TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wakacyjnym pociągiem do Sandomierza
InofRail - Opublikowano: 25.05.2016 08:42:35 1 komentarz
Wakacyjnym pociągiem do Sandomierza

Od 25 czerwca będzie można dojechać z Kielc do Sandomierza pociągiem. Bardzo korzystna cena, niemal darmowe wejście na Bramę Opatowską czy darmowy przejazd do centrum to tylko niektóre zalety przygotowanego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego połączenia.

Połączenia na linii Kielce - Sandomierz będą wykonywane w każdy weekend, tj. w każdą sobotę oraz niedzielę, jak również w dniu 15 sierpnia pociągiem odjeżdżającym z Kielc o godzinie 07:10. Planowana godzina dotarcia do Sandomierza, to 09:40. Powrotnie natomiast, pociąg wyjeżdżać będzie z Sandomierza o godzinie 16:55, a podróżni wrócą do Kielc na godzinę 18:59. Kursy te obsługiwać będzie Świętokrzyski Oddział Spółki Przewozy Regionalne.

- Połączenia te mogą być atrakcyjne dla dzieci i młodzieży, które na co dzień nie mają możliwości podróżowania pociągami i już sama przejażdżka będzie dla nich atrakcją. Turyści będą mogli wsiąść w Kielcach, a w Sandomierzu na stacji będzie czekał na nich transport do centrum miasta. Przypominam jednak, że w Sandomierzu zaczyna się świętokrzyska część szlaku Green Velo, dlatego można w podróż do pociągu wziąć rowery i w ten sposób zwiedzać Sandomierz - zachęcał wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Jan Maćkowiak.

Do obsługi powyższej trasy przeznaczony został nowo zakupiony i komfortowy trójczłonowy pociąg o nazwie Acatus Plus, wyposażony w 155 miejsc siedzących i dostosowany do przewozu dużych bagaży (rowerów), z dostępem do internetu i gniazdami elektrycznymi przy każdym z foteli. Bilet dla osoby dorosłej będzie kosztował 15 zł.

- Wspólnie ze spółką Przewozy Regionalne tak to zorganizowaliśmy, że Samorząd Województwa nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów tego kursu - dodał Jan Maćkowiak.

Sandomierz nie będzie jednak jedynym miejscem, które będzie można zwiedzić dzięki wprowadzeniu tego kursu. Jego trasa przebiega przez m.in. Zagnańsk, Suchedniów, Skarżysko - Kamienną, Wąchock, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów oraz Dwikozy. W tych miejscowościach zaplanowano przystanki pociągu.

Miasto Sandomierz przygotowało wiele udogodnień. Turyści podróżujący nowym połączeniem do Sandomierza będą mogli skorzystać z przewozu do i z centrum miasta, ale to nie jedyna atrakcja.

- Każdy zwiedzający, który skorzysta z tego pociągu, za okazaniem biletu będzie mógł wejść na Bramę Opatowską za symboliczną złotówkę. Mamy nadzieję, że pasażerowie tego pociągu będą zostawać na cały weekend w Sandomierzu. Przygotowujemy również ofertę zwiedzania szlaku winiarskiego i jabłkowego. Mamy nadzieję, że ten pociąg sprawi, że odwiedzający Sandomierz będą w nim również nocować. Dziękuję Samorządowi Województwa za to, że ten pociąg będzie jeździł. Mieliśmy wiele pytań od rodzin z dziećmi dlaczego takich połączeń z Kielc nie ma i teraz możemy zaproponować im bardzo ciekawą ofertę. Sandomierz jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu turystycznego i już teraz mamy bardzo wielu odwiedzających - mówiła Katarzyna Zioło, asystent Burmistrza Sandomierza.

- Rozszerzamy ofertę Biletu Świętokrzyskiego, która już teraz jest jedną z najatrakcyjniejszych ofert w kraju. Pracujemy nad tym, aby przewodnik w tym pociągu opowiadał o największych atrakcjach miast, które znajdują się na jego trasie. Podróż w jedną stronę będzie trwała nieco ponad 2 godziny, a wynika to z ograniczeń prędkości na trasie nr 25 - wyjaśniał Robert Zaborski, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Niewykluczone, że w przypadku dużego zainteresowania podróżą koleją na linii Kielce ? Sandomierz Samorząd Województwa rozważy możliwość przywrócenia stałych relacji, łączących Sandomierz z pozostałą częścią województwa Świętokrzyskiego.

- To świetna i co najważniejsze kompleksowa oferta i sami wybieramy się w tę podróż - dodał Arkadiusz Kubiec, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Transportu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Świętokrzyskie
Przewozy Regionalne
Acatus
Sandomierz
  • Podróżnik – 26.05.2016

    Ciekawe co z południem województwa. Pińczów, Busko itd. bez połączenia kolejowego. Przecież to jednak kilkadziesiąt tysięcy ludzi jeżdżących na śledzia w śmierdzących busikach. Takie połączenie z pewnością miałoby powodzenie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....