TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wraca pomysł piętrowych push&pulli w PKP Intercity
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.03.2020 14:45:40
Wraca pomysł piętrowych push&pulli w PKP Intercity

PKP Intercity ponownie rozważają zakup piętrowych składów push&pull. Przewoźnik szuka osoby do realizacji tego projektu.

A konkretnie chce zatrudnić osobę na stanowisko ds. realizacji projektu taborowego związanego z zakupem piętrowych zestawów push-pull.

Aktualnie trwają prace nad opracowaniem szczegółowych założeń dla tego projektu taborowego. Prowadzona jest m.in. weryfikacja potencjalnej siatki połączeń, dla których składy push-pull byłyby najlepszym wariantem technicznym – poinformował nas przewoźnik.

Taką informację przekazał nam już w październiku 2019 roku szef przewoźnika Marek Chraniuk.

W 2011 roku przewoźnik ogłosił przetarg na wyprodukowanie i dostarczenie fabrycznie nowych 30 pasażerskich wagonów piętrowych, bez napędu i bez kabin sterowniczych, w tym 5 pasażerskich wagonów piętrowych klasy 2 przystosowanych do obsługi podróżnych z ograniczoną mobilnością oraz do przewozu rowerów, 5 pasażerskich wagonów piętrowych klasy 1 bez wydzielonej przestrzeni do obsługi podróżnych z ograniczoną mobilnością oraz do przewozu rowerów oraz 20 pasażerskich wagonów piętrowych klasy 2 bez wydzielonej przestrzeni do obsługi podróżnych z ograniczoną mobilnością oraz do przewozu rowerów. Wówczas szacunkowa wartość zamówienia bez VAT określona została na 153 000 000,00 PLN. Wagony miały zostać przeznaczone do obsługi linii Warszawa – Łódź. Miały być więc przystosowane do poruszania się z prędkością do 160 km/h. Teraz ich przeznaczenie ma być jednak nieco inne.

Rozważamy różne koncepcje zakupu taboru – wyjaśniał w 2019 roku Marek Chraniuk. W naszych głowach zaczyna pojawiać się temat push&pulli, ponieważ są linie, na których ze względu na krótsze perony warto pomyśleć o wagonach piętrowych. Zastanawiamy się czy uruchomić taki projekt w spółce PKP Intercity – powiedział nam jej szef. Co prawda decyzje jeszcze nie zapadły, ale sam pomysł jest intersujący. Również dla przewoźnika. Myślę, że uda się ten pomysł w miarę szybko wdrożyć – zapewnił Marek Chraniuk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
push&pull
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....