TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Warmińsko-Mazurskie przekazuje połączenia bezprzetargowo
INFORAIL/PAP - Opublikowano: 06.07.2015 14:06:16 1 komentarz
Warmińsko-Mazurskie przekazuje połączenia bezprzetargowo

W przyszłym roku to Przewozy Regionalne będą w województwie warmińsko-mazurskim przewozić pasażerów, usługi te zostaną im powierzone bez przetargu przez samorząd województwa - poinformował PAP dyrektor departamentu infrastruktury i geodezji Urzędu Marszałkowskiego Wiktor Wójcik. Formalna umowa między samorządem województwa a Przewozami Regionalnymi będzie podpisana jesienią. "Ale wiemy już, że to będzie ten przewoźnik, rezygnujemy z kolejnego przetargu na wyłonienie przewoźnika kolejowego w regionie" - podał PAP Wójcik.

Pierwotnie samorząd województwa warmińsko-mazurskiego chciał wyłonić przewoźnika kolejowego w przetargu. W pierwszym ofertę złożyły Przewozy Regionalne i firma Arriva. Pod koniec kwietnia samorząd przetarg ten unieważnił, ponieważ oferty przewyższały cenowo jego możliwości. Urząd zamierzał ogłosić na świadczenie usług kolejarskich drugi przetarg. Już nawet rozpoczął ku temu przygotowania, ale wycofał się z tych planów po tym, jak rząd zapowiedział przywrócenie tzw. funduszu kolejowego. Ten centralny fundusz dotuje lokalne przewozy, a te pieniądze można przeznaczyć m.in. na remonty taboru. Fundusz działał w poprzednich latach, ale miał być zlikwidowany od 2016 roku.

"Choć dokładnej deklaracji co do kwoty, którą centralnie otrzymamy w ramach tego funduszu nie mamy, to wiemy, że nie będzie to mniej niż w poprzednich latach. A w poprzednich latach otrzymywaliśmy ponad 7 mln zł" - przyznał Wójcik i dodał, że to pozwala na "finansowy spokój" w odniesieniu do lokalnych kolei.

Z powierzenia przewozów regionalnych miejscowej spółce kolejarskiej zadowoleni są kolejarze-związkowcy. Na zwołanej w poniedziałek konferencji prasowej Tomasz Granuszewski ze Związku Zawodowego Maszynistów PR Olsztyn praz Krzysztof Bączek ze Związku Zawodowego Kolejarzy Warmii i Mazur przyznali, że "powierzenie Przewozom Regionalnym zadania od samorządu województwa to świetna wiadomość".

"Jeszcze w kwietniu, po unieważnieniu pierwszego przetargu nasza sytuacja była beznadziejna, szykowaliśmy się do strajku, teraz jest zupełnie inaczej" - przyznali kolejarze.

W ocenie kolejarzy najbardziej palącą sytuacją w lokalnych Przewozach Regionalnych jest wymiana taboru. "Obecnie 10 proc. to nowy tabor, a reszta - mocno wyeksploatowany" - przyznali Granuszewski i Bączek.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Warmińsko-Mazurskie
  • Jerzy – 06.07.2015

    Bez konkurencji na torach to dziadostwo nigdy się nie zmieni!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....