TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W przyszłym roku nakłady inwestycyjne PKP PLK wzrosną o 30 proc.
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.12.2019 12:45:51
W przyszłym roku nakłady inwestycyjne PKP PLK wzrosną o 30 proc.

Nakłady inwestycyjne na modernizację infrastruktury kolejowej w Polsce wzrosną w przyszłym roku o około 30 proc. do 14 -15 mld zł - poinformował prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel.

"Zakładamy, że w roku 2020 wykonamy inwestycje na poziomie finansowym o około 30 proc. wyższym niż w roku 2019 i powinny się zamknąć kwotą 14-15 mld zł" - powiedział PAP Merchel.

"Rok przyszły będzie dla nas rokiem kontynuacji inwestycji. Po modernizacji będą kolejne odcinki linii łączącej Kraków z Katowicami. Obecnie są tam prace wykończeniowe miedzy Trzebinią i Krzeszowicami " - dodał.

Prezes przypomniał, że bardzo ważnym odcinkiem na tej trasie jest fragment linii pomiędzy Krakowem Głównym a Krakowem Płaszowem, gdzie dobudowywane są dwa tory i po zakończeniu tej inwestycji linia będzie miała dwa tory dalekobieżne i dwa podmiejskie przez centrum Krakowa, a to zdecydowanie zwiększy możliwości kolei.

"Prace te będą bardzo intensywne i zakładamy, że do eksploatacji oddamy kolejne mosty przez Wisłę. Łącznie będą trzy przeprawy - dwie jednotorowe i jedna z dwoma torami, co oznacza, że przez Wisłę będzie również linia czterotorowa" - powiedział Merchel.

Prezes PLK zapowiedział, że w przyszłym roku na końcowym etapie prac znajdzie się modernizacja linii Warszawa - Poznań.

"Będziemy też kontynuowali modernizację linii z Warszawy do Radomia, którą rozpoczęliśmy w tym roku. Linia ta będzie przejezdna już w trzecim kwartale roku 2020, a ostateczne zakończenie inwestycji zaplanowaliśmy na połowę roku 2021. Będziemy też kontynuować modernizację linii pomiędzy Otwockiem a Lublinem" - powiedział Merchel.

Prezes powiedział, że w przyszłym roku będą kontynuowane prace, które poprawią kolejowy dostęp do portów w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu. Łączna wartość tych robót to około 4,5 mld zł, a ich zakończenie zaplanowano na rok 2021.

Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych zapowiedział, że na początku przyszłego roku zostanie podpisany kontrakt na modernizację linii Czyżew - Białystok, która jest fragmentem zamykającym trasę Łączącą Warszawę z Białymstokiem i jednocześnie jest częścią międzynarodowej trasy Rail-Baltica.

"W ramach tej inwestycji przebudujemy też samą stację Białystok, która jest jedną z ostatnich na sieci kolejowej wyposażoną w urządzenia mechaniczne ręczne" - dodał.

Szef PKP PLK dodał, że obecnie w całej Polsce jest łącznie około 200 placów budów, gdzie prowadzone są prace na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....