TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Ze Szczecina do Berlina w 90 minut
PAP - Opublikowano: 01.12.2016 08:38:39 3 komentarze
Ze Szczecina do Berlina w 90 minut

W przyszłym roku rozpoczną się roboty budowlane na polskim odcinku torów, które mają w przyszłości obsługiwać bezpośrednie połączenie ze Szczecina do Berlina - powiedział w środę w Szczecinie prezes PKP Mirosław Pawłowski.

Po modernizacji całej linii czas podróży między Szczecinem a Berlinem byłby skrócony z dwóch godzin do 90 minut. Obecnie na tej trasie oferowanych jest kilkanaście połączeń dziennie, ale większość z przesiadkami. Po zakończeniu rozbudowy na całej trasie pociągi miałyby poruszać się z prędkością do 160 kilometrów na godzinę.

"W przyszłym roku rozpoczną się roboty budowlane na odcinku ze Szczecina do stacji Szczecin Gumieńce" - powiedział dziennikarzom Pawłowski. "W 2018 i 2019 r. będą trwały prace nad dwoma zelektryfikowanymi torami prowadzącymi do granicy państwa. Jesteśmy gotowi do oddania naszego odcinka trasy Szczecin-Berlin tak, żeby znalazł się w rozkładzie jazdy na 2020-2021 r." - dodał Pawłowski.

Sekretarz stanu z niemieckiego ministerstwa transportu i infrastruktury cyfrowej Michael Odenwald zapewniał, że po niemieckiej stronie pewne prace trwają. Niektóre odcinki będą przystosowane do prędkości 160 kilometrów na godzinę - powiedział niemiecki sekretarz stanu.

Według Odenwalda, Niemcy będą kontynuowali modernizację linii. "Istotną sprawą jest także finansowanie kosztów wykonania prac. Ważne jest, żeby także w niemieckim Bundestagu było poparcie tego dla projektu" - powiedział Odenwald.

"Bardzo niechętnie chciałbym wypowiadać się o konkretach, ale cel jest taki, żeby to było tak szybko, jak to jest tylko możliwe" - odpowiedział Odenwald pytany przez dziennikarzy o planowane zakończenie inwestycji po stronie niemieckiej.

Briefing z udziałem niemieckich i polskich przedstawicieli m.in. spółek kolejowych odbył się po zakończonym w zachodniopomorskim urzędzie wojewódzkim polsko-niemieckim szczycie kolejowym.

Porozumienie ws. bezpośredniego połączenia Szczecin-Berlin wspólnie podpisały we wrześniu 2013 r. zarządy PKP Polskie Linie Kolejowe oraz DB Netz AG. Według zapisów porozumienia, zmodernizowana linia łącząca Szczecin z Berlinem miała zostać całości zelektryfikowana i zyskać drugi tor. W grudniu 2012 r. ministrowie transportu Polski i Niemiec podpisali w Szczecinie porozumienie w sprawie połączenia kolejowego Szczecin-Berlin. Zapewniano wtedy, że zacznie ono działać najpóźniej do 2020 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
Szczecin
Berlin
 • kolejFAN – 01.12.2016

  no ale jakim napięciem to zelektryfikują i czym będą obsługiwać??

 • Tom – 01.12.2016

  Elfami

 • BerlinskieSCANIE – 19.12.2016

  S-Banem czyli kolej miejska Berlina . A nie Bydgoskie gówno z Pesy ,

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....