TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W Małopolsce korekta oznacza dalsze utrudnienia
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.10.2019 08:45:52
W Małopolsce korekta oznacza dalsze utrudnienia

W niedzielę, 20 października zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Przewiduje on zmiany w godzinach odjazdów oraz niektórych trasach w Małopolsce.

W związku z pracami modernizacyjnymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 20 października 2019 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów.

Kontynuacja przerwy w ruchu na odcinku: Kraków Główny – Kraków Płaszów – Kraków Bieżanów - Podłęże

W całym okresie obowiązywania zmienionego rozkładu jazdy (od 20 października do 14 grudnia) w dni robocze kontynuowane będą prace budowlane wymuszające wprowadzenie przez zarządcę infrastruktury przerwy w ruchu pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem w godzinach 9:30-14:30.

Podobnie jak w poprzednich rozkładach jazdy, zmiany w kursowaniu dotyczyć będą pociągów SKA1 i SKA3.

Skierowanie części kursów SKA3 drogą okrężną oraz do stacji Kraków Olsza

Ze względu na kolejne fazy przebudowy stacji Kraków Główny oraz Kraków Płaszów i związaną z tym ograniczoną dostępnością krawędzi peronowych, zmianie ulegnie trasa niektórych pociągów SKA3:

6 kursów na odcinku Kraków Główny – Podłęże będzie kursować drogą okrężną przez Kraków Nową Hutę z pominięciem stacji i przystanków na tym odcinku. Przejazd trasą okrężną nie wpłynie negatywnie na łączny czas trwania podróży.

Za 3 spośród wymienionych wyżej kursów zostanie dodatkowo wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Główny – Podłęże obsługująca stacje i przystanki pomijane przez pociąg. Autobusy będą na stacji Podłęże skomunikowane z pociągami.

2 kursy SKA3 skończą bieg na stacji Kraków Olsza.

1 kurs SKA2 będzie kursować drogą okrężną przez stację Kraków Olsza do stacji Kraków Płaszów z pominięciem stacji Kraków Główny.

Dojazd do stacji Kraków Główny możliwy będzie dzięki honorowaniu biletów w Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Planowane 2-tygodniowe ograniczenia na stacji Kraków Główny

Trwający remont linii E30 wkracza w kolejną fazę. Krokiem milowym będzie przejście na nowoczesny system sterowania rozjazdami na stacji Kraków Główny. Operacja ta jest jednak niezwykle pracochłonna i niemożliwa do wykonania w czasie jednej czy chociażby kilku nocy – wymaga całkowitego wyłączenia obecnie funkcjonującego systemu, zainstalowania nowej aplikacji oraz przede wszystkim wykonania prac przy każdym z ponad 100 rozjazdów na stacji Kraków Główny. PKP PLK wstępnie planuje, że przejście na nowy system oraz uruchomienie kilkunastu newralgicznych rozjazdów odbędzie się w trakcie jednej z nocy w drugiej połowie listopada, po czym przez ok. 2 tygodnie sukcesywnie przystosowywane, sprawdzane oraz uruchamiane będą kolejne rozjazdy na najważniejszej stacji kolejowej w Krakowie. Ostateczny termin nie został jeszcze przekazany przewoźnikom, w związku z czym o szczegółach poinformujemy w dedykowanych na tę okoliczność materiałach informacyjnych.

Możliwe utrudnienia

Pomimo dokładania wszelkich starań dla prowadzenia ruchu pociągów zgodnie z rozkładem jazdy, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii kolejowych może powodować opóźnienia pociągów m.in. ze względu na prowadzenie ruchu po jednym torze, a także możliwe usterki urządzeń sterowania ruchem lub rozjazdów, na które Koleje Małopolskie sp. z o.o. jako przewoźnik nie ma wpływu.

Doskonale wiemy, że prowadzone prace modernizacyjne utrudniają podróż, ale są one niezbędne dla usprawnienia komunikacji w Małopolsce. Każda z realizowanych inwestycji przybliża nas do celu, jakim jest umożliwienie jak najszerszej grupie mieszkańców swobodnego poruszania się po całym regionie - podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
rozkład jazdy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....