TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wypadek Pendolino w Czechach
INFORAIL/PAP - Opublikowano: 22.07.2015 12:47:52 1 komentarz
źródł: Facebook/CD

Dwie osoby zginęły, a 13 zostało rannych, gdy ciężarówka zderzyła się z pociągiem Pendolino SC 512 w pobliżu Studenki w powiecie Nowy Jiczyn, na wschodzie Czech. Według szefa czeskiego MSW Milana Chovanca policja zatrzymała polskiego kierowcę ciężarówki. Do wypadku doszło w środę, 22 lipca, około godziny 7:45.

Rzecznik służb ratunkowych Lukasz Humpl powiedział, że na miejsce zdarzenia przyjechało osiem karetek pogotowia i śmigłowiec medyczny. Maszynista pociągu został ciężko ranny.

Według czeskich mediów ciężarówka wjechała na przejazd kolejowy, gdy były już opuszczane zapory i paliło się czerwone światło. Polskiemu kierowcy udało się uciec z samochodu, w który następnie uderzył pociąg. Kierowca został zatrzymany i przewieziony na przesłuchanie.

Pendolino kursował na trasie między Boguminem we wschodnich Czechach a miastem Franciszkowe Łaźnie na zachodzie kraju. Po zderzeniu pociąg był w stanie zatrzymać się dopiero po przejechaniu dwóch kilometrów.

Ruch kolejowy na trasie Praga-Ostrawa został wstrzymany i prawdopodobnie nie zostanie dziś przywrócony - poinformował przedstawiciel straży pożarnej. Nie kursują pociągi CD, LEOExpress oraz RegioJet. 

To jest bardzo poważny wypadek, w którym niestety nie obyło się bez ofiar. Dlatego szczególnie chciałbym złożyć kondolencje dla rodzin ofiar ? powiedział szef Ceskich drah Pavel Krtek. 

Jak zapewnia Prezes CD przewoźnik stara się teraz zapewnić komunikację zastępczą, tak, aby pasażerowie nie utknęli na długo w pociągach. Na trasy wyjechało kilkadziesiąt autobusów ? mówi Pavel Krtek. Dla pasażerów przygotowaliśmy też napoje ? dodaje. Ceskie drahy zmobilizowały także większość swoich pracowników. Dla rodzin ofiar i pasażerów przygotowano pomoc psychologiczną.

Środa była pechowym dniem dla pociągów Pendolino. W Polsce, w okolicach Blachowni pod Częstochową, Pendolino uderzyło w samochód osobowy. Tu na szczęście nikt nie zginął. Pendolino pojechało w dalszą drogę.

 


 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Czechy
  • MichalK – 22.07.2015

    Jakim to trzeba być imbecylem żeby doprowadzić do czegoś takiego. Mam nadzieję że kierowca ciężarówki za swoją głupotę straci prawo jazdy dożywotnio, bez możliwości odwołania.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...