TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Z przewodnikiem w Beskidy w cenie biletu KŚ
PAP tl/ PAP - Opublikowano: 27.06.2017 13:03:19
Koleje Śląskie z rekordem sprzedaży biletów

Cykl pięciu wycieczek po Beskidach z certyfikowanym przewodnikiem w cenie biletu na pociąg Kolei Śląskich przygotował już po raz drugi w wakacje samorządowy przewoźnik kolejowy woj. śląskiego. Po raz pierwszy jedna z planowanych tras powiedzie w całości zaolziańską stroną Beskidów.

To kontynuacja działań z ubiegłorocznych wakacji - przygotowanych ze spółdzielnią turystyczną "Turysta" oraz urzędem miasta Wisła.

W tym roku wycieczki z certyfikowanym przewodnikiem PTTK odbędą się w ostatnie soboty czerwca, lipca i sierpnia oraz w dwie soboty września i października. Należy najpierw zarejestrować się pod adresem mailowym partnera przedsięwzięcia, kupić bilet KŚ, wsiąść do pociągu, a na stacji, z której wyruszy wycieczka, zgłosić się z biletem do przewodnika.

Kolejne trasy wycieczek zaplanowano: od stacji Wisła Uzdrowisko do stacji Ustroń Polana (24 czerwca - zwiedzanie centrum Wisły, przejście przez Trzy Kopce Wiślańskie oraz Orłową), z początkiem i końcem w Ustroniu Polanie (29 lipca - Wielka Czantoria, Przełęcz Beskidek, Nydek po zaolziańskiej stronie) oraz z początkiem i końcem w zaolziańskim Boguminie (przejazd do Boconowic, przejście przez Kozubową i zwiedzanie Jabłonkowa, powrót ze stacji Nawsie).

Przedostatnia wycieczka rozpocznie się i zakończy w Węgierskiej Górce (23 września - przejście przez Prusów, Słowiankę i Abrahamów), a ostatnia rozpocznie w Wilkowicach Bystrej i zakończy w Bielsku-Białej (7 października - przejście przez Klimczok i Szyndzielnię, zwiedzanie Bielska-Białej). Wszystkie wycieczki będą trwały 7-8 godzin.

Tegoroczna oferta "Kolei na Beskidy" została również przygotowana ze Spółdzielnią Turystyczną "Turysta", która podlega pod Śląską Izbę Turystyki. Jedna z pięciu wycieczek będzie współorganizowana przez wiślański magistrat.

To już kolejne z szeregu działań KŚ adresowanych m.in. do turystów. Od 2015 r. dzięki współpracy z czeskim państwowym przewoźnikiem kolejowym, niektóre bilety KŚ (sieciowy imienny dobowy lub weekendowy) są honorowane na terenie całego Kraju Morawsko-Śląskiego.

Od sierpnia ub. roku na części tras samorządowej spółki możliwy stał się też bezpłatny przewóz rowerów. Przewoźnik adresował tę zachętę m.in. do rowerzystów – pod hasłem ułatwienia wycieczek w atrakcyjne miejsca, ale i do mieszkańców – by wybrali rower i pociąg, zamiast samochodu.

W ubiegłoroczne wakacje KŚ zachęcały na swoich stronach internetowych do skorzystania z wakacyjnych kursów pociągów wąskotorowych Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

W październiku i listopadzie ub. roku współpraca ta przerodziła się w "Srebrny pociąg" - wspólną ofertę niedzielnych wycieczek z Katowic do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach - przygotowaną przez KŚ, Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

W tym roku z jednego biletu na przejazd pociągiem normalnym i wąskotorowym oraz na zwiedzanie tarnogórskiej kopalni srebra będzie można korzystać od września do końca listopada. Ponadto wakacyjne kursy kolejki SGKW zostały skomunikowane w Bytomiu z wybranymi pociągami KŚ.

W ostatnich dniach samorządowy przewoźnik ogłosił, że od lipca podróżni, którzy wybiorą się na wycieczkę jego pociągami do Katowic, będą mogli kupić bilet do Muzeum Śląskiego z 20-procentową zniżką.

W długi sierpniowy weekend KŚ zorganizują kolejne kursy do Zakopanego. Pierwsze takie pociągi pojechały z Katowic przez Bielsko-Białą, Żywiec i Suchą Beskidzką w długie weekendy: majowy i czerwcowy.

Koleje Śląskie rozpoczęły realizację przewozów pasażerskich w woj. śląskim 1 października 2011 r. Obecnie na 11 liniach w regionie przewożą ponad 16 mln pasażerów rocznie. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Koleje Śląskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....