TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zmiany w Małopolsce od 15 października
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.10.2017 15:34:09
Zmiany w Małopolsce od 15 października

Modernizacja infrastruktury prowadzona przez PKP PLK na terenie krakowskiego węzła kolejowego wchodzi w kolejny etap. W związku z tym, od 15 października nastąpi zmiana rozkładu jazdy pociągów uruchamianych przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne. Sprawdź co się zmieni.

ZMIANA CYKLICZNOŚCI KURSOWANIA POCIĄGÓW NA TRASIE SKA1 WIELICZKA RYNEK KOPALNIA – KRAKÓW GŁÓWNY - KRAKÓW LOTNISKO

Ze względu na konieczność zamknięcia poszczególnych odcinków tras istotnym zmianom ulegną godziny kursowania składów na trasie Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Lotnisko. Zmiana jest konieczna, by utrzymać kursowanie pociągów w pełnej relacji przynajmniej raz na godzinę. Od niedzieli 15 października pociągi będą wyjeżdżać z Wieliczki w cyklu godzinnym ok. 30-40 minut po każdej godzinie. W kierunku przeciwnym ze stacji Kraków Lotnisko pojazdy wyruszą ok. 40 minut po każdej godzinie. W zamian za pociągi odwołanie w związku z prowadzonymi pracami remontowymi pasażerów wozić będą zastępcze autobusy w relacji:

Kraków Główny – Kraków Lotnisko - bez postojów na przystankach pośrednich,

Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia - z postojami: Kraków Płaszów, Wieliczka Park).

NIEWIELKIE ZMIANY NA TRASIE SKA3 KRAKÓW GŁÓWNY – TARNÓW

Zdecydowanie mniejsza będzie skala zmian na trasie Kraków Główny – Tarnów. Zmienią się głównie godzin kursowania pociągów przyjeżdżających do Krakowa pomiędzy 8:00 a 10:00. Ponadto, z uwagi na prace prowadzone w nocy z 15/16, 16/17 i 18/19 października 2017 r. na odcinku Tarnów – Kłaj pociągi Kolei Małopolskich (30349 rel. Kraków Główny (odj. 23:22) – Tarnów i 30352 rel. Tarnów – Kraków Główny (przyj. 5:34) oraz Przewozów Regionalnych (30350 rel. Tarnów – Kraków Głowny (przyj. 4:42) i 33039 rel. Kraków Główny (odj. 22:32) – Tarnów) na części trasy zostaną zastąpione autobusami zastępczymi.

POPRAWA SYTUACJI NA TRASIE SKA2 KRAKÓW GŁÓWNY – SĘDZISZÓW

Z nowego rozkładu jazdy zdecydowanie ucieszą się pasażerowie korzystający z połączeń Niedźwiedź – Słomniki i Słomniki – Miechów. Zakończyły się bowiem prace torowe prowadzone na tych odcinkach. Dzięki temu wszystkie pociągi pojadą po trasach płynnie, bez konieczności wprowadzania komunikacji zastępczej. Co ważne, od 15 października większość pociągów będzie miała także jednolity rozkład jazdy. Jedynie z uwagi na prace prowadzone w nocy z 22/23 – 25/26 października 2017 r. pociąg 32818 rel. Kraków Główny (odj. 23:36) – Sędziszów zostanie zastąpiony autobusem zastępczym na odcinku Miechów – Tunel.

ZMIANY W POŁĄCZENIU KRAKÓW – JASŁO

Z powodu braku przepustowości linii nr 91 na odcinku Kraków Główny – Podłęże od 15 października do 9 grudnia 2017 r. po godzinie 17:00 nie będzie możliwe uruchomienie osobnego pociągu z Krakowa do Jasła. W zamian za to pociąg 30333 "NIKIFOR" zostanie złożony z dwóch pojazdów – pierwszy z nich pojedzie do Krynicy-Zdrój, natomiast drugi bezpośrednio do Jasła. Składy zostaną rozłączone w Stróżach, dzięki temu pasażerowie nie będą musieli się przesiadać.

KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA NA ODCINKACH SKAWINA – RADZISZÓW I WADOWICE – BIELSKO-BIAŁA

Na utrudnienia w kursowaniu pociągów muszą się także nastawić pasażerowie korzystający z połączenia Skawina – Radziszów. Do 10 listopada na trasie wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza. Ruch zostanie przywrócony jedynie od 1-5 listopada. Dodatkowo w dni robocze od 16 do 27 października 2017 r. pociągi zostaną zastąpione autobusami na odcinku Wadowice – Bielsko-Biała.

KOMUNIKACJA NA TRASIE KRAKÓW GŁÓWNY – KATOWICE/OŚWIĘCIM

Zmiany w kursowaniu pociągów zostaną wprowadzone także na trasie Kraków – Trzebinia. Ze względu na szeroko zakrojoną modernizację torów konieczne jest zastąpienie części składów komunikacją autobusową. Zostanie ona wprowadzona jedynie poza godzinami szczytu. Rano pociągi dowiozą pasażerów bezpośrednio do Krakowa. Bez przesiadek podróżni będą mogli także późnym popołudniem wrócić do swoich domów. Co ważne, przejazd komunikacją zastępczą będzie się odbywał za okazaniem biletów kolejowych na pociągi REGIO.

Dodatkowo, by skrócić czas przejazdu na linii, do wybranych pociągów zostanie wprowadzona bezpośrednia komunikacja autobusowa. Autobusy nie będą zatrzymywały się na przystankach pośrednich i odjadą o następujących godzinach:

z Krakowa Głównego (odj. 6:33 i 6:55) do przystanku Kraków Business Park;

z Krakowa Głównego (odj. 20:40) do Zabierzowa;

z przystanku Kraków Business Park (odj. 16:25) do Krakowa Głównego;

z Zabierzowa (odj. 20:55) do Krakowa Głównego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
rozkład jazdy
Przewozy Regionalne
Koleje Małopolskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....