TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zdublowane rozkłady, kujawsko-pomorskie bez przewoźnika
INFORAIL - Opublikowano: 17.11.2015 13:10:10
Zdublowane rozkłady, kujawsko-pomorskie bez przewoźnika

Na miesiąc przed wejściem w życie nowego rozkładu jazdy mamy swoiste kuriozum. Chodzi mianowicie o połączenia w województwie kujawsko-pomorskim. W rozkładzie jazdy znalazły się bowiem zdublowane relacje, obsługiwane przez Arrivę i Przewozy Regionalne. Nadal nie wiadomo, który przewoźnik wyjedzie na kujawsko-pomorskie tory 13 grudnia.

Jeszcze kilka tygodni temu Prezes Przewozów Regionalnych Tomasz Pasikowski był przekonany, że to kierowany przez niego przewoźnik będzie obsługiwał połączenia w kujawsko-pomorskim. W grudniu powinniśmy zawierać umowę wieloletnią na trakcję elektryczną, a wraz z upływem terminów i zakończeniem umowy z Arrivą na trakcję spalinową. Będziemy operowali na terenie całego województwa ? mówił nam Pasikowski. Sytuację skomplikował, patrząc rzecz jasna z punktu widzenia Przewozów Regionalnych, sąd.

W dniu 4 listopada 2015 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy przychylił się do naszych zarzutów i orzekł, że zlecenie tych przewozów w trybie bezprzetargowym jest niezgodne z prawem ? mówi nam Joanna Parzniewska, rzeczniczka prasowa Arrivy. I dodaje, że województwo kujawsko-pomorskie swoją decyzję o zleceniu bezprzetargowym zleciło bez zachowania, określonych prawem krajowym i unijnym terminów, przekraczając je o co najmniej 8 miesięcy. Decyzja Urzędu Marszałkowskiego powinna zostać ogłoszona niezwłocznie po jej faktycznym podjęciu, a zatem zgodnie z stanem rzeczywistym jeszcze w 2014 roku, a nie jak to miało miejsce w czerwcu 2015 roku. Takie rozstrzygnięcie Sądu oznacza, że wybór operatora mającego realizować usługi przewozowe powinien odbyć się zgodnie z pierwszą decyzją Województwa Kujawsko -Pomorskiego wyrażoną w ogłoszeniu wstępnym z dnia 17 lutego 2014 roku przed zmianą tj. w trybie postępowania przetargowego.

Podkreślamy, że zarówno na liniach zelektryfikowanych jak i na liniach spalinowych w przyszłości, chcemy konkurować jakością, ceną i najlepszą ofertą dla podróżnych w konkurencyjnych przetargach. Pozwolę sobie tylko przypomnieć, że w ogłaszanych ostatnio przetargach w województwie kujawsko -pomorskim to właśnie Arriva przedstawiała korzystniejszą i wygraną ofertę ? dodaje Parzniewska.

Wszystko to sprawia, że na niecały już miesiąc przed wejściem w życie nowego rozkładu jazdy nie wiemy, kto będzie operatorem w województwie kujawsko-pomorskim. Na tę chwilę nie mamy jeszcze decyzji Urzędu Marszałkowskiego. Wiemy jedynie, że sytuacja jest analizowana.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Arriva
Przewozy Regionalne
kujawsko-pomorskie
rozkład jazdy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....