TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zachodniopomorskie kupuje 17 nowych ezt-ów!
InfoRail - Opublikowano: 13.04.2016 12:59:59 7 komentarzy
Zachodniopomorskie kupuje 17 nowych ezt-ów!

Województwo Zachodniopomorskie konsekwentnie powiększa flotę nowoczesnego taboru kolejowego. Właśnie ogłoszone zostało postępowanie przetargowe na wykonanie i dostawę kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi regionalnych połączeń kolejowych. Na zakup 17 nowych składów samorząd planuje wydać ok. 236 mln zł.

W ramach ogłoszonego postępowania Województwo zakupi 12 sztuk trzyczłonowych i 5 czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Planowany zakup kolejnych pojazdów kolejowych pozwoli zabezpieczyć potrzeby taborowe Województwa.

- Jako Województwo Zachodniopomorskie zainwestowaliśmy w nowoczesne pociągi już 600 mln zł i dziś możemy pochwalić się jednym z najnowocześniejszych taborów w Polsce. Ale nie poprzestajemy na tym i kontynuujemy powiększanie floty, tak aby wszystkie połączenia na Pomorzu Zachodnim były obsługiwane pojazdami gwarantującymi komfort i bezpieczeństwo podróży - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Przetarg zakłada opcję zwiększenia zamówienia o dodatkowych 10 sztuk ezt. Poziom dofinansowania Projektu w ramach Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego może wynieść 85%, a pozostałe środki pochodzić będą z funduszu kolejowego i środków własnych województwa.

Nowo zakupione pojazdy będą spełniały wszystkie aktualne wymogi interoperacyjności TSI, jak również będą dostosowane do zabudowy urządzeń gwarantujących współpracę z Europejskim Systemem Sterowania Pociągów (ETCS 2).

W ramach zamówienia dostarczony zostanie także symulator, pozwalający na szkolenie obsługi ezt-ów.

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego realizując od 2009 roku program pełnego zabezpieczenia potrzeb przewozowych mieszkańców regionu w zakresie transportu kolejowego zakupił nowoczesny i zmodernizował używany tabor kolejowy przy znacznym wykorzystaniu dofinansowania unijnego, tj.:

? w latach 2010-12 zrealizowano zakup 12 sztuk trzyczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych (przy wykorzystaniu środków Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego),

? w latach 2013-2016 zrealizowano zakup i modernizację 17 sztuk trzyczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (przy wsparciu RPO WZ),

? w latach 2013-15 zrealizowano, wspólnie z Województwem Lubuskim, zakup 16 sztuk (13 dla Województwa Zachodniopomorskiego i 3 dla Województwa Lubuskiego) czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (przy wykorzystaniu środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko)

oraz

? w latach 2011-12 zrealizowano zakup 2 sztuk dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych (przy wykorzystaniu środków z rezerwy celowej).

Dzięki tym inwestycjom, flota pojazdów szynowych województwa powiększyła się do 48 sztuk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ezt
zachodniopomorskie
 • dll – 13.04.2016

  git. 17 nowych Impulsow (a moze nawet Impulsow II ).

 • Żaden Impuls – 13.04.2016

  Acatus Plus ;)

 • Uuuu – 13.04.2016

  Cena zabojcza. 14mln za sztuke. Chcoiaz pesa juz dawala 14.4mln w malopolsce za 4 i 5 czlonowe wiec tutaj dadza pewnie srednio 12mln za sztukę. Newag bez szans

 • Trainguru – 13.04.2016

  Z moich wyliczeń wynika, że Pesa da cenę na poziomie 194mln netto lub odrobinę mniej. 40Wea kosztował 10,2mln netto a ostatni przetarg w małopolsce to była cena 14,5. Wymnażając mamy 10,2*12+14,5*5 mamy 194mln netto, a więc jeszcze spory zapas ma Pesa na tym zamówieniu. Rażąco niska cena tutaj nie wchodzi w grę. Pesa może dać około 185mln netto

 • K – 13.04.2016

  Po tym co KIO odwaliła ostatnio to trzeba bardzo uważać z tą rażąco niską ceną...

 • Ga – 13.04.2016

  Zdjecie do artykulu pasuje jak ulal, byle PESE promowac!

 • sphinx – 13.04.2016

  Wiele zależy od zapisów SIWZ. Jeśli zamawiający nie dopuści zubożonych rozwiązań rodem z Acatusa to i Pesa cenowo nie będzie fikać.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....