TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Władze Poznania: Plany PKP wobec dworca nadal niejasne i mało konkretne
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 17.01.2018 12:31:21
Władze Poznania: Plany PKP wobec dworca nadal niejasne i mało konkretne

PKP SA podtrzymuje chęć modernizacji starego budynku dworca PKP Poznań Główny. Mimo to, władze miasta wskazują, że plany PKP nadal są niejasne i mało konkretne.

"Dyskusja na temat remontu dworca odbyła się ok. dwa lata temu. Cały czas czekamy na ostateczne deklaracje, bo póki co mamy bardzo ogólne informacje. Pasażerowie, mieszkańcy Poznania i Wielkopolski, ale też turyści oczekują, żeby sytuacja na terenie dworca wreszcie wróciła do normy" – podkreślił zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski.

Jak dodał, "oczekujemy powrotu funkcji pasażerskich w miejsce starego dworca. Trudno w tej chwili określić, czy miałby on być zmodernizowany czy odbudowany. Miastu z pewnością nie przeszkadzałyby dodatkowe funkcje biurowe i hotelowe. Czekamy na propozycje PKP".

Prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, cytowany w komunikacie przez poznański magistrat, podkreślił, że PKP deklaruje chęć modernizacji, bądź budowy nowego budynku dworca w Poznaniu. "Oprócz istniejącego, nowego obiektu chcemy, by na dworcu zaistniał nowy budynek, w którym znajdzie się miejsce dla biur, hotelu i oczywiście, przestrzeń dla pasażerów" – wskazał Mamiński.

Zdaniem Wudarskiego, jest to jednak tylko kolejna deklaracja w tej sprawie – bez konkretnego terminu rozpoczęcia prac, oraz bez jakiejkolwiek koncepcji inwestycji.

Wudarski podkreślił, że jego zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym miejscu powstał zupełnie nowy budynek, ponieważ z historycznej elewacji pozostało niewiele i zgodę na takie rozwiązanie wydał konserwator.

"Moja ocena jest taka, że powinien powstać nowy obiekt. Wszystko co jest poza halą nie nadaje się bowiem do nowoczesnych funkcji. W toku poprzednich dyskusji udało się uzyskać kompromisowe rozwiązanie. Zakładało ono pokazanie zewnątrz starej, historycznej fasady. Wydaje się, że tamte rozwiązania powinny być wzięte pod uwagę przez władze PKP i architektów, którzy będą się tym projektem zajmować" – powiedział Wudarski.

Władze miasta zadeklarowały swoją chęć ścisłej współpracy w ramach tego przedsięwzięcia m.in. z tego względu, że budynek dworca leży w bezpośrednim sąsiedztwie miejskich terenów. Jak wskazano, "tej inwestycji, zarówno w zakresie ochrony konserwatorskiej, jak i funkcji komunikacyjnej, nie da się oddzielić".

Biuro prasowe Urzędu Miasta Poznania podkreśliło także, że nadal obowiązuje umowa dotycząca budowy kładki pomiędzy peronami, która ma połączyć Dworzec Zachodni ze starym oraz nowym budynkiem dworca Poznań Główny.

"Miasto podpisało umowę partycypacyjną z firmą Trigranit w roku 2011, w wyniku której miała powstać kładka dla pieszych łącząca perony 4-6 z budynkiem obecnego dworca. Wartość szacunkowa tej umowy to 9 mln zł. Według posiadanych przez miasto informacji, obecnie do wykonania tej inwestycji jest zobowiązana spółka PKP S.A., która - zgodnie z zapisami umowy - miała ją zrealizować do końca ubiegłego roku. Póki co nie ma żadnych informacji na temat działań PKP SA w tym zakresie" – zaznaczył Ryszard Bączkowski z biura prasowego poznańskiego magistratu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Poznań
PKP SA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....