TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Warmińsko-mazurskie nadal z Przewozami Regionalnymi
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 04.01.2018 21:54:10 1 komentarz
Warmińsko-mazurskie nadal z Przewozami Regionalnymi

W tym roku, podobnie jak przez ostatnie dwa lata, spółka Przewozy Regionalne będzie wozić pasażerów korzystających z połączeń kolejowych na Warmii i Mazurach. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przedłużył w czwartek w tej sprawie umowę z przewoźnikiem kolejowym.

Marszałek województwa Gustaw Brzezin podkreślił podczas konferencji prasowej, że 2018 rok jest kolejnym, gdy pasażerów na Warmii i Mazurach będą wozić Przewozy Regionalne. Spółka zgodnie z porozumieniem realizuje połączenia kolejowe na Warmii i Mazurach w latach 2016-20.

"Dla samorządu to dobra sytuacja, bo wiemy ile pieniędzy musimy zabezpieczyć w budżecie województwa. Dla spółki oznacza to stabilizację finansową i rozwojową. Dobrze wynegocjowane warunki umowy niosą dobrej jakości usługi zarówno dla mieszkańców regionu jak i gości odwiedzających Warmię i Mazury"- ocenił marszałek.

Cała umowa opiewa na 270 mln zł, a koszt realizacji przewozów kolejowych w 2018 roku wyniesie 57,8 mln zł. Dofinansowanie z budżetu województwa to 44 mln zł, znaczną część czyli 13,5 mln zł stanowi fundusz kolejowy, który jest przeznaczany na modernizację i zakup taboru.

Prezes zarządu Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski podkreślił, że "spółka jeszcze dwa lata temu była w bardzo trudnej i niekomfortowej sytuacji".

"Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego jako pierwszy zawierzył spółce, jako pierwszy podpisał 5 -letnią umowę, która pozwoliła odnaleźć się w nowych realiach. Chodzi o stabilność finansową, możliwość inwestowania i poprawę komfortu podróży"- wyjaśnił.

Jak dodał, spółka realizuje program restrukturyzacji, a 2018 rok ma być ostatnim rokiem, gdy zarządzający nią, wdrażają plan poprawy sytuacji spółki.

"Zrealizowaliśmy już 90 proc. tego planu, a efektem musi być osiągnięcie stałej rentowności. Plan zakłada osiągnięcie ponad 187 mln zł oszczędności rocznie poprzez sprzedaż nieruchomości, a także zwolnienie poprzez program dobrowolnych odejść 2,5 tysiąca pracowników w ciągu czterech lat. Tworzymy nową ofertę dla podróżnych, modernizujemy kasy, a konduktorów wyposażamy w nowe terminale"- podkreślił prezes.

W ostatnich latach Przewozy Regionalne przewoziły na Warmii i Mazurach 10 tys. pasażerów dziennie; 45 proc. z nich stanowili uczniowie i studenci.

Na Warmii i Mazurach w tym roku planowana jest modernizacja linii kolejowej między Olsztynem a Działdowem. Rezultatem ma być skrócenie podróży z Olsztyna do Warszawy do 2 godzin. Projekt będzie realizowany ze środków Programu Rozwoju Polski Wschodniej, a wartość inwestycji wyniesie 267,6 mln zł. Remont linii rozpocznie się 22 stycznia i potrwa do czerwca. Na odcinku Olsztyn- Olsztynek uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. W tym czasiepociągi bezpośrednie z Olsztyna do Warszawy jeździć będą przez Iławę.

Przebudowywana będzie także linia Szczytno-Pisz-Ełk. Inwestycja, której wartość wynosi 290 mln zł również będzie realizowana z Programu Rozwoju Polski Wschodniej.

Remonty obejmą także linie kolejowe na trasach Gutkowo-Braniewo, gdzie szacunkowa wartość inwestycji wyniesie 230 mln zł oraz Ełk -Korsze, gdzie modernizacja kosztować będzie 578 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
warmińsko-mazurskie
  • antypropaganda – 05.01.2018

    Czyli dziennie PR przewożą jedynie ok. 5,5 tys. pasażerów w wieku produkcyjnym (pomińmy w analizie emerytów) - czyli dziennie do pracy pociągami dojeżdża jakieś 2,6-2,7tys. ludzi. Samo miasto Olsztyn powinno generować znacznie większy ruch... Słabiutko, co przy fatalnym rozkładzie oczywiście nie dziwi. Wstyd Panie Marszałku!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...