TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Więcej połączeń na Podlasiu. I to o połowę!
InfoRail - Opublikowano: 06.10.2016 08:58:36 2 komentarze
Więcej połączeń na Podlasiu. I to o połowę!

Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego wspólnie z Jarosławem Glazerem, dyrektorem Przewozów Regionalnych przekazali mieszkańcom regionu dobrą wiadomość.

- W 2016 roku Oddział Podlaski uruchamia 45 pociągów i wykona 1057 tys. km. Natomiast już od stycznia 2017 roku w naszym województwie będzie kursowało 68 pociągów, które łącznie wykonają niemal 1 600 tys. km ? podkreśla dyrektor Glazer. ? Pojawią się nowe relacje, np. Białystok-Łapy, Łapy-Kuźnica Białostocka, Szepietowo-Kuźnica Białostocka-Szepietowo czy Białystok-Grajewo-Białystok. Te obiegi udało się ułożyć tak, by bez zwiększania ilości ludzi i sprzętu wykonać znacznie więcej przejazdów. Liczę na to, że dobrze znamy rynek i nasze wyliczenia okażą się opłacalne, a i mieszkańcy zechcą skorzystać z tej oferty.

O ile zostanie zwiększona liczba par pociągów:

Białystok ? Szepietowo z 7 do 10

Białystok ? Łapy z 7 do 11

Białystok ? Sokółka z 5 do 9

Białystok ? Kuźnica Białostocka z 2 do 5

Białystok ? Suwałki z 3 do 4

Białystok ? Ełk z 3 do 4 (+ 1 para do Grajewa)

Białystok ? Czeremcha z 2 do 4

Hajnówka ? Siedlce z 2 (w tym 1 z przesiadką) do 2

Hajnówka ? Czeremcha z 4 (+1 w niedzielę) do 6

Leszek Lulewicz, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu UMWP podkreślił, że taka optymalizacja pracy taboru i ludzi Przewozów Regionalnych możliwa będzie dopiero od 2017 roku.

- Do tej pory było to niemożliwe, bo mieliśmy umowy przetargowe z przewoźnikami. Tymczasem od 2017 do 2020 roku będzie obowiązywać czteroletnia umowa ze spółką Przewozy Regionalne na zasadzie bezpośredniego powierzenia. To nam otworzyło dodatkowe możliwośći, udało się zwiększyć pracę o 50 proc. Inne województwa zawsze zazdrościły nam nowoczesnego taboru, teraz zaś ten tabor będzie jeszcze optymalnie eksploatowany ? podkreśla dyrektor Lulewicz. - Dodam, że te zwiększenie nie obejmuje połączenia z Białegostoku do Kowna, a dzięki Zarządowi Województwa Podlaskiego już teraz wiadomo, że to połączenie będzie kontynuowane okresie letnim w 2017 roku.

Do obsługi połączeń regionalnych będą wykorzystane pojazdy użyczone przez samorządu województwa. Na trasach bez trakcji elektrycznych kursuje 11 szynobusów spalinowych. Przewozy korzystają także z sześciu zmodernizowanych jednostek elektrycznych na trasach Białystok ? Szepietowo, Białystok ? Ełk, Białystok-Kuźnica Białostocka.

- Po szeregu konsultacjach społecznych, wielkiej pracy Przewozów Regionalnych, pracowników urzędu, stowarzyszenia Centrum Zrównoważonego Transportu udało się przygotować od Nowego Roku rozkład który pozwoli na zwiększenie o 50 proc. ilości połączeń w porównaniu z rokiem 2016 ? podkreśla Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. - To ewenement w skali kraju, zwłaszcza, że odbędzie się to stosunkowo niewielkim kosztem, bo budżet jaki przeznaczamy na przewozy pasażerskie zwiększy się o 3,2 mln zł w stosunku do 18,5 mln jakie przeznaczaliśmy na przewozy dotychczas. Mam tylko nadzieję, że z przewozów regionalnych korzystać będzie coraz więcej mieszkańców.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Podlaskie
  • gutek – 06.10.2016

    PR Łódzkie wjeżdzają do Warszawy i można a z Białegostoku chociaż do Małkini nie da się.

  • asdf – 06.10.2016

    Oby tylko po nie daj Boże zamieszkach na przesmyku Suwalskim nie zdjęli obu torów Warszawa Białystok, jak zrobili to po aneksji Krymu., rzekomo z powodu Natura 2000 i potrzeby przyspieszenia modernizacji. Wtedy liczba pociągów bezpośrednich znowu wyniesie "0"

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....