TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zaboklicki wiceprezydentem Pracodawców RP
PESA InfoRail - Opublikowano: 01.07.2016 10:09:16 6 komentarzy
Tomasz Zaboklicki wiceprezydentem Pracodawców RP

Wczoraj, 30 czerwca br., Zgromadzenie Ogólne Sprawozdawczo ? Wyborcze Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej powołało swoje władze na kadencję 2016 ? 2021. Prezydentem organizacji ponownie został dr Andrzej Malinowski. Zgromadzenie wybrało też członków - w randze wiceprezydentów - nowej 8-osobowej Rady Pracodawców RP, w tym prezesa PESA Bydgoszcz SA Tomasza Zaboklickiego.

Pracodawcy RP reprezentują 12 000 firm, zatrudniających przeszło 5 mln pracowników. Organizacja, która powstała w 1989 roku, działa w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorczości, wzrostem gospodarczym kraju i kwestiami społecznymi, w tym dotyczącymi ubezpieczeń społecznych, rynku i prawa pracy. Pracodawcy RP podejmują inicjatywy na rzecz przedsiębiorczości, innowacyjności, wykorzystania nauki do potrzeb gospodarki, a także w obszarze stanowienia prawa.

Przypomnijmy?

Tomasz Zaboklicki (ur. 1958 r.), absolwent ekonomii na UMK w Toruniu oraz studiów podyplomowych z finansów i marketingu na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 1983 r. zatrudniony w państwowych wówczas ZNTK Bydgoszcz. Od 1998 r. dyrektor generalny - prezes Zarządu tego przedsiębiorstwa. Po udanym procesie przekształceń własnościowych, restrukturyzacji i zmianie nazwy na PESA Bydgoszcz SA stoi na czele firmy do dziś.

Wiodąca rola prezesa w licznych sukcesach firmy zaowocowała w ostatnich latach wieloma nagrodami. Renomowana międzynarodowa firma audytorska Ernst and Young uhonorowała Tomasza Zaboklickiego tytułem polskiego Przedsiębiorcy Roku w kategorii ?Produkcja? , a redakcja ?Wprost? przyznała mu prestiżową Nagrodę Kisiela. W roku 2013 miesięcznik ?Forbes? umieścił prezesa Zaboklickiego na 1. miejscu w rankingu ?Liderzy polskiego biznesu?. W 2014 roku Konfederacja Pracodawców Lewiatan przyznała prezesowi PESA Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego ?za pokazanie, że biznesowa wizja, odwaga i kompetencje pozwoliły na budowę silnego przedsiębiorstwa, konkurującego na wymagającym europejskim rynku?, a Polska Rada Biznesu doceniła go Nagrodą im. Jana Wejcherta.

Najcenniejsze dla prezesa PESA Bydgoszcz SA są jednak nagrody, które odbierał dla całej firmy. Wśród nich te nadzwyczaj - nie tylko dla bydgoskiej firmy, ale dla całego polskiego przemysłu - prestiżowe. To między innymi: Nagroda Ekonomiczna 2014 magazynu ?Financial Times? ? dla PESA jako pierwszej firmy z Europy Środkowo ? Wschodniej oraz nagroda redakcji Pulsu Biznesu ?Polska marka na świecie? - dla najlepszej ekspansji zagranicznej polskiej firmy w 25-leciu polskiej transformacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
 • Ruszta – 01.07.2016

  Buhahahahahah. No tak jak sie placi pracownikom jak niewolnikom w afryce to mozna zostac prezydetem takiej organizacji. Wyzyskiwaczy RP

 • havel – 01.07.2016

  A ty @Ruszta ile osób zatrudniasz, bo ten Pan ze zdjęcia kilka tysięcy, a setki firm z nim współpracujących dają zatrudnienie kolejnym dziesiątkom tysięcy osób.

 • Wqa – 01.07.2016

  Mocno przesadzas w liczbach.....dziesiątki tys to grube przegiecie. Pesa ma obrot okolo 2mld a wiec nie ma mozlowosci zeby z tego wyzylo dziesiatki tys ludzi....biedronka tez zatrudnia dziesiatki tys ludzi i co z tego? Ze maja co jesc i nie umieraja z glodu na ulicy?

 • havel – 01.07.2016

  @Wqa Być może dziesiątki tysięcy to za dużo, nie pamiętam teraz, ale kiedyś było wspominane ile firm współpracuje z Pesą i to były naprawdę duże liczby i zamówienia z Pesy oddziaływają na zatrudnienie naprawdę sporej grupy osób. Ja kiedyś prowadziłem sklep i wiem jak to jest zatrudniać kilku pracowników i dla mnie temat prowadzenia firmy z tysiącami pracowników to jest po prostu kosmos, skala niewyobrażalna. Tym bardziej dziwi mnie, że wielu pochodzi do takiego tematu z lekceważeniem.

 • kwazar – 02.07.2016

  Zaboklicki na Prezydenta Polski.

 • Bydgoszczak – 02.07.2016

  Gratulacje!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....