TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zmodernizowane wagony pojadą nie tylko do Warszawy
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 06.11.2012 14:36:03
Zmodernizowane wagony pojadą nie tylko do Warszawy

Wczoraj na łamach InfoRail informowaliśmy o wprowadzeniu przez Koleje Czeskie w 2013 roku nowych wagonów do pociągów Eurocity relacji Praga –Warszawa. Jak się okazuje nie tylko to połączenie będzie obsługiwane przez komfortowe i zmodernizowane wagony. Pojawią się one również w pociągach kursujących między Pragą, Pardubicami, Ołomuńcem, Ziliną i Ostrawą oraz w pociągach międzynarodowych z Pragi i Brna do Wiednia. Wprowadzenie do eksploatacji nowych wagonów pozwoli czeskiemu przewoźnikowi na wydłużenie składów odjeżdżających w kierunku Słowacji, Węgier, a także krajowych liniach ekspresowych, o czym piszemy nieco niżej.  

Zmodernizowane wagony oferują komfortowe klimatyzowane wnętrza, z sześcioma miejscami w przedziale bądź 12 miejscami w otwartej przestrzeni. Są też specjalne miejsca do przewozu wózków inwalidzkich i rowerów.  Pasażerowie mają do dyspozycji nową tapicerkę na siedzeniach, większe stoliki czy gniazdka elektryczne 230 V do zasilania małych elektronicznych urządzeń (laptopy, telefony komórkowe). Także toalety są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto wagony zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt audio-wizualny oraz system informacji pasażerskiej. Składy z nich zestawione mogą poruszać się z prędkością do 160 kilometrów na godzinę.

Do końca 2012 roku Koleje Czeskie wprowadzą do eksploatacji około 15 wagonów, które uzupełnią składy pociągów EuroCity i pociągów ekspresowych z Pragi do Ostrawy, a w dalszej perspektywie wspomniane połączenia do Warszawy i Žiliny, z Pragi i Brna do Wiednia lub Bratysławy oraz Budapesztu, a także z Pragi przez Pilzno do Monachium. Inne 64 zmodernizowanych wagonów zostanie wprowadzonych do składów pozostałych pociągów, m.in. tych z Pragi do Pilzna i Chebu, z Pragi do Czeskich Budziejowic, Brna i Brod do Pragi, z Ostrawy, Brna i Bohumina oraz z Jihlava do Plzeň i Czeskich Budejovic. Modernizacja wagonów została przeprowadzona przez firmę ZOS Trnawie. Wartość kontraktu wynosi 1,5 mld CZK. Modernizacja wagonów ma zakończyć się w połowie 2014 roku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
CD
wagon
modernizacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....