TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Włoskie rubinowe Pendolino zaprezentowane
InfoRail - Opublikowano: 15.12.2016 16:03:55 3 komentarze
Włoskie rubinowe Pendolino zaprezentowane (foto: Alstom)

Rok po podpisaniu umowy Alstom i NTV pokazali pierwsze Pendolino Italo. Pociąg jest produkowany w zakładzie w Savigliano (Włochy), tym samym, w którym powstały składy dla PKP Intercity.

Dwanaście Pendolino zamówionych w ubiegłym roku dołączy do floty 25 AGV. Łącznie będzie ona zatem liczyła 37 jednostek. Pozwoli to prywatnemu operatorowi z Włoch poszerzyć swoją obecną ofertę i odpowiedzieć na zapotrzebowanie na nowych trasach oraz zwiększyć częstotliwości kursowania pociągów. Nowe składy mają zostać dostarczone w grudniu 2017 roku i wejść do eksploatacji w marcu 2018.

Rubinowe, z charakterystycznym złotym zającem Pendolino Italo, jest ewolucją rodziny Pendolino. Pociąg jest przykładem wysokiej wydajności i niezawodności, a także elegancji ? twierdzi Alstom. Futurystyczna sylwetka została również zaprojektowana w celu zagwarantowania bezpieczeństwa podróżnych. Pociąg jest przyjazny dla środowiska, dzięki wysokiej zdolności do recyklingu i zmniejszeniu emisji CO2. Ponadto jego zoptymalizowany system trakcji zwiększa wydajność i przyspieszanie oraz regeneruje energię podczas hamowania. Pociągi mogą osiągać prędkość maksymalną 250 km/h. Mają 187 metrów, składają się z 7 członów i mogą pomieścić około 480 pasażerów. Pociąg spełnia wymagania TSI 2014. Ta norma UE przyczynia się do zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa i wydajności.

"Dzisiaj jest wielki dzień dla nas. Jesteśmy bardzo dumni mogąc przedstawić te nowe pociągi, które pozwolą nam się rozwijać" - powiedział Prezes NTV, Andrea Faragalli Zenobi. "Dzięki tej inwestycji będziemy zwiększać naszą flotę o 50%, jesteśmy gotowi stawić czoła nowym wyzwaniom z entuzjazmem. Szczególne podziękowania należą się dziś tym włoskim przedsiębiorcom, którzy w 2006 roku mieli intuicję by zapoczątkować projekt o nazwie Italo" ? dodał.

"Pendolino to wszechstronny, wysokiej klasy pociąg. Sprzedaliśmy ponad 500 takich składów na całym świecie, których eksploatacja przekroczyła miliard kilometrów. Realizacja nowej generacji pociągów dla NTV dała nam możliwość dostosowania Pendolino do najnowszych standardów bezpieczeństwa i interoperacyjności w Europie, otwierając nowe możliwości na całym świecie dla tego produktu Made in Italy" - powiedział Michele Viale, dyrektor Alstom we Włoszech.

Pendolino jest częścią portfolio szybkich pociągów Alstomu. Opiera się ono na 4 flagowych produktach: Pendolino, Euroduplex, Liberty i AGV. To 35 lat doświadczenia i ponad 1050 pociągów w eksploatacji na całym świecie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
Pendolino
NTV
 • Hyhyhy – 15.12.2016

  Pesa jest w stanie tak zaprojektowac w 13 miesięcy. I co wy na to makarony?

 • Rafel – 15.12.2016

  Lekcje odrabiaj dziecko

 • Seb – 15.12.2016

  13??? Zaprojektować i wyprodukować ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....