TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Z Kutna do Torunia nawet 160 km/h. Po modernizacji
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.10.2018 13:17:51
Z Kutna do Torunia nawet 160 km/h. Po modernizacji (foto: PKP PLK)

Wygodniejsza obsługa na peronach i wyższy poziom bezpieczeństwa – PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują lepsze podróże na trasie Kutno – Toruń.

Na odcinku Włocławek Brzezie – Aleksandrów Kujawski o nadjeżdżającym pociągu kierowców i pieszych informują dodatkowe urządzenia na przejazdach kolejowo-drogowych. Wyższy komfort obsługi podróżnych jest na nowych peronach stacji Kaliska Kujawskie. Prace za 160 mln zł realizowane są ze środków budżetowych.

Jak podaje spółka modernizację linii z Kutna do Torunia (nr 18) zaplanowano w ramach kilku zadań. Ich wartość to ok. 160 mln zł. Na odcinku Włocławek Brzezie – Aleksandrów Kujawski, kończą się prace, których efektem będzie sprawny przejazd pociągów z Torunia do Kutna.

Dodatkowe urządzenia podniosą bezpieczeństwo

Na 20 przejazdach kolejowo-drogowych wzrośnie komfort kierowców i poziom bezpieczeństwa. PKP Polskie Linie Kolejowe zamontowały dodatkowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Pieszych i kierowców dodatkowo ostrzegą czerwone światła i rogatki. Maszyniści będą mieli dodatkowy sygnał o prawidłowo działających – zamkniętych rogatkach. Ponadto na przejazdach będzie jaśniej, dzięki nowemu oświetleniu. Nowa nawierzchnia drogowa zapewni sprawny przejazd samochodów. Dodatkowo na odcinku Kaliska Kujawskie – Czerniewice zmodernizowanych zostanie 11 przejazdów.

Wygodniej na stacji Kaliska Kujawskie

Podróżni korzystają już z przebudowanej stacji Kaliska Kujawskie. Dzięki nowym peronom wygodniej wsiadają do pociągów. Do ich dyspozycji są elementy małej architektury – wiaty, ławki, gabloty informacyjne. Dojścia do peronów są przystosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Wygodniej jest także na innych przystankach na tej linii. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowały perony w Wiktorowie oraz w Turznie Kujawskim, Nieszawie Waganiec i Lubaniach. Wygodne wsiadanie do pociągów zapewnia wyższa konstrukcja peronów wyposażona w antypoślizgową nawierzchnię.

Miliony na lepsze podróże w woj. kujawsko-pomorskim

Inwestycja na linii z Kutna do Torunia zakłada także remont 7 obiektów inżynieryjnych i przebudowę mostu. Wymieniane są także tor i sieć trakcyjna na szlaku Kaliska Kujawskie – Czerniewice. Wykonawca rozpoczął montaż urządzeń samoczynnej blokady liniowej od stacji Ostrowy do stacji Włocławek. Zakończenie trwającej inwestycji planowane jest w 2019 roku.

Po pracach na odcinku Włocławek Brzezie – Aleksandrów Kujawski oraz Kaliska Kujawskie – Czerniewice PLK planują ogłosić kolejny przetarg na zaprojektowanie i wykonanie prac na odcinku Kutno – Toruń Główny. Wykonane zostaną m.in. prace na odcinku Ostrowy – Włocławek. Celem inwestycji będzie lepsza obsługa podróżnych na stacji Czerniewice, podniesienie prędkości pociągów pasażerskich do 140-160 km/h oraz zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów. Zakres prac pozwoli określić przygotowana dokumentacja projektowa. Na zadanie PLK planują przeznaczyć kolejne 160 mln zł. Prace przewidziane są do realizacji do końca 2023 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Toruń
Kutno
modernizacja
  • Artur Rutkowski – 03.10.2018

    Łomatko, kakaja kosmiczieskaja skorośt. W pobliskich zagrodach kury nie bendom sie niesły, a krowy mlika nie dadzom. A jak bestyja nie wyhamuje to staranuje majbacha łojca dyktatora

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....