TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zbliża się koniec prac na odcinku Olsztyn – Olsztynek
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.09.2018 10:46:39
Zbliża się koniec prac na odcinku Olsztyn – Olsztynek (foto: PKP PLK)

Zbliża się koniec zasadniczych prac na pierwszym odcinku linii kolejowej łączącej Olsztyn z Działdowem. Prace na przystankach i stacjach od Olsztyna do Olsztynka wkraczają w końcową fazę – podają PKP PLK.

Pasażerowie skorzystają wkrótce z komfortowych i w pełni wyposażonych peronów. Zaawansowane są prace w torach. Remont linii zapewni lepsze codzienne dojazdy do szkoły i pracy. Wartość inwestycji to 260 mln zł.

Wykonawca realizuje końcowe prace na stacjach i przystankach na odcinku Olsztyn – Olsztynek. Na peronach w Stawigudzie i Olsztynie Zachodnim już zamontowano nową antypoślizgową nawierzchnię. Podobne prace są w Olsztynku, Gągławkach i Gryźlinach. Nowe perony zapewnią wygodne i bezpieczne wsiadanie do pociągów. Wyposażone zostaną także w wiaty, ławki, gabloty informacyjne i stojaki dla rowerów. Dzięki pochylniom i ścieżkom dotykowym łatwiejszy będzie dostęp dla osób o ograniczonej mobilności i niedowidzących.

W ramach inwestycji powstają dwa nowe przystanki w Olsztynie. Najbardziej zaawansowane prace są przy budowie peronu na przystanku o roboczej nazwie Olsztyn Dajtki. Peron zyskał już konstrukcję ze ścian peronowych (tzw. elek). Wykonawca przygotowuje montaż nawierzchni. Przy budowie przystanku o roboczej nazwie Olsztyn Śródmieście trwają prace ziemne. Na kolejnym etapie rozpocznie się ustawianie konstrukcji peronu. Z nowych przystanków pasażerowie skorzystają od grudnia.

Jak podają PKP PLK zaawansowane są prace na odcinku Olsztyn – Olsztynek. Wykonawca na większości 30-kilometrowej trasy położył już nowe tory. Przy pracach wykorzystywane są specjalne maszyny. Na odcinku z Olsztyna do Kortowa pracuje tzw. podbijarka torowa, która sprawnie i szybko wykonuje czynności związane z układaniem toru. Wykonawca powinien zakończyć zasadnicze prace na odcinku Olsztyn – Olsztynek do końca września. Po tym czasie przystąpi do realizacji drugiego etapu na odcinku z Olsztynka do Działdowa.

PKP PLK informują, że modernizacja linii z Olsztyna do Działdowa pozwoli na sprawne i komfortowe podróże do pracy czy szkoły w regionie. Po przebudowie peronów zwiększy się komfort obsługi podróżnych. Stacje i przystanki zapewnią dostępność dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Skróci się czas przejazdu pomiędzy Olsztynem a Działdowem. Wpłynie to na poprawę przepustowości linii i możliwość prowadzenia większej liczby pociągów. W ramach modernizacji poprawi się również poziom bezpieczeństwa na łącznie 47 przejazdach kolejowo-drogowych.

Modernizacja trasy kolejowej z Olsztyna do Działdowa prowadzona jest w ramach zadania "Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo – Olsztyn". Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Wartość robót to prawie 260 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
modernizacja
stacja
Olsztyn
Olsztynek

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....