TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W wakacje Jantar pogoni Neptuna
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.11.2017 18:15:26 6 komentarzy
W wakacje Jantar pogoni Neptuna

Od nowego rozkładu jazdy EIC Jantar nie będzie prowadził już wagonów do Kołobrzegu. W składzie znajdą się tylko te do Helu i Gdyni.

Do Kołobrzegu pojedzie natomiast EIC Neptun. Oba pociągi będą odjeżdżać z Warszawy w odstępie zaledwie kilku minut. Jak udało nam się ustalić koncepcja z wagonami do Helu i Kołobrzegu nie sprawdziła się. W ubiegłe wakacje Jantar łapał opóźnienia, głównie z powodu konieczności formowania składu na stacji Gdynia Główna. W przyszłym roku takich przypadków już nie powinno być. Pasażerowie z Helu nie będą czekali na tych z Kołobrzegu. I odwrotnie. Nawet w przypadku spóźnienia jednego z pociągów ten drugi będzie mógł wyruszyć punktualnie. Rozwiązanie wydaje się zatem sensowne, tym bardziej, że pociągi będą odjeżdżać do Warszawy w odstępie ponad godziny.

Ale. Rano oba pociągi będą kursować w odstępie zaledwie ośmiu minut. Neptun do Kołobrzegu ma startować o 7:11, zaś Jantar do Helu o 7:19. W przypadku opóźnienia pierwszego z nich drugi też może być opóźniony. Będziemy mieli swego rodzaju gonitwę, Jantar będzie gonił Neptuna.

W drodze powrotnej odstęp jest większy, problem więc teoretycznie nie istnieje. Jantar odjedzie z Gdyni 17:02, Neptun później, bo o 18:13.

I rzut oka na zestawienia. Oba pociągi mają być prowadzone lokomotywami EP09. Neptun na całej trasie, Jantar zaś do/z Gdyni. Do Helu pojedzie Nurek. W składzie Neptuna będziemy mieli sześć wagonów 2 klasy, jeden 1 klasy i WARS. W Jantarze do/z Helu pojedzie pięć wagonów 2 klasy, jeden 1 klasy i WARS. Skład do/z Gdyni uzupełnią cztery wagony, trzy 2 klasy i jeden 1.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
EIC
PKP Intercity
Gdynia
Hel
Kołobrzeg
 • gutek – 22.11.2017

  to dobra decyzja gdyż w wekenndy Jantar był zapełniony do granic a w ogóle w dniu wyjazdu w Pendolinach brakowało miejsc

 • www – 22.11.2017

  Decyzja dobra, ale pewnie i tak pewnie nie dadzą rady obsłużyć wszystkich zainteresowanych. W ludzkich warunkach jazdy.

 • Radomiak – 22.11.2017

  Oni przynajmniej coś robią. A takie PR? Na helskiej znowu będzie tłok jak wiadomo co.

 • nostalgia – 23.11.2017

  Kiedyś Neptun miał 16 wagonów, a do Kołobrzegu jeździł jeszcze 9-wagonowy pospieszny z całkowitą rezerwacją miejsc przez Brodnicę Chojnice Szczecinek. I dlaczego dziś nie doczepią do kołobrzeskiego grupy 3-4 wagonów do Ustki ?

 • kolejFAN – 23.11.2017

  Przywrócić Bory Tucholskie z Lublina przez Łuków,Wawę,Nasielsk,Sierpc,Toruń,Bydgoszcz,Chojnice,Szczecinek do Kołobrzegu!i zlikwidować tą chorą kosmiczną taryfę EX dla bogaczy - Neptun i Jantar powinien być jako IC.

 • turysta – 24.11.2017

  Mam nadzieje , że w wakacje będzie można kupić bez problemu bilet na miejsce sypialne lub do leżenia , bo w tym roku była tragedia. Biletów 30 dni wcześniej po północy już brakowało! W stosunku do osób odpowiedzialnych za przygotowanie wagonów sypialnych i kuszetek powinny być wyciągnięte konsekwencje służbowe.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....