TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W Łodzi `małe metro`. Pociągi ŁKA pojadą co 8 minut!
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.12.2017 09:01:32 3 komentarze
W Łodzi `małe metro`. Pociągi ŁKA pojadą co 8 minut!

Podpisanie umowy na budowę tunelu średnicowego rozpoczyna realizację inwestycji, która całkowicie zmieni układ połączeń kolejowych na terenie Łodzi, województwa łódzkiego i całej Polski - informuje łódzki Urząd Marszałkowski.

Łodzianie zyskają "małe metro", w którym pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będą kursowały nawet co 8 minut. Mieszkańcy województwa - szybkie połączenia z północy na południe i z wschodu na zachód. ŁKA jest już przygotowana do obsługi tunelu, ma gotowy układ połączeń z jego uwzględnieniem.

Tunel średnicowy połączy Dworzec Łódź Fabryczna z Dworcem Łódź Kaliska na południu, a od północy ze stacją Łódź Żabieniec. Inwestycja pozwoli na trasowanie pociągów z północy na południe i ze wschodu na zachód przez ścisłe centrum miasta. W części podziemnej znajdą się dwa przystanki kolejowe Łódź Zielona i Łódź Ogrodowa. O ich budowę zabiegał samorząd województwa łódzkiego.

Walczyliśmy o te przystanki i to nam się udało. Cieszę się, że zostały uwzględnione w planach budowy. Tunel średnicowy to jedna z najważniejszych inwestycji kolejowych w województwie łódzkim. Warto przypomnieć, że do budowy tunelu, a wcześniej dworca Łódź Fabryczna dotację przyznała Komisja Europejska. Bez tunelu tej dotacji nie dostalibyśmy - mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Budowa tunelu wpłynie znacząco na realizację przewozów przez Łódzką Kolei Aglomeracyjną.

Mamy już gotowy układ nowej siatki połączeń w województwie. Wydłużone zostaną dotychczasowe trasy pociągów: z Kutna do Radomska, z Łowicza do Tomaszowa Mazowieckiego/ Opoczna po elektryfikacji oraz z Sieradza do Skierniewic i dalej w kierunku Warszawy - mówi Janusz Malinowski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Na terenie aglomeracji łódzkiej planowane jest uruchomienie linii wahadłowych: W1 ze Zgierza przez tunel i Łódź Fabryczną do Dworca Łódź Widzew i W2 z Pabianic przez tunel i Łódź Fabryczną do Łodzi Widzewa. Pociągi będą kursowały co 8 minut.

Do realizacji tych połączeń Spółka wykorzysta obecny jak i nowy tabor. W chwili obecnej realizuje dwa projekty - zakup 14 pojazdów Impuls II oraz rozbudowę 10 posiadanych pociągów FLIRT3 o środkowy człon.

Zgodnie z harmonogramem prac PKP PLK inwestycja ma się zakończyć w 2022 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
ŁKA
tunel
 • Robin Hood – 28.12.2017

  No i się popisali. Za dużo polityki i autouzupełnianie nie nauczyło się że istnieje słowo "Podpisanie" i to ono jest właściwe na początku artykułu.

 • ŁDZ – 28.12.2017

  Ciekawe co z południową obwodówką... Pabianice i Zgierz co 8-15 minut dojazd w kwadrans do centrum, a obrzeża Łodzi dalej ponad pół godziny wleczącymi się tramwajami??? :(

 • Łooodziak – 28.12.2017

  Żenadą było mówienie przez polityków, że żaden rząd nie zrobił tyle co obecny dla Łodzi. Chociaż muszę się zgodzić bo to prawda! Żaden nie zrobił tyle ZŁEGO co ten!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....