TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wietnam szykuje dworzec na przyjazd Kim Dzong Una
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 22.02.2019 09:56:09
Wietnam szykuje dworzec na przyjazd King Dzong Una

Policja zaostrzyła środki bezpieczeństwa na dworcu kolejowym w mieście Dong Dang na granicy wietnamsko-chińskiej, gdzie według agencji Reutera ma przybyć pociągiem przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un w drodze do Hanoi na szczyt z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Jak pisze Reuters, w czwartek robotnicy porządkowali dworzec w Dong Dangu, a obserwujący teren policjanci w cywilu uniemożliwili kamerzyście agencji nagrywanie. Wzdłuż peronu, który sprawia wrażenie niedawno oczyszczonego, ustawiono donice - opisuje brytyjska agencja.

Urzędnik z lokalnego komitetu ludowego ujawnił, że uporządkowanie stacji nakazały władze prowincji. "Powiedziano nam, żebyśmy się przygotowali, że na dworcu kolejowym może się odbyć ważne wydarzenie" - zaznaczył, zastrzegając anonimowość, gdyż nie został upoważniony, by rozmawiać z mediami.

W środę dwa źródła bezpośrednio związane z zabezpieczeniem planowanego szczytu powiedziały Reuterowi, że Kim Dzong Un zamierza przyjechać do Wietnamu pociągiem. Podróż z Pjongjangu przez Chiny do Wietnamu może zająć północnokoreańskiemu przywódcy co najmniej dwa i pół dnia - obliczyła agencja.

Drugi szczyt Kim Dzong Una z prezydentem Trumpem ma się odbyć w dniach 27 i 28 lutego w Hanoi. Kim ma przybyć do stolicy Wietnamu 25 lutego, co oznacza, że będzie musiał wyruszyć z Pjongjangu jeszcze w tym tygodniu.

Pociąg zatrzyma się w Dong Dangu, gdzie Kim przesiądzie się do samochodu, którym pokona 170 km dzielące to miasto od Hanoi - przekazały źródła.

Przez Dong Dang przejeżdżają dwa pociągi dziennie, zwykle wioząc towary z Chin lub do Chin - pisze Reuters. Tory kolejowe w Wietnamie i w Chinach są różnej szerokości, ale po odcinku łączącym Dong Dang z Hanoi mogą się poruszać chińskie pociągi.

Kim Dzong Un jeździ jednak swoim własnym, ciężkim, opancerzonym pociągiem, którego przejazd po starych wietnamskich torach mógłby być trudny - ocenia brytyjska agencja. W czwartek wietnamskie ministerstwo transportu poinformowało, że w tym roku w kraju wykoleiły się już cztery pociągi.

Kolej jest ulubionym środkiem transportu rządzącego w Korei Płn. rodu Kimów. Pociągi preferował zarówno dziadek obecnego przywódcy Kim Ir Sen, jak i jego ojciec Kim Dzong Il.

Kim Dzong Un i prezydent Trump spotkali się po raz pierwszy w czerwcu 2018 roku w Singapurze. Przywódca Korei Północnej wyraził wtedy gotowość do "całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego" w zamian za gwarancje bezpieczeństwa dla swojego reżimu.

Od tamtej pory obie strony prowadzą negocjacje, które mają określić szczegóły denuklearyzacji, jak dotąd nie przedstawiono jednak konkretnego harmonogramu tego procesu. USA żądają "całkowitej, możliwej do zweryfikowania i nieodwracalnej denuklearyzacji" Korei Północnej, natomiast Pjongjang naciska na zniesienie nałożonych na niego międzynarodowych sankcji gospodarczych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
dworzec
Wietnam

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....