TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zintegrowany bilet również w świętokrzyskim?
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.03.2017 08:44:04
Zintegrowany bilet również w świętokrzyskim?

Wczoraj na łamach InfoRail.pl pisaliśmy, że Przewozy Regionalne i Polbus-PKS zawarli porozumienie, dzięki któremu podróżni posiadający ważne bilety na przejazd pociągiem na linii Wrocław ? Oleśnica będą mogli skorzystać z nocnych weekendowych autobusów uruchamianych przez Polbus-PKS.

Przewoźnik w komunikacie potwierdził, że jest to realizacja zawartego w połowie stycznia br. przez Zarząd Przewozów Regionalnych oraz przedstawicieli siedmiu przewoźników autobusowych z różnych regionów kraju listu intencyjny o współpracy w zakresie integracji transportu kolejowego i komunikacji autobusowej. Na początek Dolny Śląsk, ale przewoźnik kolejowy zapowiada kolejne oferty dla pasażerów. W województwie świętokrzyskim, a to oznacza, że do współpracy dołączy najprawdopodobniej PKS Ostrowiec Świętokrzyski.

Dziś możemy pokazać pierwsze efekty tego przedsięwzięcia ? mówi Wojciech Kurzyjamski, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Przypomnijmy, że przewoźnicy zadeklarowali rozwój kooperacji w zakresie: koordynacji oferty przewozowej i zintegrowania informacji o rozkładach jazdy na wybranych trasach. Kolejnymi etapami będą: sprzedaż biletów z wykorzystaniem jednej platformy sprzedażowej oraz stworzenie zintegrowanej oferty taryfowej. Ściślejsza współpraca będzie dotyczyła także organizowania komunikacji zastępczej, np. w związku z tymczasowym zamknięciem linii kolejowych na czas remontów. Partnerami przedsięwzięcia zostały spółki przewozowe podległe (od stycznia 2017 r.) Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa, czyli: PKS Częstochowa, PKS w Lublińcu, PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim, PKS w Gnieźnie, PKS w Ostrowie Wlkp., PKS Polonus w Warszawie oraz Polbus-PKS we Wrocławiu.

Pierwszy zintegrowany bilet Przewozów Regionalnych i PKS pojawi się już 31 marca 2017 r. Oferta dotyczy wybranych opcji biletów okresowych. Dzięki wspólnej ofercie pasażerowie Przewozów Regionalnych będą mogli skorzystać z nocnych autobusów kursujących z Wrocławia do Oleśnicy oraz w relacji powrotnej.

Z Tymczasowego Dworca Autobusowego we Wrocławiu autobus odjeżdża o godz. 2:15 (w nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę), a do Oleśnicy przyjeżdża o godz. 3:03. W kierunku Wrocławia podróżni mają do wyboru dwa kursy: o 21:40 oraz o 23:00 (we Wrocławiu odpowiednio o godz. 22:29 i 23:50). Jak już pisaliśmy oferta ta jest znacznie ograniczona i w tej postaci trudno nazwać ją zintegrowaną. To raczej honorowanie biletów w wybranych kursach. Co na to Przewozy Regionalne?

Podpisany w styczniu tego roku list intencyjny to zalążek współpracy i dobra baza do prowadzenia dalszych działań ukierunkowanych na integrację kolei z transportem drogowym. Dolny Śląsk to pierwszy region, którego mieszkańcy korzystający na co dzień z usług POLREGIO będą mogli kupić zintegrowany bilet. W przyszłym tygodniu podpiszemy kolejne porozumienie, tym razem z PKS Ostrowiec Św. Zintegrowany bilet w Świętokrzyskiem pojawi się w naszej ofercie jeszcze przed Majówką ? dodał Krzysztof Zgorzelski, p.o. Prezesa Przewozów Regionalnych.

Wojciech Kurzyjamski, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Przewozów Regionalnych, oraz Prezes Polbusa Krzysztof Balawejder zgodnie podkreślają, że tak naprawdę podróżni nie muszą się martwić

o zbędne formalności dotyczące zakupu biletu w autobusie. Wystarczy odpowiedni bilet kolejowy. Rozliczamy się wzajemnie i cieszymy się zainicjowanej w styczniu br. współpracy.

Zawarte we Wrocławiu porozumienie jest odpowiedzią na oczekiwania pasażerów.

Wielokrotnie zwracano się do nas z pytaniami o nocne połączenia koleją. Nie uruchamiamy takich pociągów, ale od teraz mieszkańcy będą mogli skorzystać z autobusu, mając ważny bilet kolejowy. To rozwiązanie najprostsze z możliwych. Taka integracja taryfowa między Przewozami Regionalnymi i Polbusem-PKS to dobry krok i zapowiedź dalszej współpracy ? tłumaczy Wojciech Kurzyjamski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Polbus-PKS
bilet
dolnośląskie
świętokrzyskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....