TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W listopadzie aukcja elektroniczna w przetargu na odcinek Czyżew-Białystok
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 25.10.2019 16:45:33
W listopadzie aukcja elektroniczna w przetargu na odcinek Czyżew-Białystok

Na początku listopada ma się odbyć aukcja elektroniczna w przetargu na budowę 71-km odcinka Czyżew-Białystok międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica - poinformował w piątek PAP dyrektor regionu centralnego Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK SA Krzysztof Pietras.

To jedna z kluczowych inwestycji kolejowych w Podlaskiem. Przetargowe oferty otwarto w sierpniu, trwa ich ocena. PKP PLK podało po otwarciu ofert, że wszystkie firmy, które stanęły do przetargu zaproponowały ceny, które kilkakrotnie przekraczają wartość zamówienia. Wynosiła ona ok. 1,5 mld zł brutto, firmy proponowały od 3,4 do 5,2 mld zł.

Dyrektor Krzysztof Pietras, który był w piątek w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku na podpisaniu aneksu zwiększającego dotację na inwestycje rewitalizacyjne w rejonie Kuźnicy, powiedział PAP, że mimo iż oferty na odcinek Czeżew-Białystok przekraczają wartość zamówienia, jest szansa na rozstrzygnięcie tego przetargu i PKP PLK "będą do tego dążyć".

"Krajowy Program Kolejowy przewiduje już finansowanie na tę inwestycję, na odcinek Czyżew-Białystok" - powiedział Pietras. Poinformował, że "są podjęte decyzje w tej sprawie". "Była aktualizacja Krajowego Programu Kolejowego we wrześniu i w tej aktualizacji te środki zostały zabezpieczone" - powiedział Pietras.

Czyżew-Białystok to ostatni przewidziany do modernizacji odcinek trasy kolejowej z Warszawy do Białegostoku, fragment międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica łączącej Polskę i inne kraje UE z państwami nadbałtyckimi. Obecnie trwający przetarg jest kolejnym na odcinek Czyżew-Białystok, w poprzednich nie udało się wybrać wykonawcy, bo firmy chciały więcej pieniędzy niż miał na ten cel inwestor.

Międzynarodowa trasa E75 Rail Baltica jest największą inwestycją kolejową w województwie podlaskim. Jak zapowiadały wcześniej PKP PLK, po modernizacji pociągi osobowe będą mogły jeździć z prędkością do 200 km/h, a podróż z Białegostoku do Warszawy ma trwać półtorej godziny.

PKP PLK przygotowują również plany związane z budową Rail Baltica na odcinkach powyżej Białegostoku. Emocje wzbudza np. przebieg tzw. północnej kolejowej obwodnicy Białegostoku. Na konsultacjach, zaprezentowanych przez PKP PLK wariantów nie zaakceptowali mieszkańcy gmin Wasilków i Dobrzyniewo Duże, bo obwodnica miałaby przebiegać zbyt blisko ich domów lub oznaczałaby konieczność wielu wyburzeń budynków.

PKP PLK pracuje nad nowymi wariantami tej obwodnicy. Krzysztof Pietras poinformował w piątek, że PKP PLK będzie prezentować te nowe warianty i prosić różne gremia i instytucje o wyrażenie pisemnych opinii, stanowisk na ich temat.

W poniedziałek na sesji sejmiku województwa podlaskiego ma być przedstawiona informacja w sprawie kolejowej obwodnicy. Marszałek województwa Artur Kosicki powiedział w piątek dziennikarzom, że sprawa pojawi się na sejmiku z inicjatywy radnych, którzy chcą się dowiedzieć jak ta inwestycja wpisuje się w plany zagospodarowania przestrzennego w regionie.

Kosicki dodał, że radnym zależy, aby ta inwestycja - która jest w regionie bardzo potrzebna - była przygotowana i realizowana z jak najmniejszą szkodą dla mieszkańców. Dodał, że czerwcu urząd zwracał uwagę PKP PLK, że prace nad obwodnicą są prowadzone na starych, nieaktualnych materiałach, które nie odzwierciedlają chociażby dzisiejszej zabudowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rail Baltica
Czyżew
Białystok

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....