TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Warmińsko-mazurski Impuls już na trasie!
INFORAIL - Opublikowano: 18.02.2015 15:46:11 3 komentarze
Warmińsko-mazurski Impuls już na trasie!

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin uroczyście przekazał kluczyki do nowego składu przedstawicielowi Warmińsko-Mazurskiemu Oddziału Przewozów Regionalnych. Impuls, bo o nim mowa, to już 13 pojazd kolejowy zakupiony z pieniędzy samorządu regionu, który służył będzie mieszkańcom Warmii i Mazur. Może nim wygodnie podróżować 107 osób ?tyle jest miejsc siedzących. Łącznie zmieści się w nim jednak nawet 250 pasażerów. Nowy pociąg rozpędza się do 160 km/h, jest wyposażony w klimatyzację i WIFI, a także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozwiązania technologiczne bazują na wyprodukowanym przez NEWAG pojeździe z rodziny ?Impuls?. W pojeździe zastosowane zostały najnowocześniejsze podzespoły i rozwiązania techniczne ?dotyczy to w szczególności układu napędowego oraz systemów sterowania. Skład wyróżnia charakterystyczna dla regionu warmińsko-mazurskiego malatura, umieszczony w kilku miejscach herb województwa oraz haftowane na zagłówkach foteli logo Warmii i Mazur.

Uroczyste przekazanie odbyło się 18 lutego br., czyli w przeddzień 70. rocznicy przyjazdu pierwszych polskich kolejarzy do Olsztyna. 19 lutego 1945 roku z Białegostoku przyjechało ich 42. Jest to również dokładnie 11. rocznica przekazania przez samorząd województwa pierwszego autobusu szynowego Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Przewozów Regionalnych. Przez te lata udostępniono 12 pojazdów o łącznej wartości blisko 200 mln zł. To jednak pierwszy pojazd z Newagu, jaki został dostarczony na Warmię i Mazury. Wcześniejsze, zarówno zasilany elektrycznie ELF, jak też szynobusy posiadające silniki spalinowe, dostarczała województwu bydgoska PESA.

Tylko w 2014 roku pociągi zakupione przez samorząd województwa przewiozły 1,6 mln podróżnych, co stanowi ponad 40 proc. ogółu pasażerów Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Przewozów Regionalnych. Każdy z pojazdów przejechał rocznie po blisko 100 tys. km.

Samorząd województwa w nowej unijnej perspektywie budżetowej zaplanował również inwestycje w infrastrukturę kolejową na niespotykaną dotąd skalę. Możliwe jest to dzięki środkom pozyskiwanym m.in. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Przeprowadzone będą gruntowne modernizacje linii nr 221 z Olsztyna do Braniewa (RPO), nr 216 z Olsztyna do Działdowa, nr 219 Szczytno ?Pisz ?Ełk (PO PW) oraz linii nr 38 Korsze ?Ełk (POiŚ).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
warmińsko-mazurskie
ezt
Przewozy Regionalne
Impuls
Newag
 • xeno – 19.02.2015

  Taki sobie. Elf lepszy

 • advisor – 19.02.2015

  @xeno ból fanboja Sepsy?

 • nie – 19.02.2015

  @advisor ból fanboja Niu wa gu? Nie można już swojego zdania wyrazić?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....