TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W ferie dzieci pojadą za darmo Kolejami Śląskimi
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.01.2020 13:15:40
W ferie dzieci pojadą za darmo Kolejami Śląskimi

Dzieci i młodzież z całego kraju będą mogły w czasie tegorocznych ferii zimowych w tym regionie skorzystać z darmowych przejazdów pociągami Kolei Śląskich.

Regionalny samorząd przekonuje, że chodzi o promocję kolei jako bezpiecznego i ekologicznego środka transportu. W ub. roku, w ramach pierwszej edycji organizowanego w ferie zimowe przedsięwzięcia, z bezpłatnych pociągów skorzystało blisko 152 tys. młodych ludzi.

Oferta Kolei Śląskich w tym roku będzie obowiązywała od 11 do 26 stycznia, w trakcie obowiązywania ferii zimowych w woj. śląskim. Aby w tym czasie skorzystać z możliwości darmowego przejazdu, wystarczy zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną lub - w przypadku młodszych dzieci - dokument potwierdzający wiek.

We wtorek samorząd woj. śląskiego zapowiedział tegoroczną akcję "Kolej na Ferie". Jak mówił inicjator przedsięwzięcia, marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski, w ub. roku zainteresowanie bezpłatnymi przejazdami koleją przerosło oczekiwania.

"Liczyliśmy wówczas, że przewieziemy bezpłatnie ok. 50 tys. dzieci. Przewiezionych zostało 150 tys. dzieciaków i młodzieży. W tym roku postanowiliśmy kontynuować tę akcję, która ma przede wszystkim wymiar ekologiczny, bezpieczny" - mówił Chełstowski.

"Promujemy ekologiczne środki transportu wśród młodych mieszkańców naszego regionu. Ale też wszystkie dzieci, które będą przejeżdżały przez woj. śląskie, które nie tylko tu mieszkają, mają prawo skorzystać z tych przejazdów – a więc wszyscy, którzy przyjadą na ferie" - uściślił marszałek woj. śląskiego.

Prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki dodał, że przewoźnik ma nadzieję, że młodzi ludzie, którzy skorzystają z promocyjnej oferty, pozostaną z KŚ w przyszłości już bez dodatkowych akcji.

Drzewiecki zapowiedział też, że w czasie ferii w woj. śląskim będzie można dwukrotnie zwiedzić bazę spółki przy katowickiej ul. Raciborskiej, a także – najprawdopodobniej – w weekend przypadający w ich połowie, skorzystać ze specjalnego kursu KŚ do Krakowa.

W ub. roku uczestnicy akcji podczas zimowych ferii przejechali pociągami Kolei Śląskich ponad 9,3 mln kilometrów. Największym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy w Beskidy – do Wisły, Żywca i Zwardonia, a także do Zakopanego - na tej ostatniej trasie za darmo podróżowało w obie strony łącznie 4,5 tys. młodych pasażerów.

Z tego względu w tym roku roku połączenie "Ornak" Kolei Śląskich do Zakopanego zostanie wyłączone z darmowej oferty. Bezpłatnie będzie można pojechać wszystkimi pozostałymi pociągami przewoźnika – w tym transgranicznym połączeniem do czeskiego Bohumina, skąd można przesiąść się na pociągi do Ostrawy czy Pragi.

Promocja dotyczy zarówno uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą skorzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy dokument potwierdzający wiek. Promocja obejmuje wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie – jedynym wyjątkiem jest połączenie do Zakopanego.       


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
śląskie
Koleje Śląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....