TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Warszawa: Wars zastąpi IC Cafe
WWW.RP.PL, AGNIESZKA STEFAŃSKA, 15.01.2008 - Opublikowano: 16.01.2008 17:56:26
Warszawa: Wars zastąpi IC Cafe

Spółka WARS zmienia oblicze. Zmodernizuje stare wagony restauracyjne i poprawi jakość obsługi. W 2011 roku na tory wyjedzie nowy tabor z nowym logo - IC Cafe.

Nowy wystrój wagonów, nowe menu oraz porcelanowe naczynia zamiast papierowych talerzyków –tak od dzisiaj mają wyglądać wagony restauracyjne w pociągach dalekobieżnych. W nowym menu znajdą się m.in. jajka z łososiem, łosoś z masłem czosnkowym czy indyk marynowany w ziołach. Napoje alkoholowe będzie można kupić jedynie w pociągach relacji międzynarodowych.

Taką metamorfozę przeszedł na razie jeden wagon, w najbliższych dniach zmienią się kolejne cztery. Za własne pieniądze modernizuje je spółka Wars, która na mocy umowy będzie przez trzy najbliższe lata karmić klientów w wagonach InterCity. Odświeżenie wagonów było jednym z warunków przetargu na obsługę wagonów restauracyjnych PKP-InterCity.

W sumie lifting przejdzie 40 wagonów –do końca umowy z InterCity będzie na nich widniało logo Wars. Jednocześnie jednak w tabor restauracyjny inwestować będzie InterCity. Kupi nowe wagony –do końca tego roku zadecyduje od kogo i jakie. Przeznaczy na to ok. 200 mln zł. Widnieć na nich będzie już nowa marka –IC Cafe.

W 2011 r. –wtedy nowe wagony mają wyjechać na tory –wyłoniony będzie kolejny operator kolejowych restauracji. Nie jest przesądzone, że będzie nim Wars. Co prawda w ostatnim przetargu, rozstrzygniętym pod koniec zeszłego roku, ofertę złożyła tylko ta spółka, ale –jak mówi Czesław Warsewicz, prezes PKP Intercity –zainteresowanie konkursem było znacznie większe.

Wars po kilku latach strat od 2006 roku jest już na plusie. Spółka zakończyła go z ok. 400 tys. zł zysku netto. Wynik za rok miniony jest podobny. 90 proc. przychodów spółki pochodzi jednak z umów z Intercity: dwie trzecie z obsługi wagonów sypialnych, a jedna trzecia z obsługi wagonów restauracyjnych i barowych. –Strategia spółki przewiduje szukanie nowych źródeł dochodów –mówi Czesław Warsewicz (InterCity kontroluje Wars, ma w nim 50,1 proc. udziałów).

Wars ma m.in. rozwijać swoją działalność kateringową i gastronomiczną, niewykluczone też, że będzie zainteresowany prowadzeniem hoteli dworcowych, które mają powstać w największych miastach.

Prezes Warsu Zbigniew Terek deklaruje, że chce podnieść wartość spółki i poprawić jej wizerunek. Skarb Państwa przygotowuje bowiem spółkę do prywatyzacji –chce sprzedać wszystkie posiadane w niej udziały (ma 49,9 proc., ale 15 proc. –zgodnie z prawem –mają otrzymać pracownicy). W resorcie skarbu powstaje już analiza przedprywatyzacyjna. Kolejnym krokiem będą rokowania z potencjalnymi nabywcami.

Już we wrześniu zeszłego roku swoje zainteresowanie przejęciem państwowych udziałów w Warsie zgłosiła PKP Intercity. Nominalna wartość posiadanych przez państwo udziałów szacowana jest na ponad 10,1 mln zł. Cała spółka –jak oceniają eksperci –może być warta ok. 70 mln zł (szacunkowa wycena na podstawie jej przychodów i wyników giełdowych firm AmRestu i Sfinksa).

Argumentem za przejęciem Warsa przez PKP InterCity jest planowany na 2009 rok giełdowy debiut przewoźnika.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP
PKP IC
Wars
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....