TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zielone światło dla Rail Baliki na odcinku Czyżew – Białystok
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 23.05.2018 19:15:41
Zielone światło dla Rail Baliki na odcinku Czyżew – Białystok (foto: PKP PLK)

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała decyzję środowiskową dla 71-km odcinka Czyżew-Białystok międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica - podała RDOŚ na swojej stronie internetowej.

Wydana w ostatnich dniach decyzja oznacza, że inwestor - PKP PLK - przed rozpoczęciem budowy musi jeszcze uzyskać decyzję o lokalizacji linii kolejowej i pozwolenie na budowę. Rail Baltica to największa i najważniejsza inwestycja kolejowa w Podlaskiem.

Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK poinformował w środę PAP, że decyzję lokalizacyjną inwestor chce uzyskać na koniec 2018 r., a pozwolenie na budowę w drugim kwartale 2019 r. "Przed uzyskaniem pozwoleń na budowę konieczne jest również pozyskanie pozwoleń wodnoprawnych" - dodał.

Wniosek o decyzję o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej i wniosek o pozwolenie na budowę będą składane do wojewody podlaskiego, który będzie wydawał te decyzje.

Z danych Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku wynika, że Rail Baltica na odcinku Czyżew-Białystok będzie prowadzona na zamkniętych terenach kolejowych w dziewięciu gminach na terenie województwa podlaskiego. To gminy: Czyżew, Szepietowo, Nowe Piekuty, Sokoły, Poświętne, Łapy, Turośń Kościelna, Choroszcz i Białystok.

Jak wcześniej podawały PKP PLK, na trasie Czyżew-Białystok mają powstać dwa wiadukty kolejowe, trzy nowe dwupoziomowe skrzyżowania tras drogowych i kolejowych, cztery przejścia pod torami. Plan obejmuje także remonty 14 przystanków i stacji kolejowych.

Po modernizacji Rail Baltica, pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z maksymalną prędkością 160 km/h, towarowe do 120 km /h.

Jakubowski powtórzył, że przetarg na budowę odcinka Czyżew-Białystok będzie ogłoszony we wrześniu 2018 r. Będzie obejmował także zakup szyn kolejowych na tę inwestycję. Do osobnego przetargu na dostawę szyn nie zgłosiła się bowiem żadna firma, w maju był unieważniony.

Rail Baltica to kluczowa inwestycja kolejowa w Podlaskiem, element transeuropejskiego korytarza transportowego. Prowadzi z Berlina, przez Warszawę, do Helsinek. W Polsce ma być zmodernizowanych 341 km tej trasy: Warszawa-Sadowne-Czyżew-Białystok-Ełk do Trakiszek na granicy z Litwą.

Jak podawało wcześniej PKP PLK, cały projekt Czyżew – Białystok ma kosztować ok. 1,6 mld zł. Inwestycja - podobnie jak inne odcinki Rail Baltica - jest dofinansowana z UE z programu CEF (Connecting Europe Facility - Łącząc Europę).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Rail Balica
Białystok
Podlaskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....