TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zimowa oferta dla Małopolski
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.01.2020 14:45:25
Zimowa oferta dla Małopolski (foto: UMWM)

Z myślą o mieszkańcach Podhala i turystach wypoczywających w Tatrach, a także o tych, którzy chcieliby spędzić czas w słowackim Popradzie operatorzy kolejowi, w tym m.in. Koleje Małopolskie, uruchomili dodatkowe połączenia.

W Małopolsce trwają właśnie ferie. To doskonały czas dla miłośników sportów zimowych. A warunki, jak wiadomo najlepsze są właśnie na południu Polski. Jak w tym czasie bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do stolicy Tatr czy Doliny Popradu? Najlepiej oczywiście Kolejami Małopolskimi – mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

Połączenia Kraków – Zakopane oraz Podhalańska Kolej Regionalna

Od 20 grudnia do 23 lutego linia kolejowa Kraków – Zakopane jest w całości otwarta dla ruchu pociągów. Dla mieszkańców Podhala oraz turystów przygotowana została oferta Podhalańskiej Kolei Regionalnej w liczbie 18 pociągów relacji Zakopane – Nowy Targ – Zakopane oraz 8 relacji Zakopane – Chabówka – Zakopane.

W relacji z Krakowa do Zakopanego uruchamianych jest 7 codziennych pociągów, jednakże z uwagi na utrudnienia w ruchu na odcinku Kraków – Skawina wybrane kursy realizowane są od Krakowa Płaszowa do Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony komunikacją zastępczą. Uruchamiany jest jeden pociąg z Krakowa Głównego do Zakopanego odjeżdżający o godzinie 7:20 oraz dwa autobusy zastępcze z Krakowa Płaszowa o 11:49 i 17:40. Z Zakopanego operator uruchamia 4 pociągi do Krakowa odjeżdżające o godzinie: 5:07, 8:56, 15:24 i 16:52.

Luxtorpedą do stolicy Tatr

Dodatkowo w każdy weekend do 9 lutego kursuje pociąg przyspieszony "Luxtorpeda" Kolei Małopolskich pokonujący trasę Kraków – Zakopane w około 3 godziny i 20 minut. Z Krakowa Głównego wyjeżdża o godzinie 9:29, a z Zakopanego o 19:00.

Również Koleje Śląskie mają swój udział w obsłudze linii do Zakopanego. Do 23 lutego w weekendy Spółka uruchamia pociąg przyspieszony "Ornak" łączący Katowice z Zakopanem przez Żywiec. Z Katowic wyjeżdża o godzinie 6:35, a z Zakopanego o 16:27.

Połączenia w Dolinie Popradu

Równie bogata jest oferta kolejowa na linii z Nowego Sącza do Piwnicznej i Muszyny jak na linii Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Pomiędzy Nowym Sączem a Piwniczną rozkład przewiduje 17 par pociągów, a pomiędzy Piwniczną a Muszyną 7 par.

Z Krakowa do Krynicy kursują obecnie 3 pary codziennych pociągów, z których większość na odcinku do Nowego Sącza kursuje jako przyspieszone. Z Krakowa wyruszają o godzinie: 5:45, 7:50 i 16:57 a z Krynicy o 4:54, 13:52 i 17:26.

Zimowe kursy z Muszyny do Popradu

W tegorocznym sezonie zimowym koleje słowackie ZSSK we współpracy z Kolejami Małopolskimi postanowiły uruchomić transgraniczne pociągi z Muszyny do słowackiego miasta Poprad. Kursy odbywają się w każdy weekend do 23 lutego. W stacji Muszyna są one skomunikowane z pociągami "Jaworzyna" relacji Kraków – Krynica – Kraków, co umożliwia realizację jednodniowych wyjazdów z Krakowa do Popradu i z powrotem. Z Popradu pociągi do Muszyny wyruszają o godzinie 7:30 i 15:27, a z Muszyny o 9:53 i 17:56.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Koleje Małopolskie
ZSSK
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....