TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

We Wrocławiu powstanie przystanek Szczepin
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 23.05.2018 13:46:55
We Wrocławiu powstanie przystanek Szczepin

W środę we Wrocławiu podpisano umowę ws. unijnego dofinansowania budowy przystanku kolejowego Wrocław Szczepin. Wartość inwestycji to 51 mln zł, a dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko to blisko 35 mln zł.

"Dzięki właśnie takim projektom Polska się rozwija. Z punktu widzenia mieszkańców osiedla Wrocław Szczepin to bardzo ważna inwestycja. Osiedle, które w chwili obecnej jest kiepsko skomunikowane transportem miejskim, uzyska możliwość skomunikowania transportem kolejowym, co na pewno wpłynie z jednej strony na komfort życia mieszkańców tej dzielnicy, a z drugiej poprawi sytuację we Wrocławiu" - powiedział w środę podczas konferencji prasowej we Wrocławiu wiceminister rozwoju Witold Słowik.

Łączny koszt inwestycji to blisko 51 mln zł, z czego dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko wynosi ponad 34,8 mln zł. Zakończenie budowy planowane jest na 2020 r.

Wiceminister podkreślił, że rozwój komunikacji publicznej jest jednym z priorytetów Programu Infrastruktura i Środowisko. "Projektom kolejowym dedykowane jest około 21 mld zł; jest również specjalny program miejski dedykowany transportowi miejskiemu i niejednokrotnie te działania są kompatybilne. Założenie jest takie, żeby transport kolejowy poprzez węzły przesiadkowe był kompatybilny z transportem tramwajowym i autobusowym" – powiedział.

"Realizacje tej i innych inwestycji mają na celu doprowadzenie do tego, żeby mieszkańcy korzystali z transportu publicznego, aby miasta były mniej zakorkowane, a zanieczyszczenie powietrza niższe" – zaznaczył.

Projekt zakłada budowę nowego przystanku kolejowego Wrocław Sczepin zlokalizowanego na trasie Kalety – Kluczbork – Oleśnica – Wrocław Mikołajów. W miejscu, które obecnie nie jest skomunikowane z miejskim transportem publicznym, powstaną perony z dojściami, schodami, windami oraz wiatami. W ramach prac przebudowany zostanie także wiadukt kolejowy nad ulicą Długą.

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak podkreślił, że nowy przystanek, miejsce przesiadkowe przy ulicy Długiej pozwoli w sposób bardziej skoordynowany korzystać z transportu publicznego mieszkańcom Dolnego Śląska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
przystanek
 • Krzysztof Kokot – 23.05.2018

  "Założenie jest takie, żeby transport kolejowy poprzez węzły przesiadkowe był kompatybilny z transportem tramwajowym i autobusowym" Dlatego przystanek kolejowy nie będzie nad ulicą i nie będzie mieć bezpośredniego zejścia na przystanki KM... "W miejscu, które obecnie nie jest skomunikowane z miejskim transportem publicznym" Poza tym, że jeździ tam 6 linii autobusowych (C, 103, 104, 122, 127, 128)

 • Marcin Orysiak – 23.05.2018

  Kontrowersyjna nazwa :-)

 • Mikołaj Kwrc Kwiatkowski – 23.05.2018

  A na wschodzie nadal kiepsko...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....