TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zintegrowany bilet również w świętokrzyskim?
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.03.2017 08:44:04
Zintegrowany bilet również w świętokrzyskim?

Wczoraj na łamach InfoRail.pl pisaliśmy, że Przewozy Regionalne i Polbus-PKS zawarli porozumienie, dzięki któremu podróżni posiadający ważne bilety na przejazd pociągiem na linii Wrocław ? Oleśnica będą mogli skorzystać z nocnych weekendowych autobusów uruchamianych przez Polbus-PKS.

Przewoźnik w komunikacie potwierdził, że jest to realizacja zawartego w połowie stycznia br. przez Zarząd Przewozów Regionalnych oraz przedstawicieli siedmiu przewoźników autobusowych z różnych regionów kraju listu intencyjny o współpracy w zakresie integracji transportu kolejowego i komunikacji autobusowej. Na początek Dolny Śląsk, ale przewoźnik kolejowy zapowiada kolejne oferty dla pasażerów. W województwie świętokrzyskim, a to oznacza, że do współpracy dołączy najprawdopodobniej PKS Ostrowiec Świętokrzyski.

Dziś możemy pokazać pierwsze efekty tego przedsięwzięcia ? mówi Wojciech Kurzyjamski, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

Przypomnijmy, że przewoźnicy zadeklarowali rozwój kooperacji w zakresie: koordynacji oferty przewozowej i zintegrowania informacji o rozkładach jazdy na wybranych trasach. Kolejnymi etapami będą: sprzedaż biletów z wykorzystaniem jednej platformy sprzedażowej oraz stworzenie zintegrowanej oferty taryfowej. Ściślejsza współpraca będzie dotyczyła także organizowania komunikacji zastępczej, np. w związku z tymczasowym zamknięciem linii kolejowych na czas remontów. Partnerami przedsięwzięcia zostały spółki przewozowe podległe (od stycznia 2017 r.) Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa, czyli: PKS Częstochowa, PKS w Lublińcu, PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim, PKS w Gnieźnie, PKS w Ostrowie Wlkp., PKS Polonus w Warszawie oraz Polbus-PKS we Wrocławiu.

Pierwszy zintegrowany bilet Przewozów Regionalnych i PKS pojawi się już 31 marca 2017 r. Oferta dotyczy wybranych opcji biletów okresowych. Dzięki wspólnej ofercie pasażerowie Przewozów Regionalnych będą mogli skorzystać z nocnych autobusów kursujących z Wrocławia do Oleśnicy oraz w relacji powrotnej.

Z Tymczasowego Dworca Autobusowego we Wrocławiu autobus odjeżdża o godz. 2:15 (w nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę), a do Oleśnicy przyjeżdża o godz. 3:03. W kierunku Wrocławia podróżni mają do wyboru dwa kursy: o 21:40 oraz o 23:00 (we Wrocławiu odpowiednio o godz. 22:29 i 23:50). Jak już pisaliśmy oferta ta jest znacznie ograniczona i w tej postaci trudno nazwać ją zintegrowaną. To raczej honorowanie biletów w wybranych kursach. Co na to Przewozy Regionalne?

Podpisany w styczniu tego roku list intencyjny to zalążek współpracy i dobra baza do prowadzenia dalszych działań ukierunkowanych na integrację kolei z transportem drogowym. Dolny Śląsk to pierwszy region, którego mieszkańcy korzystający na co dzień z usług POLREGIO będą mogli kupić zintegrowany bilet. W przyszłym tygodniu podpiszemy kolejne porozumienie, tym razem z PKS Ostrowiec Św. Zintegrowany bilet w Świętokrzyskiem pojawi się w naszej ofercie jeszcze przed Majówką ? dodał Krzysztof Zgorzelski, p.o. Prezesa Przewozów Regionalnych.

Wojciech Kurzyjamski, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Przewozów Regionalnych, oraz Prezes Polbusa Krzysztof Balawejder zgodnie podkreślają, że tak naprawdę podróżni nie muszą się martwić

o zbędne formalności dotyczące zakupu biletu w autobusie. Wystarczy odpowiedni bilet kolejowy. Rozliczamy się wzajemnie i cieszymy się zainicjowanej w styczniu br. współpracy.

Zawarte we Wrocławiu porozumienie jest odpowiedzią na oczekiwania pasażerów.

Wielokrotnie zwracano się do nas z pytaniami o nocne połączenia koleją. Nie uruchamiamy takich pociągów, ale od teraz mieszkańcy będą mogli skorzystać z autobusu, mając ważny bilet kolejowy. To rozwiązanie najprostsze z możliwych. Taka integracja taryfowa między Przewozami Regionalnymi i Polbusem-PKS to dobry krok i zapowiedź dalszej współpracy ? tłumaczy Wojciech Kurzyjamski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Polbus-PKS
bilet
dolnośląskie
świętokrzyskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....