TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów SKM od 11 czerwca
ZTM WARSZAWA - Opublikowano: 08.06.2017 13:11:08 1 komentarz
Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów SKM od 11 czerwca

Od niedzieli, 11 czerwca br. na okres wakacji letnich zmienia się rozkład jazdy pociągów. Prace torowe prowadzone na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowego oraz kilku innych, ważnych w skali kraju liniach, spowodują istotne zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Nowy rozkład będzie obowiązywał od 11 czerwca do 2 września. Duża liczba prowadzonych prac torowych będzie powodowała częste zmiany godzin i nieregularność kursowania, w postaci braku równych odstępów czasowych pomiędzy poszczególnymi pociągami lub ich wydłużone postoje na wybranych stacjach. Dlatego też konieczne będzie szczegółowe sprawdzanie rozkładu jazdy na dany dzień, aby uniknąć ewentualnych pomyłek.

SKM S1

W dalszym ciągu z powodu prac przy przebudowie przejść podziemnych, zamknięty będzie jeden tor dalekobieżny na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków – Grodzisk Mazowiecki. Z tego powodu część pociągów dalekobieżnych będzie kursowała po torach podmiejskich, co spowoduje utrudnienia w ruchu linii S1 na całej trasie. W związku z tym, wybrane SKM S1 będą miały wydłużone postoje na stacjach Warszawa Zachodnia lub Warszawa Wschodnia.

Od 26 czerwca do 2 lipca na stacji Warszawa Wawer będą prowadzone prace, które spowodują kilkuminutowe wydłużenie czasu przejazdu pociągów SKM i KM między Warszawą i Otwockiem.

SKM S2

Od 12 do 18 sierpnia wymieniane będą rozjazdy na stacji Warszawa Rembertów. W tym czasie pociągi pomiędzy Sulejówkiem Miłosną a Rembertowem będą jeździły w obu kierunkach wyłącznie po jednym torze. Spowoduje to znaczne ograniczenie liczby pociągów SKM i KM na tym odcinku i konieczność wprowadzenia komunikacji zastępczej. Szczegóły zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

SKM S3 i S9

Z powodu zmian w rozkładzie jazdy pociągów dalekobieżnych, które mają bezpośrednie przełożenie na pociągi podmiejskie, część SKM S3 będzie miała zmienione godziny kursowania, a niektóre – wydłużone postoje na stacji Warszawa Wschodnia. Także z tego względu, część pociągów SKM S3 i RL ("lotniskowych" Kolei Mazowieckich) będzie kursowała po podmiejskiej linii średnicowej, przez Warszawę Śródmieście, z zatrzymaniem na każdym przystanku.

Od 24 czerwca do 24 lipca z powodu prowadzonych prac przy sieci trakcyjnej, w godz. 9.15 – 14.15 nie będą kursowały pociągi SKM S3 i S9 na odcinku Legionowo – Wieliszew (do 4 lipca na odcinku Legionowo – Wieliszew, a od 5 lipca na odcinku Legionowo Piaski – Wieliszew). W związku z tym, SKM S3 i S9 będą w tych dniach, we wskazanych godzinach kursowały w skróconych relacjach – odpowiednio do/z Legionowa oraz Legionowa Piaski. Na odcinkach wyłączonych z ruchu będzie zapewniona komunikacja zastępcza. Szczegóły zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

Na linii S9, ze względu na prace prowadzone na moście kolejowym nad Wisłą i jego ograniczoną przepustowość, nadal wybrane kursy będą obsługiwane w relacji do/z przystanku Warszawa ZOO.

Ponadto, w obszarze 1 i 2 strefy na liniach obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie, również wystąpią zmiany w organizacji ruchu pociągów.

LINIA SOCHACZEWSKA

Z powodu prac przy przebudowie przejścia podziemnego na stacji Warszawa Włochy, wszystkie pociągi (w tym również dalekobieżne) na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Gołąbki będą jeździły w obu kierunkach wyłącznie po jednym torze. W związku z tym, część pociągów KM pomiędzy Ożarowem Mazowieckim a Warszawą Zachodnią będzie kursowała trasą objazdową przez Odolany, z pominięciem przystanków: Gołąbki, Ursus Północny, Włochy.

LINIA WOŁOMIŃSKA

Z powodu prac prowadzonych na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka, od 8 do 23 lipca pociągi będą jeździły w obu kierunkach wyłącznie po jednym torze. Z tego powodu liczba połączeń KM na linii wołomińskiej będzie w tym okresie znacząco ograniczona.

LINIA RADOMSKA

Utrudnienia pomiędzy Warszawą Okęcie i Czachówkiem Południowym potrwają do 30 czerwca. Od 1 lipca pociągi na tym odcinku będą już kursowały po obydwu torach, dzięki czemu znacząco zwiększy się liczba pociągów KM obsługujących tę linię.

W związku z tym przypominamy, że specjalne zasady honorowania biletów ZTM i KM, związane z modernizacją linii radomskiej obowiązują do 30 czerwca br. Od 1 lipca na odcinku Warszawa Służewiec – Zalesie Górne będą obowiązywały standardowe zasady Wspólnego Biletu (honorowanie biletów okresowych ZTM w 1 i 2 strefie od dobowego "wzwyż").Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SKM Warszawa
Koleje Mazowieckie
rozkład jazdy
  • kolejFAN – 08.06.2017

    do koo.vy n.dzy a to druga dekada XXI wieku. Po prostu koo.va ma. !

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....