TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Więcej połączeń i wspólne kursy z PKS w nowym rozkładzie ŁKA
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 28.11.2017 17:59:54
Więcej połączeń i wspólne kursy z PKS w nowym rozkładzie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Więcej połączeń na popularnych trasach, nowa kategoria pociągów przyspieszonych oraz połączenia autobusowo-kolejowe Łodzi ze Złoczewem i Błaszkami - to nowości w rozkładzie jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) Marta Markowska, w nowym rozkładzie, który wejdzie w życie 10 grudnia i będzie obowiązywał przez cały następny rok, znalazło się wiele dodatkowych połączeń. Jest to związane z coraz większą popularnością ŁKA jako środka transportu w Łódzkiem. W tym roku - od stycznia do października - z połączeń ŁKA skorzystały ponad 3 mln pasażerów, czyli o 54 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2016. Prognozuje się, że w roku 2018 liczba podróżnych wzrośnie do 4,5 miliona.

Wśród najważniejszych zmian znalazło się zwiększenie z 6 do 7 par pociągów (z 12 do 14 połączeń) kursujących w ramach weekendowej oferty ŁKA Sprinter na linii Łódź – Warszawa. Do stolicy łodzianie będą mogli pojechać nowym, późnym pociągiem z Łodzi Fabrycznej (odjazd o godz. 20:12), natomiast z Warszawy Centralnej będzie można wyjechać do Łodzi o godz. 9:35.

W całym województwie uruchomione zostaną nowe połączenia w ramach już funkcjonujących linii - do Sieradza będzie ich 34, do Łowicza 37 - czyli aż o 6 więcej, do Kutna 26 połączeń - wzrost o 4, a do Skierniewic będzie kursować 12 pociągów. Dodatkowe pociągi dotyczą m.in. relacji Łódź Widzew – Łódź Kaliska - Łowicz, relacji Łódź Widzew – Łódź Kaliska - Głowno, relacji Łódź Kaliska – Zgierz - Łódź Widzew, relacji Łódź Widzew - Zgierz - Łódź Kaliska, relacji Łódź Widzew – Chociszew przez Zgierz Północ.

Mieszkańcy Łodzi, którzy w dni robocze poruszają się po aglomeracji pociągiem, skorzystają z nowych połączeń na odcinku Łódź Widzew – Łódź Chojny – Łódź Kaliska - zamiast dotychczasowych 39, uruchomione zostaną 72 pociągi. ŁKA honoruje w swoich pojazdach na terenie Łodzi bilety MPK-Łódź.

Nowością w rozkładzie będzie wprowadzenie kategorii pociągów przyspieszonych na linii Łódź - Skierniewice. Odjazdy ze Skierniewic zaplanowano o godzinie 5.49 i 15.38, natomiast z Łodzi o godzinie 15.15. Pociągi te będą zatrzymywały się tylko na wybranych stacjach, dzięki czemu czas przejazdu wyniesie 45 minut, czyli o 15 minut krócej, niż pociągów kategorii ŁKA. Czas podróży będzie porównywalny z czasem przejazdu pociągów IC, natomiast bilet miesięczny będzie o 25 złotych tańszy.

Od 10 grudnia ŁKA wraz z PKS Sieradz uruchomi nowe linie autobusowo - kolejowe: Złoczew - Sieradz - Łódź oraz Błaszki - Sieradz - Łódź. Pasażerowie dojadą do Sieradza autobusami, które zatrzymają się przy przystankach ŁKA; ciąg dalszy podróży odbędzie się pociągiem. Na cały przejazd wystarczy jeden bilet.

W całym nowym rozkładzie jazdy ŁKA ma uruchamiać w ciągu doby średnio 125 połączeń, z czego 139 w dni robocze oraz 88 i 86 w soboty i niedziele. Na stacjach węzłowych, m.in. Łódź Kaliska, Łódź Widzew, Kutno, Łowicz i Zgierz, pociągi ŁKA będą skomunikowane z pociągami międzywojewódzkimi m.in. do Warszawy, Wrocławia, Zakopanego, Gdyni czy Berlina; łącznie będzie ich 319. Połączenia ŁKA obsługuje obecnie 20 pojazdów FLIRT3.

We wtorek ŁKA poinformowała także o planowanych utrudnieniach spowodowanych remontami. Już od 10 grudnia - z powodu przebudowy stacji Łowicz Główny - wszystkie pociągi ŁKA będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Łowicz Przedmieście, a pomiędzy stacjami Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa. Prace i związane z nimi utrudnienia potrwają do 10 marca przyszłego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
PKS Sieradz
rozkład jazdy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....