TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zakopiański dworzec w rękach miasta, wreszcie coś drgnie?
TransInfo.pl - Opublikowano: 09.10.2017 15:50:55 7 komentarzy
Zakopiański dworzec w rękach miasta, wreszcie coś drgnie?

Prezes Zarządu PKP S.A. Krzysztof Mamiński i Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podpisali porozumienie, w myśl którego Polskie Koleje Państwowe przekazały na rzecz Miasta dworzec kolejowy wraz z przyległym placem.

Dworzec oraz przyległy do niego plac będą nadal służyły celom transportowym. Miasto planuje budowę centrum komunikacyjnego, integrującego pociąg z innymi środkami transportu. W ramach prac dworzec kolejowy zostanie poddany gruntownej modernizacji. Część kompleksu stacyjnego, obejmująca infrastrukturę torowo-peronową, będzie nadal zarządzana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W myśl porozumienia kolej zostaje uwłaszczona na tym terenie.

Modernizacja dworca kolejowego w Zakopanem to jedno z działań na rzecz zapewnienia pasażerom lepszego, bezpieczniejszego i bardzie komfortowego dostępu do kolei. Cieszy fakt, że prace inwestycyjne Polskich Kolei Państwowych wspierają samorządy. Modernizujemy zabytkowe dworce, przywracając ich kolejowe funkcje, ale też stwarzamy możliwości, by mogły być one wykorzystywane dla innych potrzeb lokalnych społeczności. Jestem przekonany, że miasto Zakopane dobrze wykorzysta przekazany mu obiekt – powiedział obecny w Zakopanem Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Dzisiejsze porozumienie jest historyczną chwilą dla Miasta Zakopane i całego regionu. Pozwala na realizację strategicznej inwestycji, jaką jest Centrum Komunikacyjne integrujące wszystkie środki komunikacji. Posiadamy już wymagane pozwolenia na modernizację zabytkowych budynków dworca, przyznane zostały nam także pierwsze środki finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego i oczekujemy na rozstrzygnięcia kolejnych wniosków. To przedsięwzięcie wraz z realizowanymi inwestycjami kolejowymi i cały czas rozwijaną komunikacją miejską pozwoli na zmniejszenie ruchu kołowego w Zakopanem i całym regionie. Budynki dworca mieścić będą także m.in. mediatekę, centrum informacji turystycznej, klub muzyczny, sale wystawowe" – poinformował Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Przekazanie zakopiańskiego dworca na rzecz Miasta to jeden z przykładów szeroko zakrojonej współpracy PKP S.A. z lokalnymi władzami. Od 2010 roku do końca września tego roku spółka przekazała na rzecz jednostek samorządu terytorialnego w całym kraju 295 dworców.

Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w prace nad porozumieniem, dzięki któremu PKP i Miasto Zakopane wychodzą naprzeciw potrzebom zarówno turystów, jak i mieszkańców. Gruntowna modernizacja połączona z budową centrum komunikacyjnego integrującego kolej z innymi środkami transportu to najlepsze rozwiązanie dla zakopiańskiego dworca – powiedział Prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński.

Porozumienie to znaczący krok ku temu, aby transport publiczny w mieście i jego okolicach stawał się coraz bardziej atrakcyjny. Ogromną rolę w tym procesie ma odgrywać właśnie kolej. Centrum komunikacyjne oraz modernizacja linii kolejowych jeszcze bardziej przybliżą Zakopane turystom i ułatwią życie mieszkańcom – dodał Mirosław Antonowicz – Członek Zarządu PKP S.A.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Zakopane
PKP SA
 • kamis393 – 09.10.2017

  Z tymi uwłaszczeniami, aktami własności itp. to jest taki cyrk - że to chyba tylko w Polsce jest możliwe. Latarnia na peronie jest własnością spółki X, tory kolejowe to własność spółki X, kable to własność spółki X a budynek dworca własność miasta. No pewnie, a co tam - taki chocholi taniec...

 • G.kolejarz – 09.10.2017

  Może coś wreszcie zaczną robić. Na razie zabierają się za to jak pies do jeża.

 • prymat393 – 10.10.2017

  g.... wiesz to się nie wypowiadaj bo akurat latarnie na peronie, tory kolejowe czy kable są własnością tej samej spółki

 • kolejFAN – 10.10.2017

  to jest chore. Jakby nie można było stworzyć 3 podmioty i dość: Infrastruktura i Dworce, PLK, TeleKomInfo i tyle! Plus PKP PR wcielone do PKP IC a wraz z nim pozostałe spółki marszałkowskie jako PKP Regio - oddziały w postaci kilku regionalnych obszarów (np. 6-7 zamiast 16).

 • kamis393 – 10.10.2017

  Prymat393 - jakbyś nie zauważył (a niestety nie zauważyłeś jak przystało na klasycznego prostego człowieka) - w swojej wypowiedzi użyłem przenośni. A co to jest przenośnia - to już musisz się podszkolić i sprawdzić sam ;)

 • ak – 11.10.2017

  No i co z tego? Praktycznie nie żadnych połączeń kolejowych do Zakopanego. Dworzec PKP w Zakopcu to obecnie umarłe miejsce.

 • Wirek – 11.10.2017

  Nie ma połączeń bo nie ma klientów. Nie ma klientów bo nie ma dobrej oferty. Nie ma oferty bo nie ma infrastruktury.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....