TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zmodernizowane dworce w Toruniu i Bydgoszczy jeszcze w tym roku
UMWK-P - Opublikowano: 28.07.2015 12:41:26 1 komentarz
Zmodernizowane dworce w Toruniu i Bydgoszczy jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku po gruntownej modernizacji zostaną oddane do użytku dworce kolejowe Bydgoszcz Główna i Toruń Główny. To prawdziwa rewolucja w obsłudze podróżnych, bo oba obiekty będą mieć europejski standard właściwy dla XXI wieku. Rozpoczęły się też zapowiadane inwestycje na bydgoskich przystankach Bielawy i Leśna oraz Błonie. Także tu prace zakończą się jeszcze w tym roku. Kolejowy pakiet BiT City finiszuje w dobrym stylu.

Choć nowoczesna, obłożona szklanymi panelami sylweta nowego głównego budynku jednym się bardzo podoba, innym nie, nikt w Bydgoszczy nie ma wątpliwości, że odpowiadająca potrzebom współczesności przebudowa dworca Bydgoszcz Główna była koniecznością. Nowy bydgoski kompleks dworcowy będzie jednym z najnowocześniejszych w kraju. Odważną wizję architektoniczną - dwa budynki: nowy i większy z przeszkleniami oraz odbijający się w tych przeszkleniach odrestaurowany XIX-wieczny ? już można podziwiać, bo warta 200 milionów złotych inwestycja postępuje bardzo szybko. Dwa najniższe poziomy dworca, gdzie zlokalizowane są między innymi kasy biletowe, zostaną udostępnione podróżnym jeszcze w sierpniu, a cały obiekt, w którym trwają obecnie intensywne prace wykończeniowe, przed końcem roku.

- To przedsięwzięcie nie należy do grupy projektów BiT City, ale o jego realizacji przesądził właśnie ten koordynowany przez samorząd województwa pakiet, zakładający rozwój i integrację systemów komunikacji publicznej w obu stolicach regionu ? podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

W Toruniu główny dworzec kolejowy przechodzi rewitalizację na zewnątrz i gruntowną modernizację wewnątrz oraz pod ziemią. Warta 43 miliony złotych inwestycja obejmuje odnowienie zabytkowej elewacji, za to w środku pełna nowoczesność ? ruchome schody i windy, przeszklone pomieszczenia dla podróżnych na peronach, świetlik dachowy doświetlający poczekalnię na antresoli, wydłużone przejście podziemne, działający już od kwietnia hostel w budynku dawnej poczty dworcowej. Równocześnie porządkowany i zagospodarowywany jest teren wokół obiektu ? od kilku miesięcy działa tam 80-miejcowy parking, wkrótce podróżni będą mieli do dyspozycji kolejnych 60 miejsc postojowych, a także kilkanaście stanowisk na parkingu strzeżonym. Wykonawcy zapowiadają zakończenie robót przed 30 września.

Ostatnim akordem inwestycji z grupy BiT City są te dotyczące bydgoskich przystanków kolejowych. Dwie z nich ? na stacjach Bydgoszcz Leśna i Bydgoszcz Bielawy - są modernizacją istniejącej infrastruktury, trzecia to budowa stacji Bydgoszcz Błonie. Leśna, Bielawy i Błonie będą w istocie zintegrowanymi platformami komunikacyjnymi, łączącymi w spójnie działający system transport kolejowy i autobusowy, komunikację samochodową i rowerową oraz ruch pieszy.

Powstający w miejscu istniejącej kładki pieszej nad torami przystanek Bydgoszcz Błonie będzie miał dwa dwustumetrowe perony połączone zmodernizowaną kładką i windami, w rejonie ulicy Madalińskiego powstaną pętla autobusowa z parkingiem i stojakami na rowery. Bydgoszcz Leśna zyska nowy budynek do obsługi podróżnych, nowe perony, przejście podziemne, nieopodal zmodernizowanej pętli autobusowej powstaną parkingi i stanowiska postojowe dla rowerów. Modernizację stacji Bydgoszcz Bielawy podzielono na dwa etapy ? w pierwszym zostaną rozebrane stare i zbudowane nowe perony (o parametrach uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych), przebudowane też zostaną sieć trakcyjna, system sterowania ruchem oraz sygnalizacja i instalacja elektroenergetyczna. Na dokończenie przedsięwzięcia ? m. in. budowę kładki nad torami ? trzeba będzie poczekać do rozdań unijnego wsparcia perspektywy 2014-2020. Łączna wartość trzech projektów to 37 milionów złotych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Toruń
Bydgoszcz
kujawsko-pomorskie
  • unapologetic bitch – 29.07.2015

    Nie wiem jakie europejskie standardy autor ma na myśli,skoro perony w Bydgoszczy Głównej będą miały wysokość 38 i 55 cm,a w Toruniu Głównym 38 przy budynku dworca...powierzchnia wszystkich peronów w Bydgoszczy wyłożona polbrukiem,a w Toruniu na peronach 1 i 4...trudno nie zauważyć zmian na lepsze,jednak do zachowania europejskich standardów droga daleka

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....