TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Włoska współpraca Stadlera i AnsaldoBreda
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 05.02.2013 20:32:23
Włoska współpraca Stadlera i AnsaldoBreda

Stadler i AnsaldoBreda przekazali w Bolonii pierwszego Flirta dla włoskiego operatora Ferrovie Emilia Romagna. Współpraca szwajcarskiego i włoskiego producenta nie ogranicza się tylko do potrzeb FER. Konsorcjum razem wyprodukuje również jednostki dla kolejnego operatora - Sistemi Territoriali. Łącznie współpraca ta zaowocuje powstaniem 32 ezt-ów i dwóch szt-ów. Zamówienie ma wartość 200 milionów euro i zawiera opcję kolejnych 20 Filtrów i GTW. W ciągu najbliższych miesięcy FER ma otrzymać kolejnych 12 Filtrów. Łącznie Stadler sprzedał do Włoch już 132 jednostki, dla różnych operatorów. Pierwsze pięć pociągów (włoskie oznaczenie ETR-350) zostało zaprezentowanych pod koniec stycznia, na dworcu w Bolonii, w obecności Prezesa operatora - Vasco Errani. To pięcioczłonowe składy, nowoczesne, gwarantujące bezpieczeństwo podróżnym i załodze –chwali się producent. Normy bezpieczeństwa są zgodne z surowymi wymaganiami włoskich przepisów homologacyjnych. Wnętrze jednostek jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, przewozu wózków, rowerów oraz bagażu wielkogabarytowego. Pociągi są zbudowane z aluminium, dzięki czemu są lżejsze. Mogą kursować w trakcji podwójnej z prędkością maksymalną 160 km/h. Aktualnie mają homologację na trasy w regionie obsługiwanym przez Ferrovie Emilia Romagna , w najbliższych dniach zyskają dopuszczenie do ruchu na całej sieci Rete Ferroviaria Italiana.

Współpraca producentów w zakresie budowy pociągów jest ściśle określona. Stadler jest odpowiedzialny za produkcję w pierwszej fazie –inżynierię, pudła, silniki, urządzenia napędowe, wózki i kabinę motorniczego. AnsaldoBreda zajmuje się montażem końcowym składów. Także testy i rozruch pociągów przed dostawą do klienta odbywają się już we Włoszech. To zlecenie jest dla nas bardzo ważne –mówi Peter Spuhler, właściciel i dyrektor generalny Grupy Stadler Rail. To jest nasze pierwsze zlecenie, realizowane wspólnie z AnsaldoBreda. Rynek włoski jest dla nas rynkiem interesującym i istotnym –dodaje. Stadler sprzedał już ponad 130 pociągów do Włoch, dla różnych klientów. Około połowa z nich to Flirty. Oferta na rynek włoski zawiera już pełną gamę pojazdów, trzy, cztero, pięcio i sześcioczłonowych. Pociągi są eksploatowane w różnych regionach Włoch,  na terenie praktycznie całego kraju. Kursują z Kalabrii i Apulii na południu, do Lombardii i Południowego Tyrolu na północy. Peter Spuhler dodaje: jestem bardzo dumny, że nasze pociągi będą eksploatowane także w Emilia Romagna.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Stadler
AnsaldoBreda
Włochy
Bolonia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....