TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Z PKP Intercity taniej pojedziemy do Katowic
INFORAIL - Opublikowano: 17.11.2015 12:47:45
fot. PKP IC

PKP Intercity obniżają cennik biletów na pociągi ekspresowe, kursujące pomiędzy Warszawą a Katowicami. Teraz pasażerowie wybierający podróż pociągami Express InterCity za bilet zapłacą o blisko 20% mniej. Dodatkowo, na kupujących w przedsprzedaży czekają bilety już od 49 zł.

Jak informuje przewoźnik 13 listopada br. obniżony został podstawowy cennik podróży pociągami Express InterCity (EIC) na trasie Warszawa - Katowice - Warszawa. Teraz, bilet w klasie 2. - bez zniżek i upustów - kosztuje 109 zł (dotychczas 129 zł), a w klasie 1. 142 zł (dotychczas 168 zł). Dodatkowo, zgodnie z zasadą Wcześniej = Taniej, przewoźnik pasażerom kupującym z wyprzedzeniem oferuje pule biletów już od 49 zł.

Ale to nie wszystko. Po wyczerpaniu puli, przedsprzedaż jest prowadzona z kolejnymi rabatami w wysokości 30%, 20% lub 10%. Zarówno od cennika podstawowego, jak i promocyjnych biletów, odliczane są zniżki ustawowe.

Śląsk to dla nas istotny rynek. Widzimy tam potencjał rozwoju i możliwość walki o pasażera. Na bieżąco analizujemy wyniki przewozowe i finansowe na poszczególnych połączeniach, na tej podstawie przygotowujemy kolejne oferty handlowe i promocje - mówi Jacek Leonkiewicz, prezes zarządu PKP Intercity. Pasażerowie przyzwyczaili się do szukania najlepszych okazji i biletów za 49 zł w ofercie Super Promo czy Biletowa Czwartkomania. Obniżenie cennika podstawowego to oferta skierowana do tych osób, które decydują się na podróż nawet w ostatniej chwili - dodaje.

Obecnie pomiędzy Warszawą a Katowicami kursuje 17 pociągów PKP Intercity, z czego 6 kategorii Express InterCity. W rozkładzie jazdy 2015/16 pociągi Pendolino pojadą do Gliwic, Zabrza i Bielska Białej, a pasażerowie z Katowic będą mogli podróżować na pokładach pojazdów Flirt3 i PesaDART - najnowszych pociągów we flocie PKP Intercity.

Przypomnijmy, że jeszcze kilkanaście dni temu za zdecydowaną większość biletów na przejazdy pociągami z Warszawy do Katowic pasażerowie płacili 49 zł. PKP Intercity wycofały się jednak z tej promocji. Jak nieoficjalnie wiadomo powodem wycofania się z promocji była niska frekwencja w Pendolino na tej trasie. Teraz pozostały jedynie te, sprzedawane na ogólnych zasadach dla wszystkich połączeń EIP.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
EIC
Warszawa
Katowice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....