TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Więcej nowych wagonów w PKP Intercity. FPS dostarczy łącznie 81
- Opublikowano: 30.05.2019 13:04:20 1 komentarz
Więcej nowych wagonów w PKP Intercity. FPS dostarczy łącznie 81

PKP Intercity rozszerza obecną umowę na zakup 55 nowoczesnych wagonów, którą podpisało w lutym 2018 roku z Fabryką Pojazdów Szynowych H. Cegielski w Poznaniu, o kolejne 26 jednostek.

Wartość kontraktu po zamówieniu dodatkowych wagonów wzrosła do 697,3 mln zł. Umowa jest jednym z elementów największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity.

Pragniemy zapewnić Polakom podróże koleją komfortową, punktualną i bezpieczną. Każda kolejna podpisana i realizowana umowa na nowy tabor lub jego modernizację pozwala podnosić jakość usług oferowanych przez PKP Intercity. Dotychczas przewoźnik zawarł umowy z polskimi producentami na realizację zadań inwestycyjnych w ramach strategii taborowej na kwotę blisko 3 mld zł. Dziesiątki milionów pasażerów, którzy rokrocznie podróżują pociągami przewoźnika są dowodem na to, że polska kolej podąża właściwym torem – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W nowych wagonach pasażerowie skorzystają z wygodnych foteli, klimatyzacji, systemu informacji pasażerskiej oraz toalet z zamkniętym obiegiem. Każde miejsce będzie miało dostęp do gniazdka elektrycznego oraz indywidualne oświetlenie. Ponadto zostaną zainstalowane wzmacniacze sygnału sieci komórkowych oraz urządzenia do bezprzewodowego Internetu. Wagony te będą dostosowane do prędkości 200 km/h.

Dodatkowe wagony będą dopasowane do potrzeb różnych grup pasażerów. Do PKP Intercity trafią dwa wagony przedziałowe pierwszej klasy, dziewięć wagonów przedziałowych i dziewięć wagonów bezprzedziałowych drugiej klasy, trzy wagony bezprzedziałowe drugiej klasy, z których każdy wyposażony będzie w osiem wieszaków na rowery oraz trzy wagony przedziałowe drugiej klasy, z których każdy przystosowany będzie do przewozu osób niepełnosprawnych.

Nieustannie podnosimy komfort podróżowania naszymi pociągami, jak również inwestujemy w lepsze dopasowanie naszego taboru do potrzeb różnych grup pasażerów. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zakupie dodatkowych nowoczesnych wagonów, w których podróżni będą mogli korzystać z licznych udogodnień – powiedział prezes zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk.

Z nowoczesnych wagonów podróżni będą mogli korzystać w pociągach Express InterCity (EIC) na trasach:

· Warszawa – Kraków,

· Zakopane – Gdynia,

· Kołobrzeg/Gdynia – Bielsko-Biała,

· Kołobrzeg/Gdynia – Warszawa.

· Warszawa – Zielona Góra- Warszawa

· Warszawa - Szczecin - Warszawa

· Warszawa – Berlin – Warszawa

· Gdynia – Berlin – Gdynia

· Kraków – Berlin – Kraków

· Gdynia/Warszawa – Wiedeń – Warszawa/Gdynia.

81 nowych wagonów trafi do PKP Intercity do lutego 2022 r., a pierwsze z nich już w przyszłym roku. Po upływie 24 miesięcy od odbioru wagonów FPS H. Cegielski jest zobowiązana do wykonania przeglądów na trzecim poziomie utrzymania.

Fabryka Pojazdów Szynowych w ostatnich latach systematycznie zapełniała portfel zamówień. Obecnie wart jest on ponad miliard złotych i ciągle rośnie. Dobra kondycja spółki to zasługa zdeterminowanej załogi, sprawnego zarządzania i w pełni wykorzystanej koniunktury dla producentów taboru. Jako właściciel mamy tu podwójną satysfakcję – po trudach restrukturyzacji widzimy, że konsekwentna realizacja planu się opłaca, a przy okazji skorzystają na tym pasażerowie. Jestem przekonany, że H. Cegielski FPS skutecznie odbuduje swoją markę nie tylko w kraju, ale także zagranicą – powiedział Andrzej Kensbok, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Umowa na dostarczenie nowych wagonów to niejedyny kontrakt, jaki FPS H. Cegielski realizuje obecnie dla PKP Intercity. Podpisany w 2017 roku i rozszerzony w październiku 2018 roku kontrakt wartości 410 mln zł brutto przewiduje modernizację i przegląd 90 wagonów typu 111A. W lutym 2019 r. spółki podpisały umowę na modernizację 10 wagonów na wagony restauracyjne. Wartość kontraktu wynosi 61,3 mln zł brutto. Łączna wartość wszystkich zamówień, jakie poznański producent taboru zrealizował lub realizuje obecnie dla PKP Intercity w ramach programu inwestycyjnego "PKP Intercity – Kolej Dużych Prędkości" wynosi niemal 1,25 mld zł brutto.

Decyzja o zakupie kolejnych 26 nowych wagonów produkcji naszej Spółki oznacza dostęp do nowoczesnego i komfortowego taboru dla większej liczby pasażerów PKP Intercity. Cieszę się, że największy dalekobieżny krajowy przewoźnik obdarzył nas takim zaufaniem. Dążymy do tego, by nasze wagony wyróżniały się designem oraz jakością wykonania docenianą na krajowych i zagranicznych szlakach kolejowych – powiedział Hubert Stępniewicz, prezes zarządu H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych sp. z o.o.

PKP Intercity realizuje obecnie największy program inwestycyjny w historii spółki "PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji", którego celem jest m.in. zakup i modernizacja taboru oraz dalsze podnoszenie komfortu podróży. Na zakup nowych wagonów i lokomotyw oraz modernizację taboru już posiadanego, a także na stacje postojowe PKP Intercity przeznaczy do 2023 roku około 7 mld zł.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • DarekP – 30.05.2019

    Miejmy nadzieję, że po tym będą kolejne kroki - opcja na Griffiny oraz Flirty.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....