TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zmiany w Czechach po zamknięciu granic
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.03.2020 21:45:15
Zmiany w Czechach po zamknięciu granic

O północy międzynarodowe pociągi pasażerskie przestaną tymczasowo kursować. Ostatnie pociągi za granicę odjadą w piątek (13 marca) wieczorem z Pragi – poinformowała Gabriela Novotná, rzeczniczka prasowa Ceskich Drah.

Rząd Republiki Czeskiej podjął poważne zapobiegawcze środki bezpieczeństwa w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19. Na ich podstawie zostanie zatrzymany cały międzynarodowy pasażerski transport kolejowy między Republiką Czeską a Niemcami, Austrią, Słowacją i Polską. Pociągi będą dojeżdżać do ostatniej wyznaczonej stacji w Czechach. Czeskie Koleje umożliwią pasażerom zwrot biletów bez potrąceń, podobnie jak w przypadku biletów dla uczniów i studentów.

Międzynarodowy transport pasażerski został już zatrzymany przez Słowację na czesko-słowackich przejściach w piątek (13 marca) o 7 rano. Dziś już nie kursują pociągi pasażerskie między Czechami a Słowacją.

Na innych przejściach granicznych międzynarodowy transport kolejowy zostanie zatrzymany o północy z piątku 13 marca na sobotę 14 marca 2020 roku. Ze względów operacyjnych i technicznych (ruch pociągów) wprowadzone zostaną także zmiany na niektórych trasy krajowych, tak aby czeskie pociągi dotarły na terytorium kraju, zanim zatrzyma się ruch międzynarodowy. Na przykład na wybranych stacjach kolejowych będą odbywały się nadzwyczajne transfery między pociągami.

Ze względu na nakazane ograniczenie transportu przez granice Republiki Czeskiej nie będzie zapewniony transport zastępczy na odcinkach transgranicznych.

Ograniczenia dotyczą około 120 dalekobieżnych połączeń międzynarodowych i dziesiątek transgranicznych pociągów regionalnych. Koleje Czeskie i jego zagraniczni partnerzy obsługują ponad 15 kolejowych przejść granicznych.

Pociągi do Niemiec

• Pociąg Berliner Praga - Berlin - Hamburg / Kolonia - pociągi kursują tylko z Pragi do Děčína i z powrotem, ostatni pociąg do Niemiec odjedzie z Pragi hl.n. (EC 170).

• Pociągi Western Express do / z Monachium będą kursować tylko na odcinku Praga - Domažlice i z powrotem z przesiadką w Pilźnie do zestawu zastępczego, który kursuje na odcinku Pilzno - Domažlice. Ostatni pociąg do Niemiec odjedzie z Pragi hl.n. (Ex 350)

• Pociągi regionalne linii U28 Děčín - Bad Schandau - Sebnitz - Rumburk kursują tylko na odcinku Dolní Poustevna - Rumburk. Wyjazdy w kierunku Dolní Poustevna - Rumburk będą około 7 minut później na 7 połączeniach. Zastępcze połączenie autobusowe zostanie wprowadzone na odcinku Děčín - Dolní Žleb. Pasażerowie ze Šluknovského výběžka mogą nadal korzystać z linii U8 przez Czeską Kamenicę podczas podróży krajowych.

• Obsługa regionalnych pociągów pasażerskich w regionie Karlowych Warów zostanie zapewniona na stacjach granicznych. Pociągi kursować będą na odcinkach Karlowe Wary - Potůčky i Cheb - Aš. Zastępcze połączenie autobusowe zostanie zapewnione na linii z Cheba do Plesnej. Szybkie pociągi (w Niemczech RE) Norymberga - Cheb nie będą dojeżdżały do stacji Cheb, a skończą bieg na ostatniej stacji w Niemczech.

• W regionie pilzneńskim zapewniona będzie eksploatacja pociągów regionalnych do stacji granicznej Železná Ruda-Alžbětín (linia 183 Klatovy - Železná Ruda-Alžbětín). Na linii 180 Niemcy - Domažlice - Pilzno pociągi pasażerskie z Niemiec zakończą się na stacji Furth im Wald, a na linii Furth im Wald - Ceska Kubice - Domazlice międzynarodowe usługi pasażerskie zostaną odwołane.

Republika Austrii

• Połączenia kolejowe Vindobona Praga - Wiedeń - Graz będą kursować tylko na odcinku Praga - Brzecław i z powrotem, ostatni pociąg do Austrii odjedzie z Pragi hl.n. (Railjet 375).

• Połączenia South Express Praga - Linz będą obsługiwane tylko w części Praga - Rybník i z powrotem. W ostatnim pociągu odjeżdżającym z Pragi hl.n. w piątek 13 marca o 18:01 (w. 337) wymagany będzie transfer do Czeskich Budziejowic.

• Regionalne pociągi pasażerskie w Kraju południowoczeskim będą jeździć wyłącznie na stacje graniczne. Na odcinku České Budějovice - Summerau międzynarodowe usługi pasażerskie zakończą się na stacji Horní Dvořiště, pociągi w kierunku České Budějovice / Veselí nad Lužnicí - České Velenice udadzą się do stacji granicznej České Velenice. Pociągi ÖBB w Austrii zatrzymają się na stacjach granicznych Summerau i Gmünd (NÖ) i nie będą jechać do Czech.

• Pociągi regionalne między regionem południowomorawskim a Austrią dostarczają ÖBB niezbędnych produktów i zostaną zatrzymane na stacjach na terytorium Austrii. Nie ma pociągów między Znojmo i Šatovem (przejście Znojmo - Retz). Pasażerowie mogą korzystać z linii autobusowej nr 818 IDS JMK.

Republika Słowacka

• Transport na Słowację został zatrzymany przez władze słowackie w piątek 13 marca o godzinie 7 rano. Obecnie między Czechami a Słowacją nie kursują międzystanowe pociągi dalekobieżne lub regionalne.

• EuroCity Metropolitan Praga - Bratysława - Budapeszt i inne połączenia na tej trasie (np. Hungaria, Slovenská strela itp.) kursują tylko na odcinku Praga - Brzecław i z powrotem.

• Valašské expresy Praga - Púchov / Žilina kursuje tylko na odcinku Praga - Horní Lideč iz powrotem.

• Międzynarodowe pociągi dalekobieżne SC Pendolino Košičan 241/240 kursują na odcinku Praga - Český Těšín iz powrotem. Połączenie SC 242/243 idzie tylko z / do Bohumin. Pociągi Ex Ostravan i Fatra jeżdżą tylko do Návsí.

• Regionalne pociągi pasażerskie z regionu południowomorawskiego na Słowację na linii 343 Hodonín - Vrbovce kursują tylko do / z przystanku Javorník nad Veličkou. Pociągi po stronie słowackiej zatrzymują się na terytorium Słowacji. Na linii Brzecław - Kúty nie ma pociągów pasażerskich, nawet na odcinku Brzecław - Lanžhot. Pasażerowie mogą korzystać z linii autobusowej 572 IDS JMK.

• Pociągi regionalne między regionem morawsko-śląskim a Słowacją kończą się w miejscowości Mosty koło Jabłonkowa.

Rzeczpospolita Polska

• Międzynarodowe pociągi dalekobieżne EuroCity z Pragi, Ostrawy, Austrii i Słowacji / Węgier do Polski kursują od północy 13/14 marca w Czechach tylko do Bohumína.

• Zatrzymany zostanie również transport regionalny między regionem morawsko-śląskim a Polską. Pociągi pasażerskie w Cieszynie kończą się na stacji Český Těšín. W regionie ostrawskim pociągi pasażerskie z Polski zatrzymają się na stacji Chałupki i nie będą jechać do Bohumina.

• Operacja przez Głuchołazy na odcinku Krnov - Jeseník zostanie utrzymana, ale nie będzie możliwe opuszczenie pociągu w Polsce (zabronione wychodzenie i wejście na pokład).

• W regionie Liberec międzynarodowy transport pasażerski linią 036 do Szklarskiej Poręby zostanie przerwany. Pociągi z Liberca i Tanvaldu rozpoczną swoją jazdę w Harrachovie.

Nocne pociągi

• Nocny transport dalekobieżny jest zatrzymany w Czechach do odwołania, bez odszkodowania.

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Czechy
Ceske drahy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....