TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zarząd Lubuskiego z absolutorium, 42,5 mln zł dla Przewozów Regionalnych
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 27.06.2017 09:02:47 1 komentarz
Zarząd Lubuskiego z absolutorium, 42,5 mln zł dla Przewozów Regionalnych

Lubuski sejmik przyjął w poniedziałek sprawozdanie zarządu regionu z realizacji budżetu województwa w 2016 r. i udzielił jego członkom absolutorium. W zeszłym roku dochody regionu zamknęły się w kwocie prawie 431 mln zł, a wydatki wyniosły nieco ponad 386 mln zł.

W porównaniu do planowanych w budżecie 2016 dochodów ich wykonanie było na poziomie 104,32 proc., w wydatki 89,31 proc. przewidywanych na początku zeszłego roku. To pozwoliło na zamknięcie budżet z nadwyżką ponad 44,3 mln zł.

Jak przekazała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak dochody zostały zrealizowane o 17 mln wyżej niż zakładano. Był także wzrost w podatkach PIT i CIT, co w opinii marszałek oznacza, że region się rozwija.

PIT wzrósł z 23,2 mln zł w 2013 do 29,3 mln zł w 2016 r. Podobnie CIT wzrósł z 70,6 mln zł w 2013 do 87,2 mln zł w 2016 r. Wydatki zostały wykonane tylko w 89 proc. Powodem jest fakt, że niektóre inwestycje w ochronie zdrowia zostały bardzo późno rozpoczęte, ale niestety zmieniły się przepisy i to minister zdrowia jest koordynatorem działań w ochronie zdrowia. Musieliśmy czekać na plany działań, które bardzo późno trafiły z ministerstwa. Zaoszczędziliśmy 3 mln zł na odsetkach, a na poręczeniach 2,4 mln zł, natomiast inwestycje drogowe, które zostały rozpoczęte w ub. r. będą realizowane w tym roku - powiedziała Polak.

W planie budżetowym na rok 2016 założono deficyt w wysokości 19,8 mln zł. Budżet województwa jest jednak na plusie. Rezerwę celową zaplanowano na poziomie 7,1 mln zł, z czego rozdysponowano 5,3 mln zł, natomiast rezerwę ogólną zaplanowano na poziomie 2,8 mln zł, z czego rozdysponowano 2,6 mln zł.

Jak poinformował PAP rzecznik Zarządu Woj. Lubuskiego Michał Iwanowski, na sesji absolutoryjnej było 29 z 30 radnych wojewódzkich. Za przyjęciem sprawozdania budżetowego zagłosowało 20 radnych, przeciw było 7, a 2 wstrzymało się od głosu. Natomiast za udzieleniem absolutorium Zarządowi Województwa opowiedziało się 18 radnych, 8 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

Dzięki rozważnej polityce finansowej mamy środki na wkłady własne do kolejnych inwestycji. Zarząd miał problemy, żeby powstrzymać niektóre potrzeby, jakich było bardzo dużo, ale dzięki temu możemy spokojnie i bezpiecznie planować na przyszłość - powiedziała Polak.

Największe pieniądze w zakresie zadań inwestycyjnych region przeznaczył na zadania dotyczące transportu i łączności. Wśród dużych projektów zakończonych w 2016 r. była budowa nowego mostu na Warcie w Skwierzynie (ponad 5 mln zł), kontynuacje budowy obwodnic Rzepina i Drezdenka oraz rozbudowy kilku dróg wojewódzkich. Na opłacenie regionalnych przewozów kolejowych na terenie województwa realizowanych przez Przewozy Regionalne przeznaczono nieco ponad 42,5 mln zł, a ponad 6,1 mln zł na dotowanie połączenia lotniczego do Warszawy z samorządowego lotniska w Babimoście.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
lubuskie
  • www – 27.06.2017

    Utrzymują lotnisko dla jednego połączenia? Czyli dotacja wychodzi około 650 zł na jednego pasażera. No ładnie, bogate województwo...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....