TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wracają expressy
PKP INTERCITY Karol Wach - Opublikowano: 24.05.2011 12:35:15 7 komentarzy
Wracają expressy

Po kilku latach nieobecności na polskie szlaki kolejowe wracają expressy. Zastąpione jakiś czas temu przez pociągi kategorii Express InterCity połączenia powrócą wraz z czerwcową korektą rozkładu jazdy. Będzie ich aż 46. Oprócz nich Spółka PKP Intercity będzie uruchamiała 269 składów Twoich Linii Kolejowych oraz 22 pociągi Express InterCity. Zmiany te niosą przetasowania w obsłudze i taryfie. Pociągi EIC obsługiwane będą wyłącznie przez najnowocześniejszy tabor należący do Spółki. Dodatkowo pojawi się w nich także możliwość bezpłatnego korzystania z bezprzewodowego Internetu. Od 1 czerwca usługa będzie dostępna w klasie 1, ale jeszcze w okresie wakacyjnym zostanie rozszerzona na wagony 2 klasy. Tak jak do tej pory, pociągi EIC będą obsługiwały najszybsze trasy pomiędzy największymi miastami kraju. Każdy skład będzie oferował pełną obsługę Wars, całkowitą rezerwację miejsc, a także prasę codzienną. Pociągi kategorii Express będą oferowały wysoki standard z sześcioosobowymi, wyciszonymi przedziałami, pełną rezerwacją miejsc, wagonami Warsu, bezpłatnym poczęstunkiem i prasą codzienną –informuje PKP Intercity. Cennik Expressów będzie identyczny z tym, jaki obowiązuje obecnie w pociągach EIC. Cena biletu na przejazd EIC po 1 czerwca nie ulegnie zmianie, zmieni się tylko cena miejscówki z 12,5 zł na 16 zł. Natomiast obniżeniu ulegnie cena rezerwacji w klasie 1 pociągów TLK –od czerwca zamiast 10,5 zł pasażer zapłaci 6 zł. Ponadto, rezerwacja z fakultatywnej zmieni się w obowiązkową. - Jest to bardzo dobra wiadomość dla pasażerów TLK. Osoby, które będą chciały mieć zapewnione miejsce siedzące, będą mogły skorzystać z obowiązkowej rezerwacji w klasie 1. Natomiast podróżni, którzy nie będą chcieli ponosić dodatkowego kosztu, mogą wykupić sam bilet na przejazd w 2 klasie - mówi Małgorzata Sitkowska, Rzecznik Prasowy PKP Intercity S.A.

Dodatkowe pociągi na wakacje

W związku ze zbliżającymi się wakacjami oraz korektą rozkładu jazdy, Intercity wprowadzi do swojej oferty 58 dodatkowych połączeń do najbardziej popularnych miejscowości turystycznych, tak jak np. Ustki, Łeby, Międzyzdrojów, Wisły, Zakopanego. W wakacyjne weekendy przewoźnik wydłuży kursowanie Ex \'Beskidy\' (Warszawa - Bielsko Biała - Warszawa) aż do Wisły. W ofercie pojawi się również nowe, codzienne połączenie Białegostoku i Warszawy z Rybnikiem.

W przypadku czterech połączeń, kursujących na modernizowanych odcinkach, trasa zostanie skrócona. Okresowo, kursowanie 4 pociągów zostanie zawieszone do czasu zwiększenia przepustowości remontowanych linii. W zamian za zawieszone weekendowe połączenia „Artus”(rel. Gdynia –Warszawa - Gdynia) oraz „Pilsko”(rel. Warszawa - Bielsko Biała - Warszawa) każdego dnia kursować będzie „Klimczok”na całej trasie Trójmiasto - Bielsko Biała –Trójmiasto.

- Proponujemy naszym pasażerom aż 58 dodatkowych pociągów wakacyjnych, w typowo turystycznych relacjach. Pozostałe zmiany w rozkładzie wynikają z prowadzonych obecnie prac modernizacyjnych, które wymuszają na przewoźnikach dostosowanie rozkładów - mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.       
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP Intercity
Express
TLK
EIC
 • shogun1983 – 25.05.2011

  No jednak z tym zawieszeniem pociągów Ex "na lata" to lekka przesada. Pociągi tego typu nie kursowały raptem może z 1,5 roku o ile pamiętam. Poza tym chyba lepsze by było rozdzielenie nazw "Ex" oraz "IC". A tak poza tym to warto też zauważyć, że Ex'y nie tyle co wracają jak to, że będzie ich więcej. Bo pomimo oficjalnej likwidacji pociągów Ex i IC na rzecz EIC, kilka sztuk było bodajże dostępnych w rozkładzie

 • Kamil – 25.05.2011

  Obowiązkowa rezerwacja na 1. klasę w TLK??? Nonsens. Do tej pory bardzo chętnie jeździłem TLK 1. klasą i nigdy nie kupowałem miejscówki, aby móc samemu wybrać odpowiednie miejsce. Nie lubię, kiedy ktoś decyduje za mnie, co jest dla mnie najlepsze. Nie rozumiem, dlaczego w Niemczech znacznie lepszymi pociągami można jeździć bez miejscówki, a w Polsce na byle pospieszne czy ekspresy trzeba rezerwować miejsce...

 • KW – 25.05.2011

  No ale miejscówkę też chyba można samemu wybrać?

 • Meteor – 26.05.2011

  "Cennik Expressów będzie identyczny z tym, jaki obowiązuje obecnie w pociągach EIC." Czyli znaczy się, że Expresy będą to po prostu te same pociągi w tej samej cenie z gorszymi wagonami niż do tej pory ????

 • nielubiepkp – 26.05.2011

  Rzeczniczka-głupawka. Czy naprawdę trzeba mówić, że obowiązkowa rezerwacja w 1. klasie TLK to "bardzo dobra wiadomość dla pasażerów"? Czy to wiadomość dobra czy zła, pasażerowie ocenią sami. A rzeczniczke prosimy o rzetelne, suche informacje.

 • kocham PKP IC bo ma piękną rzeczniczkę prasową – 27.05.2011

  @nielubiepkp Rzeczniczka PKP IC Pani Małgorzata Sitkowsta to piękna i inteligentna kobieta więc jej nie obrażaj

 • Mati – 31.05.2011

  Co z tego, że może i ładna, ale za to opowiada różne głupoty. I żeby było jasne nie po raz pierwszy zdarzyło jej się powiedzieć coś bez sensu. Może ładna główka, lecz pusta niestety

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....