia, w trakcie obowiązywania ferii zimowych w woj. śląskim. Aby w tym czasie skorzystać z możliwości darmowego przejazdu, wystarczy zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną lub - w przypadku młodszych dzieci - dokument potwierdzający wiek.

We wtorek samorząd woj. śląskiego zapowiedział tegoroczną akcję "Kolej na Ferie". Jak mówił inicjator przedsięwzięcia, marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski, w ub. roku zainteresowanie bezpłatnymi przejazdami koleją przerosło oczekiwania.

"Liczyliśmy wówczas, że przewieziemy bezpłatnie ok. 50 tys. dzieci. Przewiezionych zostało 150 tys. dzieciaków i młodzieży. W tym roku postanowiliśmy kontynuować tę akcję, która ma przede wszystkim wymiar ekologiczny, bezpieczny" - mówił Chełstowski.

"Promujemy ekologiczne środki transportu wśród młodych mieszkańców naszego regionu. Ale też wszystkie dzieci, które będą przejeżdżały przez woj. śląskie, które nie tylko tu mieszkają, mają prawo skorzystać z tych przejazdów – a więc wszyscy, którzy przyjadą na ferie" - uściślił marszałek woj. śląskiego.

Prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki dodał, że przewoźnik ma nadzieję, że młodzi ludzie, którzy skorzystają z promocyjnej oferty, pozostaną z KŚ w przyszłości już bez dodatkowych akcji.

Drzewiecki zapowiedział też, że w czasie ferii w woj. śląskim będzie można dwukrotnie zwiedzić bazę spółki przy katowickiej ul. Raciborskiej, a także – najprawdopodobniej – w weekend przypadający w ich połowie, skorzystać ze specjalnego kursu KŚ do Krakowa.

W ub. roku uczestnicy akcji podczas zimowych ferii przejechali pociągami Kolei Śląskich ponad 9,3 mln kilometrów. Największym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy w Beskidy – do Wisły, Żywca i Zwardonia, a także do Zakopanego - na tej ostatniej trasie za darmo podróżowało w obie strony łącznie 4,5 tys. młodych pasażerów.

Z tego względu w tym roku roku połączenie "Ornak" Kolei Śląskich do Zakopanego zostanie wyłączone z darmowej oferty. Bezpłatnie będzie można pojechać wszystkimi pozostałymi pociągami przewoźnika – w tym transgranicznym połączeniem do czeskiego Bohumina, skąd można przesiąść się na pociągi do Ostrawy czy Pragi.

Promocja dotyczy zarówno uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą skorzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy dokument potwierdzający wiek. Promocja obejmuje wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie – jedynym wyjątkiem jest połączenie do Zakopanego.       


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
śląskie
Koleje Śląskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....