TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wzrośnie liczba połączeń między Berlinem a Warszawą. Do siedmiu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 09.05.2019 09:11:39 1 komentarz
Wzrośnie liczba połączeń między Berlinem a Warszawą. Do siedmiu

Z czterech par do siedmiu wzrośnie do 2022 roku liczba połączeń kolejowych między Warszawą a Berlinem - to jedno z ustaleń IV Polsko-Niemieckiego Szczytu Kolejowego, który odbył się w środę we Wrocławiu.

W kolejowym szczycie uczestniczyli m.in. koordynatorzy ds. Polsko-Niemieckiej Współpracy Przygranicznej i Regionalnej: podsekretarz stanu w MSWiA Renata Szczęch oraz premier kraju związkowego Brandenburgii Dietmar Woidke.

Przedstawiciele Polski i Niemiec podkreślili, że IV Polsko-Niemiecki Szczyt Kolejowy odbył się w miejscu i czasie symbolicznym. "To dworzec kolejowy we Wrocławiu, w 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej" - powiedziała Szczęch.

Dodała, że cykliczne, polsko-niemieckie spotkania są świadectwem "dobrosąsiedzkiego charakteru stosunków pomiędzy oboma krajami". Podkreśliła, że głównym celem spotkań jest "zbliżenie społeczeństw obu państw". "Jednym z podstawowych warunków realizacji tego celu jest usuwanie barier komunikacyjnych. Chcemy, by sprawna i szybka komunikacja kolejowa między głównymi ośrodkami na pograniczy przekładała się na lepsze poznanie sąsiadów; chcemy, by służyła przełamywaniu stereotypów i lepszemu wykorzystaniu szans gospodarczych" - mówiła podsekretarz stanu.

Szczęch dodała, że Polska i Niemcy chcą dążyć do "harmonizowania" projektów inwestycyjnych z zakresu rozwoju infrastruktury kolejowej. "W tym kontekście dla polskiej strony ważną kwestią jest elektryfikacja dworca w Goerlitz" - powiedziała.

Premier kraju związkowego Brandenburgii powiedział, że podczas szczytu zostało poruszonych kilka kwestii. Zdecydowano m.in., że "Pociąg do kultury" - specjalne połączenie kolejowe pomiędzy Berlinem i Wrocławiem - będzie kursował również w 2020 r. Jeżdżący w weekendy skład ma ułatwiać mieszkańcom obu miast uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. "Ten pociąg będzie kursował do końca 2020 r., zanim wejdzie w życie regularne połączenie między Wrocławiem a Berlinem" - powiedział Woidke.

Do 2022 r. ma wzrosnąć również liczba połączeń kolejowych między Berlinem i Warszawą - z czterech par do siedmiu. Woidke poinformował, że rozmawiano również o rozbudowie infrastruktury kolejowej między Szczecinem i Berlinem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Berlin
Warszawa
Niemcy
  • kolejFAN – 09.05.2019

    DB da wagony i loki? bo niby skąd wezmą tyle pudeł w standardzie EC?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....