TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Więcej pociągów PKP SKM od niedzieli
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 09.12.2017 14:40:37 1 komentarz
Więcej pociągów PKP SKM od niedzieli

Od niedzieli, z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, będzie więcej pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. "Zmiany są korzystne dla pasażera" – ocenia PKP SKM w Trójmieście. Trasę Gdynia-Słupsk będą obsługiwać Przewozy Regionalne a nie, jak do tej pory, PKP SKM.

Członek zarządu, dyrektor ds. przewozów PKP SKM w Trójmieście, Bartłomiej Buczek poinformował, że rozkład jazdy został zaproponowany przewoźnikowi przez samorząd województwa pomorskiego, który jest organizatorem przewozów. "Ten rozkład jazdy zakłada przede wszystkim zwiększenie częstotliwości międzyszczytowej do 10 minut (obecnie jeżdżą co 15 minut – PAP), przy zachowaniu dotychczasowej częstotliwości szczytowej co 7 i pół minuty" – powiedział. Ocenił, że "oferta dla mieszkańców ścisłego Trójmiasta jest korzystniejsza od tej dotychczasowej".

Od niedzieli w godzinach: 9-15 oraz 18-21, na trasie Gdynia - Gdańsk pociągi SKM będą kursowały co 10 minut, obecnie co 15 min. W szczycie komunikacyjnym pociągi będą jeździły z dotychczasową częstotliwością, co 7 i pół minuty.

Na trasie z Trójmiasta w kierunku Rumi, Redy i Wejherowa i z powrotem pociągi będą kursowały co 20 minut od rana do wieczora. Obecnie jeżdżą raz na 30 minut poza szczytem, a w szczycie nawet co 8 minut.

Pociągi na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej obsługiwanej też przez PKP SKM będą kursowały podobnie jak do tej pory.

Na obsługę przewozów kolejowych (na trasach SKM i PKM) przez najbliższy rok samorząd województwa wyda 51,25 mln zł.

Buczek zaznaczył, że od 10 grudnia "troszeczkę zmienia się organizacja przewozów kolejowych na odcinku od Wejherowa do Słupska". "Nasze pociągi (PKP SKM – PAP) już do Słupska nie dojadą, ostatni raz pojadą w sobotę, od niedzieli odcinek ze Słupska do Lęborka obsługiwać będą tylko Przewozy Regionalne" – wyjaśnił. Odcinek Lębork-Gdynia obsługiwać będą obaj przewoźnicy: Przewozy Regionalne i PKP SKM Trójmiasto. Zapowiedział, że przewoźnicy "będą współdzielić się tym odcinkiem, a docelowo będzie zbudowana wspólna taryfa, ale do 10 stycznia będą honorowane bilety normalne i ulgowe, też miesięczne wg. taryfy SKM w pociągach Przewozów Regionalnych".

Urząd Marszałkowski tłumaczy, że dzięki zmianie przewoźnika na trasie Słupsk-Trójmiasto "mieszkańcy Słupska zyskają nowe, wygodniejsze połączenia z Trójmiastem, a nawet Elblągiem i Bydgoszczą". "Jednocześnie taryfa opłat za przejazdy ma być zbieżna z dotychczas obowiązującą. Nowy przewoźnik będzie też honorował bilety miesięczne i kwartalne imienne wystawione przez PKP SKM" – zapewnia rzecznik pomorskiego urzędu marszałkowskiego, Michał Piotrowski.

Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora w Departamencie Infrastruktury pomorskiego urzędu marszałkowskiego tłumaczy, że dzięki zmianie "mieszkańcy Słupska uzyskają jedenaście bezpośrednich połączeń z Trójmiastem". Obecnie część z tych połączeń funkcjonuje z przesiadką w Lęborku lub Wejherowie.

"Mimo zmiany przewoźnika opłata za przejazd nie ulegnie zmianie. Przewozy Regionalne mają dokonać zmiany taryfy tak, by bilety na trasie Słupsk - Gdynia Główna nie były droższe od dotychczasowych biletów SKM" – zapewnia Manikowski.

Dodatkowo, decyzją marszałka Mieczysława Struka, w okresie od 10 grudnia do 10 stycznia imienne bilety miesięczne oraz kwartalne wystawione przez PKP SKM w Trójmieście (normalne i z ulgami ustawowymi) będą honorowane przez Przewozy Regionalne.

Urząd Marszałkowski podaje, że w ubiegłym roku Szybka Kolej Miejska (PKP SKM) przewiozła 41,8 mln osób, z czego ponad 2,7 mln na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. To o 2,5 mln pasażerów więcej niż w 2015 roku. SKM jest największym przewoźnikiem kolejowym na Pomorzu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pomorskie
PKP SKM
Przewozy Regionalne
rozkład jazdy
  • Kaszebe – 11.12.2017

    Zastanawiające jest to że przez pana Buczka potrafi wytłumaczyć się SKM a urząd marszałkowski podsyła tylko jakiegoś pikusia który mówi o wszystkim i o niczym. Mądrego aż miło posłuchać,wudać że to fachowiec.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....