TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Złoty pociąg na Pomorzu
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.05.2017 14:29:49 10 komentarzy
Złoty pociąg na Pomorzu (źródło: YT)

Pomorze Zachodnie będzie miało swój własny Złoty Pociąg. To prezent dla wszystkich pasażerów i pasjonatów kolei - podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

We wrześniu 2016 roku województwo podpisało ogromny kontrakt, wart 250 mln zł, na wykonanie i dostarczenie 17 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W złotych barwach jeździć będzie "Impuls", który jako pierwszy z tej dużej puli trafi do regionu.

Województwo nie planuje zmiany kolorystyki swoich pojazdów. Będzie tylko jeden Złoty Pociąg. To pomysł promocyjny, by zwrócić uwagę mieszkańców na to, jak zmienia się Pomorze Zachodnie, także w sferze infrastrukturalnej.

Złoty Pociąg odnalazł się na Pomorzu Zachodnim. Chcieliśmy w ten sposób wynagrodzić naszych pasażerów, którzy rocznie w liczbie 7-8 mln korzystają z usług przewozów regionalnych w naszym regionie. Bez nich nie byłoby nowych inwestycji i Złotego Pociągu. Dzięki temu, że nasi mieszkańcy wierzą w kolej, rokrocznie pociągi Przewozów wykonują gigantyczną pracę – mogłyby każdgo roku okrążyć Ziemię 138 razy! Złoty Pociąg to także prezent dla wszystkich miłośników kolei, których w naszym regionie jest wyjątkowo dużo – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Po dostarczeniu 17 pociągów, w 2018 zakończy się proces modernizacji całego taboru województwa. Oznacza to, że za rok wszystkie połączenia regionalne będą obsługiwane nowoczesnymi, zmodernizowanymi, bądź nowymi pojazdami. Pomorze Zachodnie będzie pierwszym polskim województwem, któremu to się udało. Ten olbrzymi wysiłek inwestycyjny sięgnie sumy ok. 770 mln zł, w większości pochodzących z funduszy unijnych.

Marszałek Olgierd Geblewicz podkreślał, że inwestycje prowadzone są z perspektywą uruchomienia kolejnych połączeń, z założeniem, że będzie więcej pasażerów i pracy operacyjnej do wykonania.- Chcemy być regionem z najnowocześniejszym taborem. Nowe pojazdy wejdą także w skład floty obsługującej Szczecińską Kolej Metropolitalną – mówił marszałek.

Po raz pierwszy Złoty Pociąg na zachodniopomorskie tory wyruszy 3 czerwca br. w specjalnym premierowym przejeździe Szczecin-Kołobrzeg-Szczecin. Bilety na ten kurs będzie można zdobyć na profilu facebookowym województwa, od piątku 19 maja br. Później będzie kursował na różnych trasach województwa.

Wszystkich tych, którzy chcieliby zabrać się na pokład Złotego Pociągu w jego dziewiczym rejsie po Pomorzu Zachodnim, zapraszamy do konkursu. Pociąg w Kołobrzegu wjedzie pod samą latarnię morską. Będzie tam eksponowany przez 4 godziny, więc będzie również okazja do spędzenia czasu nad morzem – zachęcał Olgierd Geblewicz.

To nie koniec akcji związanych ze Złotym Pociągiem. Kiedy już wyruszy w regularne kursy, każdy, kto zrobi sobie z nim zdjęcie, tzw. "selfie", będzie miał szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Trzeba tylko wysłać fotkę na profil facebookowy województwa i liczyć, że zostanie doceniona przez komisję konkursową. Do wygrania będą nagrody finansowe, upominki i …przejazd w kabinie maszynisty.

Będzie 17, może być o 10 więcej

W ramach zamówienia zakupionych od firmy Newag zostanie łącznie 12 sztuk trzyczłonowych i 5 czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Umowa zakłada opcję zwiększenia zamówienia o dodatkowych 10 sztuk EZT.

Nowo zakupione pojazdy zostaną przeznaczone m.in. na relacje Poznań – Krzyż – Choszczno – Szczecin; Słupsk – Koszalin – Szczecin; Szczecin – Świnoujście oraz na zastąpienie starszego taboru na liniach Szczecin – Gryfino – Chojna – Kostrzyn; Szczecin – Wysoka Kamieńska – Kamień Pomorski.

Pojazdy będą spełniały wszystkie aktualne wymogi interoperacyjności TSI, jak również będą dostosowane do zabudowy urządzeń gwarantujących współpracę z Europejskim Systemem Sterowania Pociągów (ETCS 2).

Zgodnie z umową, w tym roku na Pomorze Zachodnie dostarczonych zostanie minimum 9 EZT-ów. Już dziś Pomorze Zachodnie z flotą 48 pojazdów, dysponuje jednym z najnowocześniejszych taborów kolejowych w kraju.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zachodniopomorskie
Impuls
 • Rufo – 19.05.2017

  Duży szacunek! Zamiast bawić się w samorządowe kolejki wymienili cały tabor. Czapki z głów!

 • WK – 19.05.2017

  Naprawdę pięknie! Serdecznie gratuluję.

 • Ju – 19.05.2017

  Ciekawe co na to drugie Pomorze. A już wiem, kilka dni temu sprowadzili z Wrocławia kolejnego kibla. Wielki sukces taborowy PR Gdynia i UMWP!

 • Pootras – 21.05.2017

  Pomorze jest tylko JEDNO, a jeśli mowa o "drugim Pomorzu"to mamy kolej aglomeracyjną w która inwestujemy miliony euro - o.systemie koleji miejskiej Szczecin może tylko pomarzyć. Jest plan ktory jest ściśle realizowany i kompatybilny. Spójrz na liczbę pasażerów jaką przewozimy u nas, a.jaką zachodniopomorskie to raz, a dwa na liczbę uruchamianych pociągów w ciagu dobry i ilość strategicznych lini w naszym regionie a u Was. Po trzecie mamy 5 przewoźników, Wy tylko dwóch więc nie wyjeżdża mi tu z pretensjami.taborowymi bo w stosunku to ostatnich 10 lat dużo się zmieniło.

 • Devol – 21.05.2017

  @Pootras: pomorze jest jedno ze stolicą w Szczecinie. Tylko jak województwo pomorskie inwestuje w tabor i integrację tego co ma? Bylejak....

 • Ahahah – 21.05.2017

  Szczecin nie może byc stolica Pomorza - moj drogi poszemy z dużej litery bo to region a nie wojewodztwo, skoro pomorze bylo polskie a Szczecin jest miastem.strickte niemieckim. Pozatym region Pomorze ciagnie się od Szczecina do Elblaga.

 • Piotras – 21.05.2017

  Mamy pięciu przewoźników, wiec trudno jest mieć wpływ czym jeździ np Arriva na południu województwa. Inwestycje sa, ale na tyle na ile nas stać. Nie zadlużamy się "pod korek" z zakupami na 15 sztuk, bo zbudowalismy od.podstaw 17 km linii kolejowej w ostatnich latach, wyremontowalismy kilka SKM, kupilismy 4 nowe SKM, zakupilismy kilkanascie szynobusow. Utrzymujemy zarówno kolej w aglomeracji jak i regionie, a to kosztuje.

 • Devol – 21.05.2017

  @Ahahah: Pomorze to historyczna kraina zarówno Niemiec jak i Polski. Wiem, że teraz wchodzi nowy program nauczania i wszystko będzie tylko polskie a niemieckie be, ale Ty ze starego niewiele wyciągnąłeś. Zobacz sobie dziecko na mapie, gdzie jest ZATOKA POMORSKA. Przy Gdańsku czy jednak bliżej Szczecina....Gdańsk był zawsze Freie Stadt Danzig, ew. historyczną jakąśtam stolicą Kaszeb, więc nie wprowadzaj zamętu....

 • Ggg – 21.05.2017

  POMORZE dzieli się zachodnie, środkowe i wybrzeże gdanskie... stolicy kraina geograficzna nie posiada z zasady, twory administracyjne i społeczne ja posiadaja....

 • kolejFAN – 22.05.2017

  tragiczne malowanie. Zdecydujcie się do k.nędzy albo niebieskie grochy albo pociąg papieski, niech nastanie jakieś JEDNO MALOWANIE wojewódzkiego taboru a nie bzdurne malowanie jak komu pasuje. Pomylili sobie zach pom z Wadowicami chyba.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....