TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wracają sezonowe pociągi do Sandomierza i Buska-Zdroju
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.04.2019 13:50:51 1 komentarz
Wracają sezonowe pociągi do Sandomierza i Buska-Zdroju (foto: UMWŚ)

27 kwietnia po raz pierwszy w tym roku w trasę wyjedzie pociąg z Kielc do Sandomierza i będzie kursował do 5 maja.

Do weekendowego rozkładu jazdy to połączenie powróci 20 czerwca, a od 29 czerwca będzie kursował też pociąg relacji Kielce – Busko-Zdrój. Po raz kolejny, Samorząd Województwa Świętokrzyskiego organizuje wakacyjne połączenia kolejowe.

Serdecznie zachęcamy do podróżowania Świętokrzyskimi Przewozami Regionalnymi do naszych pięknych miast: Sandomierza i Buska-Zdroju – mówi Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Wakacyjne kursy do Sandomierza realizowane będą, tak jak w latach poprzednich od 20 czerwca do 29 września, w każdą sobotę i niedzielę oraz dodatkowo 21 czerwca oraz 15 i 16 sierpnia. Pociąg do Sandomierza w okresie weekendu majowego będzie wyjeżdżał z Kielc o godz. 7.18, na miejsce dotrze o 10.25. Natomiast wyjazd z Sandomierza zaplanowano o godz. 17.17 z dojazdem do Kielc na godzinę 20.07. Zaznaczyć należy, że od czerwca godziny kursowania w/w pociągu mogą ulec nieznacznym zmianom wynikającym ze zmienianej cyklicznie organizacji ruchu pociągów na sieci kolejowej, która zostanie zatwierdzony przez PKP PLK do dnia 30.04.2019 r., ale będą to zmiany tylko kilkuminutowe. Cena biletu na pociąg relacji Kielce – Sandomierz wynosi 15,80 zł.

Z kolei pociągi do Buska-Zdroju wystartują 29 czerwca i będą kursować w każdą sobotę i niedzielę do 1 września. Odjazd pociągu z Kielc do Buska zaplanowano na godzinę 11.03 i 19.29, z Buska do Kielc o 11.59 i 20.26. Pociąg relacji Kielce – Busko-Zdrój będzie zatrzymywał się na przystankach i stacjach pośrednich: Kielce Białogon, Kielce Słowik, Sitkówka Nowiny oraz dodatkowo od tego roku na stacji Kije. Koszt przejazdu w jedną stronę wynosi 6,60 zł.

Do obsługi sezonowych połączeń skierowane zostaną nowoczesne pociągi z wygodnymi fotelami, klimatyzacją, dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, dużych bagaży oraz rowerów. Dodatkowo dla dzieci przewidziane są różne rozrywki, które będą uprzyjemniać podróż.

Naprzeciw oczekiwaniom podróżnych wyszli także włodarze zarówno Sandomierza jak też Buska – Zdroju. Z peronów będzie darmowy przejazd do centrów miast – mówi Mariusz Gosek.

Na razie połączenia na tych trasach możliwe są jedynie w wakacyjne weekendy. Przywrócenie regularnych połączeń na tych trasach może nastąpić dopiero po przeprowadzeniu przez zarządcę infrastruktury PKP PLK S.A. niezbędnych modernizacji na linii kolejowej nr 25 w kierunku Sandomierza, a także na linii kolejowej nr 73 w kierunku Buska –Zdroju, które zapewnią odpowiedni standard i bezpieczeństwo dla podróżnych.

Samorząd Województwa czyni starania, aby na stałe przywrócić kursowanie tych pociągów z Kielc do Sandomierza i Buska – Zdroju. To jest ogromne wyzwanie i mam nadzieję, że sprostamy temu zadaniu – stwierdza Marek Jońca, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
świętokrzyskie
Przewozy Regionalne
Sandomierz
Busko-Zdrój
  • kolejFAN – 23.04.2019

    dlaczego tylko dwa ogryzki? czemu ten impuls nie może,zamiast stać bezczynnie tyle w Busku zrobić jeszcze jednej tury do Kielc i z powrotem?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....