TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wielkopolski Elf2 uroczyście odebrany
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.09.2019 13:31:02
Wielkopolski Elf2 uroczyście odebrany (foto: KW)

W czwartek 19 września 2019 roku, na Dworcu Letnim w Poznaniu Wicemarszałek Wojciech Jankowiak uroczyście odebrał od PESY jeden z egzemplarzy zakupionych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego elektrycznych zespołów trakcyjnych Elf 2 typu 48WE do użytkowania przez Koleje Wielkopolskie.

Następnie skład udał się na inauguracyjny przejazd na trasie Poznań Gł. – Swarzędz- Poznań Gł, a w pierwszy liniowy kurs wyruszy o 16.06 z Poznania do Kutna.  

W tej chwili Koleje Wielkopolskie mają już cztery takie składy. Będą one eksploatowane w regularnych połączeniach, przede wszystkim na trasach z Poznania do Zbąszynka, Gniezna, Konina i Kutna. W miarę kolejnych dostaw będziemy rozszerzać liczbę tych połączeń – powiedział Marek Pawlak z Kolei Wielkopolskich .

Projekt zakupu dziesięciu pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Elf 2 typu 48WE pt. "Rozwój publicznego transportu zbiorowego w Wielkopolsce poprzez zakup i modernizację taboru dla wojewódzkich przewozów" został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wartość projektu to  238 005 000 zł brutto.

Elf 2 charakteryzuje się nowoczesnym designem, zarówno zewnętrznym, jak i przestrzeni pasażerskiej. Został zaprojektowany z myślą o funkcjach zwiększających komfort podróżowania. Przestrzenne, klimatyzowane wnętrze wyposażone jest w wygodne fotele, drzwi oddzielające przedsionki od strefy dla podróżujących, dynamiczny system informacji pasażerskiej przekazywanej na wyświetlaczach elektronicznych, interkom zapewniający komunikację pasażerów z maszynistą oraz system emisji reklam i zliczania pasażerów. Elf 2 posiada monitoring wewnętrzny i zewnętrzny z podglądem i zapisem w kabinie maszynisty oraz nowoczesne systemy diagnostyki online pozwalające na bieżące śledzenie pracy najważniejszych podzespołów pojazdu, co ogranicza do minimum możliwość wystąpienia usterki oraz skraca czas reakcji serwisu.

Urząd Marszałkowski przypomina, że w pojeździe wbudowany został system ETCS poziomu 2, baseline w wersji 3.4.0. Umożliwia on sterowanie ruchem z wykorzystaniem ciągłej, cyfrowej, dwukierunkowej transmisji radiowej poprzez urządzenia przystosowane do obsługi cyfrowego kanału radiowego GSM-R. Prędkość eksploatacyjna pojazdu wynosi 160 km/h, a liczba miejsc siedzących 286.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego dzięki realizacji zakupu nowoczesnych pociągów Elf 2 umożliwi mieszkańcom naszego regionu poprawę standardu i bezpieczeństwa podróży. Dotychczasowe nasze starania  w tym zakresie przynoszą efekty – systematycznie wzrasta liczba osób wybierających kolej jako środek podróży do miejsca pracy i szkoły.

W najbliższych dniach Koleje Wielkopolskie przewidują kursowanie wyżej wymienionych pojazdów na liniach zelektryfikowanych Poznań – Konin – Kutno oraz Poznań – Zbąszynek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elf2
Koleje Wielkopolskie
PESA
Wielkopolska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....