TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zmiana koncepcji na połączenie do Berlina
InfoRail - Opublikowano: 17.02.2016 09:04:23 1 komentarz
Zmiana koncepcji na połączenie do Berlina

A jednak pociągi z Torunia do Berlina nie pojadą. Dlaczego? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. ?Początkowo rozważaliśmy uruchomienie pociągu z Torunia, jednakże stworzenie takiej relacji w obecnych uwarunkowaniach finansowo-organizacyjnych wiązałoby się to ograniczeniem ruchu pociągów regionalnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Ze względu na to, że naszą misją jest przede wszystkim zapewnienie mobilności mieszkańcom regionów (dojazdu do pracy i szkoły), nie zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie? ? mówi nam Michał Stilger z Przewozów Regionalnych.

Początkowo pociągi do Berlina miały pojechać od początku obowiązywania rozkładu jazdy 2015/2016. Następnie termin ten przesuwano. Ostatecznie stanęło na marcu. Zmieniona została też relacja. I to na dość zaskakującą. Pociągi pojadą bowiem nie z Torunia, ale też nie z Gorzowa Wielkopolskiego, a z Piły.

?Możemy potwierdzić, że jeszcze w marcu, wspólnie z naszym podwykonawcą (Arriva RP) utworzymy nowe bezpośrednie połączenie do Berlina? ? mówi nam Michał Stilger. I dodaje: ?Na obecnym etapie rozmów prowadzonych przez wszystkie zainteresowane strony uzgodniliśmy wprowadzenie do rozkładu jazdy nowego połączenia z Piły do Berlina przez Gorzów Wielkopolski. Relacja pociągu regionalnego do Krzyża zostanie przedłużona do Berlina. Na części trasy, czyli na odcinku Krzyż - Berlin, połączenie będzie funkcjonowało jako pociąg interREGIO. Prowadzimy również rozmowy ze stroną niemiecką w sprawie rozszerzenia oferty VBB (taryfa związku komunikacyjnego Brandenburgii). Obecnie na obszarze Polski obowiązuje ona od granicy do Gorzowa Wielkopolskiego?.

A zatem sukces, ale połowiczny?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Arriva
Toruń
Berlin
Piła
  • bun – 17.02.2016

    Jeden pociąg o 5 rano miałby przyczynić się do ograniczenia ruchu regionalnego w k-p :))))) Co za bzdury. Ciężko powiedzieć wprost? Teraz pociąg z Piły będzie woził powietrze. ciekawe jak długo pociągnie takie połączenie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....