TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Z Kolejami Śląskimi bezpośrednio do Czech
INFORAIL - Opublikowano: 19.10.2015 12:06:40 2 komentarze
Z Kolejami Śląskimi bezpośrednio do Czech

Tak jak sygnalizowaliśmy na łamach InfoRail pociągi Kolei Śląskich będą dojeżdżać do Bohumina. Właśnie do tego czeskiego miasta wydłużone zostaną połączenia pociągów, które dziś kończą bieg w Wodzisławiu Śląskim bądź Chałupkach. Ale to nie wszystko. Do Cieszyna będą docierać także czeskie składy, które dotychczas kończyły bieg w Czeskim Cieszynie. Takie są efekty porozumienia, jakie Koleje Śląskie podpisały kilka dni temu z Ceskimi Drahami. Jak poinformował Miroslav Klich, regionalny przedstawiciel CD połączenia trans graniczne będą obsługiwane jednostkami EN57 po stronie Kolei Śląskich i czeskimi Regionova. Do Czech pojadą cztery pary pociągów: dwie na trasie Katowice ? Rybnik ? Wodzisław Śl. ? Bohumin oraz dwie kolejne na trasie Racibórz ? Chałupki ? Bohumin. 

Przez cały tydzień do Bohumina będą kursowały cztery pociągi ? dwa z Katowic (godziny odjazdu 9.54 i 14.24) przez Rybnik i Wodzisław Śląski i dwa kolejne z Raciborza (godziny odjazdu 7.53 i 13.40). Kolejne cztery pociągi zapewnią pasażerom powrót z Bohumina do Raciborza i Katowic.

W Bohuminie pociągi będą skomunikowane ze składami dalekobieżnymi jadącymi do Pragi czy Ołomuńca, w tym także z Pendolino. Wspólne przedsięwzięcie Kolei Śląskich i Ceskich Drah ma zatem stanowić alternatywę dla połączeń PKP Intercity. Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu połączenie, autobusowo-kolejowe, z Katowic do Czech oferuje też LeoExpress.

Przeproadziliśmy analiży, z których wynika, że nasza oferta będzie korzystniejsza od tego, co proponuje konkurencja - powiedział Prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges.  

Przywrócenie transgranicznych połączeń w regionie ma przyciągnąć m.in. więcej turystów. Wierzymy, że tak się stanie ? mówił dalej Prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges. Niewielkim nakładem zmian w ruchu kolejowym możemy osiągnąć wiele korzyści dla pasażerów ? dodał. Połączenia Polski z Czechami są bowiem ostatnimi czasy połączeniami deficytowymi. Cieszy zatem fakt, że Kolejom Śląskim udało się porozumieć z Ceskimi Drahami.

To odpowiedź województwa śląskiego na potrzeby i postulaty mieszkańców ? zauważyła Gabriela Lenartowicz, wicewojewoda śląski. I dodała, że skorzystają na tym nie tylko mieszkańcy województwa śląskiego, ale także Czesi z regionu morawsko-śląskiego.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail połączenia z Czechami ruszą wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, a więc w grudniu br. Obaj przewoźnicy przygotowali atrakcyjne promocje dla pasażerów. I tak za przejazd z Katowic do Bohumina zapłacimy 26 zł, do Ołomuńca 42 zł, a do Pragi 98 zł.

Co więcej Ceske Drahy zapowiedziały honorowanie aż czterech rodzajów biletów Kolei Śląskich. I tak na terenie całego województwa morawsko-śląskiego będą to bilety: sieciowe imienne dobowe (nieograniczona liczba przejazdów w pociągach CD i KŚ) oraz weekendowe SilesiaWeekend. Bilety rodzinne oraz dla seniorów Senior 65+ będą honorowane częściowo, tj. do miejscowości przygranicznych, czyli do Bohumina i Czeskiego Cieszyna. Pozostali pasażerowie będą musieli zakupić bilet graniczny, w cenie 2 zł normalny i 1 zł ulgowy.

? Zdajemy sobie sprawę, że oferta połączeń jest w tym momencie dość ograniczona, ale tylko na tyle nas stać. Jeśli zainteresowanie będzie duże i będziemy mieli takie możliwości ekonomiczno-organizacyjne, to postaramy się ją rozszerzyć ? mówi specjalista ds. oferty przewozowej i obiegów z Kolei Śląskich Jakub Gabrysiak.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Ceske drahy
Czechy
Bohumin
Cieszyn
  • the cure – 19.10.2015

    " graniczny " - czyli jak jadę z Chałupek do Bohumina płacę 2 zł ?

  • bydgosczak – 19.10.2015

    Szkoda że nie Elfem

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....