TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Z PKP Intercity na Wielkanoc, już teraz można zaplanować podróż
PKP INTERCITY - Opublikowano: 22.03.2019 16:58:41
Z PKP Intercity na Wielkanoc, już teraz można zaplanować podróż (foto: PKP IC)

Wyjazd na święta warto zaplanować wcześniej. Osoby, które zdecydują się na podróż z PKP Intercity już teraz mogą kupić bilety na przejazdy w Wielkim Tygodniu.

Podróżni, którzy zakupią bilety z wyprzedzeniem skorzystają z atrakcyjnych promocji cenowych. Świąteczny wyjazd będzie więc dużo tańszy. W ubiegłym roku w okresie Świąt Wielkiej Nocy, to jest od Wielkiego Czwartku do wtorku po Wielkanocy, z usług PKP Intercity skorzystało ponad 650 tysięcy pasażerów. Największą popularnością cieszyły się połączenia z Krakowa, Trójmiasta, Białegostoku, Poznania i Katowic do Warszawy, a także ze stolicy do Wrocławia. Biorąc pod uwagę regularnie rosnące zainteresowanie usługami przewoźnika, w tym roku można spodziewać się rekordowej liczby pasażerów, na co PKP Intercity jest przygotowane.

Warto już teraz zaplanować podróż na święta, by móc skorzystać z atrakcyjnych ofert na bilety. Wcześniej kupione bilety stanowią ważną informację dla nas jako PKP Intercity. Pokazują frekwencje w danych pociągach, co pozwala nam je wzmocnić dodatkowymi wagonami, a więc zwiększyć liczbę miejsc siedzących dla podróżnych. W ten sposób zapewnimy odpowiedni komfort podróży naszym pasażerom – mówi Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Ekspresem od 49 złotych

Zakup biletu z wyprzedzeniem to świetna okazja do skorzystania z puli biletów Super Promo, obowiązujących w pociągach Express InterCity Premium (EIP) i Express InterCity (EIC). Ich cena zaczyna się już od 49 złotych. Natomiast w ofercie Promo, której sprzedaż rozpoczyna się automatycznie po wyczerpaniu limitu biletów Super Promo, przewoźnik daje możliwość skorzystania z pociągów ekspresowych w cenie połączeń ekonomicznych – nawet o 55% tańszych w stosunku do ceny bazowej. To jednak nie koniec promocji. PKP Intercity posiada także ofertę Wcześniej-Taniej na wszystkie kategorie pociągów. W ramach tej promocji bilety z 30% zniżką można kupić w okresie od 30 do 21 dni przed odjazdem pociągu, z 20% zniżką w okresie od 20 do 14 dni przed odjazdem pociągu oraz 10% zniżką do 7 dni przed odjazdem pociągu. W przypadku wszystkich promocji obowiązują też ulgi ustawowe.

Oszczędzaj w świąteczny weekend

W okresie świątecznym pasażerowie mogą skorzystać również z biletów weekendowych PKP Intercity. Te obowiązują od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. W okresie świątecznym będzie to więc czas od Wielkiego Piątku wieczorem aż do wtorkowego poranka. Wybierając Bilet weekendowy za 81 zł można korzystać z przejazdów dowolnymi pociągami TLK i IC w drugiej klasie. Z Biletem weekendowym MAX można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity za 164 zł.

Komfort podróży ze Wspólnym Biletem

Ciekawym rozwiązaniem jest również Wspólny Bilet – usługa, dzięki której podróżni mogą kupić jeden bilet na całą podróż, a jego cena zostaje wyliczona w oparciu o jedną, zupełnie nową taryfę, obowiązującą u wszystkich przewoźników uczestniczących w ofercie. Degresywny charakter taryfy Wspólnego Biletu pozwala oszczędzić pieniądze a możliwość zakupu w jednym okienku biletu nawet na skomplikowane połączenie uprościć planowanie podróży i oszczędzić czas. Wspólny Bilet jest dostępny w kasach aż 7 przewoźników: PKP Intercity, POLREGIO, Kolei Mazowieckich, PKP SKM w Trójmieście, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Wielkopolskich i Kolei Małopolskich. Usługa ta pozwala skorzystać z tysięcy połączeń, tak dalekobieżnych, jak i regionalnych.

Taniej w grupie i z rodziną

Wielkanoc to okres przede wszystkim rodzinnych wyjazdów i powrotów do domu. PKP Intercity ma ofertę Biletu Rodzinnego. Może z niego skorzystać grupa od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Każdy wówczas otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet.

Pasażer na pierwszym miejscu

PKP Intercity każdego dnia uruchamia średnio aż 383 pociągi. Przewoźnik na bieżąco monitoruje frekwencję w swoich składach i jeśli zachodzi potrzeba, w miarę możliwości, uzupełnia je dodatkowymi wagonami. Ponadto w okresie Wielkanocy do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. W Wielki Piątek i w Poniedziałek Wielkanocny na dziesięciu dworcach w największych miastach Polski pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....