TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wrocław Muchobór po nowemu. Ma być nowocześniej
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.08.2018 16:10:18
Wrocław Muchobór po nowemu. Ma być nowocześniej

Wrocław Muchobór zmienia się dla podróżnych. Windy, dostępne dla wszystkich perony, czytelne oznakowanie i nowe bezpieczne przejście zachęcą podróżnych do korzystania z kolei – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Spółka podała, że podpisała umowę za ponad 15,7 mln zł (netto) na modernizacje przystanku. Wrocław Muchobór to jeden z kilkudziesięciu przystanków, które są modernizowane w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Umowa obejmuje wykonanie prac projektowych i budowlanych. Przystanek Wrocław Muchobór po przebudowie wpisze się w styl nowej zabudowy strefy biurowo-przemysłowej.

Nowy Wrocław Muchobór będzie miał dwa wyższe perony o długości 200 m. Takie rozwiązanie ułatwi wysiadanie i wysiadanie z pociągów. Do dyspozycji podróżnych będą wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz stojaki rowerowe. Na peronach będzie system oznakowania dotykowego. Bezpieczne dojście do peronów zostanie poprowadzone bezkolizyjnym, nowym przejściem podziemnym. Dotychczasowe, zbyt wąskie i za niskie, zostanie zlikwidowane.

Dostęp do peronów osobom o ograniczonej możliwości poruszania się oraz podróżnym z cięższym bagażem, wózkami lub rowerami zapewnią windy. Na przystanku przebudowane będą tory, a nowy rozjazd pozwoli na sprawną obsługę większej liczby pociągów.

Przebudowa przyległego przejazdu kolejowo-drogowego usprawni system komunikacji drogowej, szczególnie ulic Traktatowej i Otyńskiej w sąsiedztwie linii kolejowej. Skrzyżowanie drogi z torem otrzyma nową nawierzchnię, a bezpieczeństwo zwiększą dodatkowe urządzenia zabezpieczające.

Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej i budowę jest w ramach projektu pn.: "Dostosowanie linii kolejowej nr 273 do obsługi przewozów pasażerskich we WrOF poprzez modernizację przystanku kolejowego Wrocław Muchobór". Wartość umowy wynosi 15 702 694,96 zł (netto). Wykonawcą jest firma Infra Silesia S.A.

Oprócz modernizacji przystanku Wrocław Muchobór we Wrocławiu zostaną wybudowane dwa nowe przystanki. Na trasie do Jeleniej Góry powstanie przystanek Mokronos Górny - między, stacją Wrocław Zachodni a przystankiem Smolec. Drugi będzie w Iwinach na linii w kierunku Kłodzka. Budowa w oparciu o fundusze RPO woj. dolnośląskiego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT WrOF).

Modernizacja i budowa nowych przystanków usprawni układ komunikacyjny Wrocławia. Zwiększy dostępność i atrakcyjność połączeń kolejowych. Przyczyni się do odciążenia dróg kołowych. Umożliwi lepsze skomunikowanie nowych podwrocławskich osiedli z centrum miasta. PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach Krajowego Programu Kolejowego modernizują kilkadziesiąt przystanków w kraju. Tylko na Dolnym Śląsku modernizacja obejmuje przystanki i stacje za dziesiątki milionów złotych na linii Wrocław – Jelenia Góra, Legnica – Rudna Gwizdanów, Wrocław – Głogów oraz stacje w Kłodzku i Legnicy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....