TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Warszawa: Bombardier dostarcza kolejom mazowieckim ostatnią partię wagonów piętrowych
BOMBARDIER TRANSPORTATION - Opublikowano: 15.12.2008 14:46:02 2 komentarze
Bombardier Transportation dostarczył zgodnie z terminem ostatnią partię wagonów sterowniczych do składów typu „push-pull”, zamówionych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego dla Kolei Mazowieckich. Od 14 grudnia nowe wagony zasilą kursującą już po Mazowszu flotę pociągów piętrowych, w istotny sposób wpływając na poprawę komfortu podróży pasażerów Kolei Mazowieckich.
Zamówienie o wartości 55 milionów euro na dostawę 37 wagonów piętrowych Bombardier Transportation otrzymał od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego pod koniec lipca 2007 roku. Wagony piętrowe nowej generacji przeznaczone są do obsługi tras
o bardzo wysokich potokach pasażerów mazowieckiej sieci kolei obsługiwanej przez Koleje Mazowieckie. Wagony środkowe zostały dostarczone w sierpniu 2008 roku, a obecnie zakończyła się dostawa wagonów sterowniczych.
Jestem bardzo zadowolona, że dzięki inwestycjom taborowym Samorządu Województwa Mazowieckiego, Koleje Mazowieckie mogą oferować coraz lepsze usługi pasażerom, którzy codziennie korzystają z przejazdów pociągami na Mazowszu. Dzięki zakupowi nowych pociągów piętrowych nasi pasażerowie będą mogli podróżować w bardzo komfortowych warunkach - powiedziała Halina Sekita, Prezes Zarządu Spółki „Koleje Mazowieckie –KM”.
Janusz Kućmin, Generalny Przedstawiciel Bombardier Transportation na Polskę dodał:
- Ogromnie się cieszę, że już przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia pasażerowie Kolei Mazowieckich będą mogli cieszyć się pełnymi nowoczesnymi składami piętrowymi naszej produkcji. Jestem przekonany, że dodatkowe wagony zdecydowanie przyczynią się do zwiększenia komfortu podróżujących po Mazowszu. Dodatkowym dla nas powodem do radości jest zaufanie, jakim obdarzył nas Samorząd Województwa Mazowieckiego, a także znakomita współpraca z Kolejami Mazowieckimi, która w dużej mierze przyczyniła się do szybkiej realizacji umowy i dostarczenia wagonów piętrowych w terminie.”
Wagony piętrowe najnowszej generacji, które od niedawna użytkowane są także na polskich torach, zyskały popularność wśród pasażerów w wielu innych krajach, m.in. w Niemczech, Luksemburgu, Danii i Izraelu. W ostatnich latach na torach pojawiło się około 2000 wagonów piętrowych, wyprodukowanych przez Bombardier Transportation, a tylko w Niemczech użytkowanych jest ich ponad 1600. Deutsche Bahn przyznał Bombardierowi nagrodę specjalną za wyjątkową jakość i niezawodność wagonów piętrowych.
Wszystkie wagony zamówione przez Samorząd Województwa Mazowieckiego są klimatyzowane, doskonale wyciszone, a dzięki pneumatycznemu odsprężynowaniu zapewniają wysoki komfort podróżowania. Szczególną uwagę poświęcono konstrukcji wagonu przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych. Dzięki automatycznej, chowanej pochylni, miejscu dla kilkunastu wózków inwalidzkich i łatwemu dostępowi do powiększonych toalet, komfort jazdy podróżnych został znacznie podniesiony. Wagony sterownicze posiadają 85 miejsc siedzących i dysponują wieloma udogodnieniemi dla pasażerów niepełnosprawnych. Wagony środkowe posiadają 133 miejsca siedzące.

Produkcja nadwozi oraz końcowy montaż wagonów miał miejsce w niemieckim zakładzie
w Görlitz (Zgorzelcu). Tamtejsi pracownicy Bombardier Transportation zajęli się również zarządzaniem projektem, inżynierią oraz testami.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bombardier
KM
wagony piętrowe
  • Roman – 15.12.2008

    Po KM kupowało wagony sterownicze jeśli nie ma do nich odpowiednich lokomotyw?

  • wdr – 24.01.2009

    może lokomotyw nie ma, ale wagony już jeżdżą i dzięki temu poprawił się komfort podróżnych. daleko od ideału, lecz lepiej niż miałoby ich wcale nie być

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....